Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie parownika klimatyzacji


damian890730

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się za czyszczenie parownika klimatyzacji izopropanolem, ozonowanie i czyszczenie metodą ultradźwiękową nie pomogło dalej śmierdzi, wiem już z forum że aby dostać się do parownika trzeba zdemontować schowek, nie wiem tylko czy muszę odłączyć akumulator??? Wolałbym tego nie robić podobno mogą po wyskakiwać jakieś błędy itd.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpinasz aku to nie masz błędów. w sobotę w b8 odpinałem bo zmieniałem tylne klocki z elektrycznym hamulcem i wszystko cacy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wyczyśćiłem już parownik aku nie odłączałem, niestety z klimy dalej śmierdzi mokrą szmatą albo octem, izopropanolem pryskałem na parownik w kratki i w miejce filtra kabinowego od czekałem pół godziny włączyłem klime na ful obiek zamknięty wrzuciłem jeszcze odgrzybiacz typu granat, wywietrzyłem auto. Odpływy raczej  mam drożne bo woda nigdzie nie stoi. Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmowałeś schowek?

granat używa się na econie

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek wyjmowalem, na tym odgrzybiaczu który używałem pisało że obieg zamknięty, dzisiaj zaobserwowałem że jednak po tych zabiegach jest lepiej śmierdzi tylko octem i krócej niż było bo tak z minutę po odpaleniu klimy i jest ok, ale coś jeszcze muszę zrobić tylko nie wiem co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij dziure pomiędzy wiatrakiem a parownikiem na tyle dużą, żeby wsadzić tam rękę i parownik dokładnie wyszorować. Później izopropalnol, jakiś odświeżacz i będzie dopiero dobrze. Przez kratki czy przez filtr to możesz psikać i psikać ale to nie da zupełnie nic.

Też miałem problem i juz nie mam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...