Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana magla w 3.0 v6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Maglownicę trzymają od góry w komorze tam gdzie akku 2 czy 3 śruby.  Od spodu magla kolejne 2 czy 3. Zobacz sobie fotki maglownic, widać na nich miejsca pod śruby.

 

2 śruby z przewodami odkręcasz od strony koła kierowcy,  od środka auta odkręcasz kolumnę. Jeszcze na samym początku końcówki drążków.  I masz wolną maglownicę, ale niestety ciężko ją wyciągnąć dość małym otworem od strony kierowcy jak wychodzi końcówka drążka. Można się męczyć i przecisnąć ją na siłę.  Wtedy można sobie ułatwić sprawę i trochę opuścić sanki, a wtedy magiel wyjdzie bez problemu. 

 

Nie znam warsztatu, który by się tego nie chciał podjąć. Dla mechanika to dziecinada. Jeszcze możesz mieć wtyczkę jak masz servotronica. W Feu Vert 350zł chcieli za samą wymianę plus wymiana płynu.

 

Jeszcze pamiętaj, żeby wypchnąć z uszczelki łącznik magla z kolumną jak wchodzi do kabiny. Nie ma w tym nic trudnego, trochę czasu zejdzie ale do wszystkiego wystarczy walizka narzędzi i kobyłki. 

Opublikowano
9 godzin temu, golfagn napisał:

Maglownicę trzymają od góry w komorze tam gdzie akku 2 czy 3 śruby.  Od spodu magla kolejne 2 czy 3. Zobacz sobie fotki maglownic, widać na nich miejsca pod śruby.

 

2 śruby z przewodami odkręcasz od strony koła kierowcy,  od środka auta odkręcasz kolumnę. Jeszcze na samym początku końcówki drążków.  I masz wolną maglownicę, ale niestety ciężko ją wyciągnąć dość małym otworem od strony kierowcy jak wychodzi końcówka drążka. Można się męczyć i przecisnąć ją na siłę.  Wtedy można sobie ułatwić sprawę i trochę opuścić sanki, a wtedy magiel wyjdzie bez problemu. 

 

Nie znam warsztatu, który by się tego nie chciał podjąć. Dla mechanika to dziecinada. Jeszcze możesz mieć wtyczkę jak masz servotronica. W Feu Vert 350zł chcieli za samą wymianę plus wymiana płynu.

 

Jeszcze pamiętaj, żeby wypchnąć z uszczelki łącznik magla z kolumną jak wchodzi do kabiny. Nie ma w tym nic trudnego, trochę czasu zejdzie ale do wszystkiego wystarczy walizka narzędzi i kobyłki. 

Jest dokładnie tak jak kolega golfagn napisał. magiel jest przykręcony 2 śrubami z góry (obie są w przegrodzie pod akumulatorem) od dołu 2 lub tylko 1 tego nie pamiętam.
Do tego odkręcamy 2 przewody hydrauliczne od magla końcówki drążków kierowniczych od zwrotnicy i kolumnę kierowniczą.
Magiel wychodzi w na lewą stronę przez lewe nadkole (jak się popuści sanki to dużo łatwiej) i to wszystko. Robota taka sam a dla R4 jak i V6.
 

Opublikowano
  • Autor

koledzy jeśli jest tak jak piszecie to stawiam piwko. Dam znać o sukcesach

Opublikowano

przy v6 i automacie to powodzenia z wymianą zwłaszcza pod blokiem :grin:

Opublikowano
  • Autor

Krzysiekml robiłeś taki manewr już ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.