Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Brak czujnika prędkościomierza - czy dlatego szumi mi skrzynia ?


pejterr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ktorzy cokolwiek poradza i zgory dzieki za te porady:)

Juz mowie w czym rzecz, audi A4 B5 silnik 1Z kupione bez czunika predkosciomierza w skrzyni biegow,

moje pytanie to: Czy brak takiego czunika moze byc przyczyna slyszenia szumow ze skrzyni biegow, a szumi kiedy?

Wtedy gdy

-stoje i wcisniete sprzeglo mam to nie szumi

-kiedy na luzie stoi to szumi

-na kazdym biegu podczas jazdy szumi

zastanawia mnie czy to rzeczywiscie uszkodzona skrzynia jest( jakis jej element) czy gdyby dokupic taki czujnik i zatkac nim odpowiedni otwor, to czy szumy ustana, czy dac sobie spokuj i szukac skrzyni z czujnikiem ??

co myslicie drodzy forumowicze? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co piszesz może wynikać że masz sprzęgło do zrobienia, bo szum może pochodzić od łożyska, (miałem tak kiedy jeszcze vectrą jeździłem), co do czujnika to najlepiej założyć ori. i podłączyć tak jak powinno być, podjedź do jakiegoś warsztatu i się spytaj co i jak, za poradę nie powinieneś nic zapłacić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co piszesz może wynikać że masz sprzęgło do zrobienia, bo szum może pochodzić od łożyska, (miałem tak kiedy jeszcze vectrą jeździłem), co do czujnika to najlepiej założyć ori. i podłączyć tak jak powinno być, podjedź do jakiegoś warsztatu i się spytaj co i jak, za poradę nie powinieneś nic zapłacić. Pozdrawiam

Dzieki za podpowiedz, sprobuje oczywiscie :)

Z tym sprzeglem to moze i moj blad ze nie napisalem, ale sprzeglo jako tako sprawuje sie dobrze, tzn. bardzo dobrze ciagnie, dodam biegi nie wyskakuja ani nie zgrzytaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci sprzęgło nie ciągło to miałbyś do wymiany tarcze sprzęgłową, mi chodzi o takie elementy jak łożysko i docisk.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci sprzęgło nie ciągło to miałbyś do wymiany tarcze sprzęgłową, mi chodzi o takie elementy jak łożysko i docisk.:)

Sory, faktycznie mozesz miec racje, to rzeczywiscie moze byc lozysko... za szybko odpisałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przez dziurę na czujnik Ci olej wychlapało ze skrzyni :gwizdanie: i huczy łożysko na wałku głównym w skrzyni.Gdy wciśniesz sprzęgło to rozłanczasz silnik od skrzyni więc wałek w niej zatrzymuje się i nie słyszysz szumu.Jak jedziesz to skrzynia pracuje i znowu huczy.Raczej nie ma to nic wspólnego z samym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przez dziurę na czujnik Ci olej wychlapało ze skrzyni :gwizdanie: i huczy łożysko na wałku głównym w skrzyni.Gdy wciśniesz sprzęgło to rozłanczasz silnik od skrzyni więc wałek w niej zatrzymuje się i nie słyszysz szumu.Jak jedziesz to skrzynia pracuje i znowu huczy.Raczej nie ma to nic wspólnego z samym sprzęgłem.

Popieram.

Kolega w pierwszym poście napisał, że szumu nie ma jak wciśnie pedał sprzęgła. Przy wciśniętym pracuje łozysko oporowe a skrzynia "stoi"

Wniosek : coś w skrzyni, prawdopodobnie łozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...