Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Chłodnica paliwa - czy taka potrzebna ?


czteryrazy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam kilka pytań odnośnie tej chodniczki paliwa w 1.9 avf ( taka chłodnicza w zderzaku ) czy jest ona niezbędna ? na jakiej zasadzie to działa i co tym steruje ? Będę robił swap z 2.5 na 1.9 avf i właśnie mam taki silnik z tą chłodniczą (uszkodzona) i zastanawiam się co z nią zrobić. Silnik pochodzi z passata b5 fl z 2001 roku, mam na nim też podgrzewacz płynu chłodniczego i też nie wiem czy montować to czy nie bo w audi jest nagrzewnica elektryczna, do tego wiązka od Passata jest trochę inna ponieważ sprężarka klimy zasilanie ma z pasa przedniego a w audi z wiązki silnika i chciałem zrobić takie myk że wtyczka od pompki co jest do tej chodniczki podłączył bym do sprężarki od klimy i w wiązce przełożył piny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie pomyliłeś ?!?

b6 avf ma chłodniczkę paliwa pod podwoziem

 

może myślisz o takim długim 'u' na chłodnicy - chłodzenie wspomagania ?!?

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest od passata B5 FL a tam chłodniczka paliwa jest po prawej stronie auta koło osuszacza klimy a w a4 siedzi jeszcze 2.5. Bardziej chodzi mi o to czy mogę to obejść bez montowania jej i zmienić filtr paliwa na taki po 2002 roku gdzie tej chodniczki już nie ma 

Edytowane przez czteryrazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodniczka jest po to, bo pompowtryski potrafią zagrzać ropę i do 80-90 stopni. I najwidoczniej producent bał się aby po powrocie do baku się jakimś cudem nie zapaliła.

 

Teoretycznie marne szanse, ale jednak je dawali. Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko po 2002 roku już jej nie montowali byłą tylko pompka w baku, w pierwszych 1.9 pd takich jak ajm i awx i avf z 2001 roku była ta chłodniczka tylko przez nią ropa nie przepływa tylko płyn chłodniczy który ma obieg na filtrze paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie montowali pompę. Po przekroczeniu temperatury 70°C  załącza się w celu przepompowania paliwa przez chłodnicę paliwa a w rezultacie dochodzi do obniżenia temperatury...

Bez tytułu.png

A tu jak wyglądają elementy tego układu:

a4-5465.png a4-5460.png a4-5466.png

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamil-vag napisał:

Właśnie montowali pompę. Po przekroczeniu temperatury 70°C  załącza się w celu przepompowania paliwa przez chłodnicę paliwa a w rezultacie dochodzi do obniżenia temperatury...

Bez tytułu.png

A tu jak wyglądają elementy tego układu:

a4-5465.png a4-5460.png a4-5466.png

Dzięki kolego za schemacik, przyda się, tylko mam takie pytanie co skłoniło producentów audi do zaniechania tego systemu bo przecież po 2002 roku już nie było tej chodniczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było jej pod maską, bo była montowana jak kolega wyżej napisał pod samochodem, a sterowanie przepływem paliwa przejęła pompa w baku...

A20-0860.pngA20-0858.png

ea0d89f8f48bdddad5b3ae43ff0a6c21.jpg 91c417de3bce0dbf244eec50c44b1207.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę ja wywalić z czystym sumieniem :) , pompka w baku od 2.5 tez pompuje paliwo do silnika bo jak dam jej zasilanie na krótko to leci paliwo z przewodu od filtra paliwa, czyli obieg będzie identyczny jak w 1.9 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pompa wody itd niepotrzebna, ale nad dołożeniem chłodniczki na podwozie to bym się zastanowił.

jak wrzuciłem w googla, to ponoć chłodzenie jest po to, że jak w baku będzie mało paliwa, to będzie ono często krążyło przez pompowtryski, które go za każdym razem będą podgrzewać do wysokiej temp.

 

I jak pojeździsz dłużej w okolicy rezerwy, to w końcu paliwo może nagrzać do tych 80-90 stopni, albo i potem pójść dalej z temperaturą...

A co się może stać to sobie można tylko wyobrazić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...