Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.6 ADP skaczące obroty, brak pomysłów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, problem mój polega na tym, że skaczą mi oboroty, np jade sobię, dojeżdżam do skrzyżowania i gdy wcisnę sprzęgło to obroty skaczą mi od 500-1200 i tak poskaczą sobie kilka razy i się stabilizują, nie występuje to zawsze przy wciśnietym sprzegle, nieraz jest normalnie, ale przeważnie dokucza mi ten problem i tak się nie da jeździć, mam vaga i kabel, miałem błędy:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
        30-00 - Open or Short to B+

pierwszy błąd sie juz nie pojawia, został tylko ten drugi...

z rzeczy które zrobiłem: wyczyściłem przepustnicę, podmienialem 2 przepływomierze, wkoncu wsadziłem trzeci i błąd sie juz nie pokazał po usunięciu

teraz pytanie do was, czy ten blad z hall'em moze miec zwiazek z tym ze mi tak te obroty skaczą? auto bez LPG, mam Vaga jeśli trzeba coś sprawdzic i zrobić screeny to piszcie, bardzo proszę o pomoc,  moze do czegoś dojdziemy

Opublikowano
10 godzin temu, Jovitoo napisał:

Witam, problem mój polega na tym, że skaczą mi oboroty, np jade sobię, dojeżdżam do skrzyżowania i gdy wcisnę sprzęgło to obroty skaczą mi od 500-1200 i tak poskaczą sobie kilka razy i się stabilizują, nie występuje to zawsze przy wciśnietym sprzegle, nieraz jest normalnie, ale przeważnie dokucza mi ten problem i tak się nie da jeździć, mam vaga i kabel, miałem błędy:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
        30-00 - Open or Short to B+

pierwszy błąd sie juz nie pojawia, został tylko ten drugi...

z rzeczy które zrobiłem: wyczyściłem przepustnicę, podmienialem 2 przepływomierze, wkoncu wsadziłem trzeci i błąd sie juz nie pokazał po usunięciu

teraz pytanie do was, czy ten blad z hall'em moze miec zwiazek z tym ze mi tak te obroty skaczą? auto bez LPG, mam Vaga jeśli trzeba coś sprawdzic i zrobić screeny to piszcie, bardzo proszę o pomoc,  moze do czegoś dojdziemy

Czujnik halla do sprawdzenia, jest w aparacie zapłonowym.

Opublikowano
  • Autor

Można go jakoś sprawdzić za pomocą Vag'a ? tak samo przepływomierz ? bo nie jestem do końca pewny czy dobrze pracuje... ;)

Opublikowano
  • Autor

podmienialem ostatnio przepustnice ale dalej to samo... takie pytanko, czy przy przepustnicy, tam gdzie znajdują się te zębatki i cale sterowanie, ścieżki powinny być takie wytarte na potencjometrze? bo w jednej i drugiej przepustnicy takie coś zauważyłem, może to ma jakiś wpływ? druga sprawa, może mi ktoś powiedzieć od czego jest ta wtyczka na załączonym zdjeciu ?

19893651_1570833819655622_1446264670_o.jpg

Opublikowano

Umnie wina była palec i kopułka kopułka już niemiala zębów dziwne ze wogule chodził 

Opublikowano
  • Autor

juz zamowiłem nowe świece, kable i bebechy do aparatu zaplonowego. Może mi ktoś powiedzieć od czego jest ta wtyczka na załaczonym zdjeciu? bo sobie tak wisi... a moze gdzieś jest jej miejsce ? :>

Opublikowano

Moim zdaniem od zbiorniczka do płynu chłodniczego powinna być wpięta od spodu do zbiorniczka płynu 

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki, sprawdzę to ;)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ta wtyczka do jest fo czujnika poziomu płynu chłodzacego ale nie we wszystkich modelach to wystepuje  u mnie tez wisi luzem ja ostatnio walcze własnie z tymi obrotami wg mnie to wina pszepustnicy wczoraj zamontowałem w niej zregenerowany silniczek nastawnika i przestawilen na potecjometrze dziś bende robił testy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Komunikator nie dziala daj znac na maila mam kolejny pomysł [email protected]

Opublikowano

Nie zczytywałeś błędów na wyłączonym silniku? bo jak silnik nie kręci to czujnik Halla zawsze wywali błąd..

wrzuć logi zobaczymy co się dzieje jak zaczyna falować

Opublikowano
  • Autor

w czwartek postaram się wrzucić logi to może tobie coś to powie :) zrobić statyczne czy dynamiczne?

Edytowane przez Jovitoo

Opublikowano
  • Autor

blad czujnika halla wywala przy odpalonym samochodzie, usune i zaraz znowu się pojawia i tak w kółko. Dodam jeszcze, że jak odepne akumulator i podepne z powrotem, odpale auto, to wszystko chodzi elegancko nie falują obroty itd, ale gdy tylko zgaszę samochód i odpalę drugi raz, problem powraca... znowu zaczynają falować

Edytowane przez Jovitoo

Opublikowano

naładuj akuma ma max i zobaczy wtedy czy blad bd sie pojawial :) tez czasem pofaluja mi obroty ale zauwazylem pewna zaleznaosc, problem pojawia sie zima jak sie uzywa ogrzewania szyby i jak abs sie czasto zalacza (pobobno ten system pozera duzo pradu - nie znam sie na tej dziedzinie wiec tylko pisze) wiec niska temperatura przy rozruchu, wlaczenie ogrzewania szyby foteli i co tam kto ma jazda na krotkich odcinkach i abs wszystko powoduje za zamiast 12.6 mamy 12.2 i moze to byc przyczyna, w lecie u mnie problemu niema z falowaniem obrotow a dzisiaj wlasnie mi zafalowalo obrotami

Edytowane przez ^Robert^

Opublikowano
  • Autor

u mnie falują (skaczą od 350-1200) nawet w lato, niezależnie czy mam włączone grzanie szyby itd, dzisiaj wymienilem kopułkę i palec, zero poprawy, tylko dziwi mnie to ze jak odlacze aku i podlacze, to po pierwszym uruchomieniu auto wszystko jest okej, normalnie chodzi, tylko jak zgasze i zapale drugi raz to problem powraca... juz naprawdę nie wiem o co chodzi, powoli mam juz dosyć

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

witam po dłuższej przerwie ;) problem ze skaczącymi obrotami dalej występuje, pojawia sie tylko jeden błąd na odpalonym silniku, usune i zaraz znowu wyskakuje: 00515- Camshaft Position (Hall) Sensor(40)
30-00 Open or Short to B+ dzisiaj wymieniłem czujnik halla w aparacie zapłonowym, błąd dalej wyskakuje ten sam, zero różnicy- juz naprawde nie mam sily do tego samochodu, przypomnę co wymieniłem: Czujnik halla, kopułkę, palec, świece, kable, przepustnice, przepływomierze...  brakuje mi juz pomysłów, obroty świrują napewno od tego błędu, ale jak się go pozbyć? jakieś pomysły ktos ma ? prosze o pomoc bo ręce opadaja

 

Opublikowano

A

Edytowane przez Karol_ok9

Opublikowano

A ustawiles aparat zapłonowy vagiem 

Opublikowano
  • Autor

powiedz mi gdzie się to w vagu ustawia? Mechanik ustawial zapłon lampa stroboskopowa... ;)

Opublikowano

Lampa nie ustawiasz to jest hyba kanał 17 okienko z podpisem stabilization czy coś takiego i trzeba tak ustawić aby tam było jak najbliżej zera powinno tak skakać +3  -3

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.