Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z komunikacją ELM 327 z autem


mambazdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ponieważ już poległem. Kupiłem ostatnio ELM327 z kablem ( nie BT). Oczywiście jakby inaczej nie dodali mi płytki instalacyjnej która miała być. Po kilku słowach goryczy podali link gdzie owe pliki mogę sobie pobrać na dysk. Tak też zrobiłem. Miałem już wcześniej taki ELM327 z tym, że z funkcją BT i śmigał bez problemu dopóki go nie zgubiłem :) pamiętając mniej więcej co trzeba zrobić wykonałem : instalacja sterownika, instalacja programu scantool.net, zmiana portu w programie na taki jaki jest ustawiony w menadżerze urządzeń, zmiana prędkości co spowodowało że komunikat ze zgodnością portu przestał sie pojawiać. Potem komunikat "waiting for ECU timeout" przechodzi również poprawnie i na komunikacie : "Protocol could not be detected. please check connection to the vehicle and make sure the ignition is ON" cały czas wywala. Oczywiście ELM podłączony do auta i zapłon włączony. Probowałem już wszystkiego co mi przyszło do głowy, zmieniałem na inne porty, ponowne intstalacje, kolejność podłączenia, a uruchamiania programu Cały czas ten komunikat i czewona dioda na ELM'ie. Macie jakiś pomysł? 

ELM chyba sprawny bo po podłączeniu do kompa pokolei zapalają się wszystkie kontrolki, poczym zostaje już sama czerwona do samego końca. Pamiętam że w poprzednim po prawidłowej konfiguracji dioda była zielona. Osobiście obstawiam, że coś jest nie tak w tych plikach które pobrałem, sterownik czy coś bo w instrukcjach w necie podają, że podwójnie należy uruchomić kreator i zainstalować dwa sterowniki, po 1.PNGczym w menadżerze urządzeń mają 2-3 pozycje w Porty (COM i LPT) a mi instaluje jeden sterownik i po instalacji jest tylko jedna pozycja PROLIFIC USB TO - SERIAL COMM PORT (COM1). W załączniku link do instrukcji o której piszę i screen z mojego menadżera urządzeń po instalacji sterownika1.PNG1.PNG1.PNG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wyszukać pod VID&PID. Jeśli win7 próbować postawić winXPmode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest windows 7 ale poprzednio tez byl i wszystko smigalo a teraz kupilem i nie chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VID&PID, WinXp mode, próbuj. Zdarzają się fabrycznie  niesprawne więc dobrze obczaić inne auto/inny laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...