Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Niewielki wyciek oleju z? FOTO


seba132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymiana czy naprawa? jak sie to nazywa o co pytać w sklepie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c437ce5451d17b54.html

Zawór recyrkulacji spalin EGR, część nienaprawialna.

Numer części

028131501A

028131501B

028131501E

Pierburg 7.21723.06.0

Koszt nowego od 550PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może EGR jest tylko zasyfiony i trzeba o wykręcić, wymyć w ekstrakcyjnej i będzie dobrze? :naughty: Ale olej w wydechu za turbinką chyba oznacza tylko jedno: turbawka się kończy i puszcza olej. Przykra sprawa ale przed tobą grubsze wydatki :gwizdanie:

A i jeszcze jedno kontroluj stan oleju na bierząco.[br]Dopisany: 20 Styczeń 2009, 09:45_________________________________________________Kolego EGR można zaślepić całkowicie i na chwile będzie ale na ten olej na wydechu za turbawką to bym zwrócił szczególną uwagę. A olej czasem nie kapie z EGRa na wydech akurat w miejsce łączenia turbo z wydechem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiaj EGRa i przynajmniej motor będzie chodził wyłącznie na czystym powietrzu. Może troszke więcej kopcić po odpaleniu na zimnym silniku i będzie się troszke wolniej nagrzewał. Wszystko ma swoje + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiaj EGRa i przynajmniej motor będzie chodził wyłącznie na czystym powietrzu. Może troszke więcej kopcić po odpaleniu na zimnym silniku i będzie się troszke wolniej nagrzewał. Wszystko ma swoje + i -

egr mozna kupic za 400 zl.

albo czyszczenie, jednak efekty moga byc marne.

zaslepianie jest kontrowersyjne. jestem przeciwnikiem.

silnik pracuje twardziej.

wolniej sie nagrzewa.

moze odrobine wiecej palic w zakresie srednich i malych obciazen.

produkujesz wiecej zanieczyszczen ktore m.in. ty i twoja rodzina pozniej wdychacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj go czyściłem i powiem szczerze ze niunia o wiele szybciej sie grzeje

ale my tu o samochodach rozmawiamy :cool1::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj go czyściłem i powiem szczerze ze niunia o wiele szybciej sie grzeje

ale my tu o samochodach rozmawiamy :cool1::decayed:

czym czystszy tym lepiej dla niuni :D[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 12:25_________________________________________________

Wyczyszczone nagaru było w kolektorze przykrencanym do bloku dużo prawie brak prześwitu reszta benzyna ekstrak. zobaczymy na ile to pomoze

dzieki

duzo jest roboty przy odkreceniu kolektora? bo mam czarno w środku :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj go czyściłem i powiem szczerze ze niunia o wiele szybciej sie grzeje

ale my tu o samochodach rozmawiamy :cool1::decayed:

czym czystszy tym lepiej dla niuni :D[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 12:25_________________________________________________

Wyczyszczone nagaru było w kolektorze przykrencanym do bloku dużo prawie brak prześwitu reszta benzyna ekstrak. zobaczymy na ile to pomoze

dzieki

duzo jest roboty przy odkreceniu kolektora? bo mam czarno w środku :/

Odkręcić wąż z kolektora i 6 śrubek na nimbus 6mm. wkręconych w głowice. Zabieg bardzo łatwy ale ostro się upaprasz przy czyszczeniu tego syfu bo wczale łatwo to nie idzie. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkrencałem kolektora ile dałem rady wyczyścić wyczysciłem ale,bez odkrecenia turbinki sie nie da brak dojścia. Nagaru było duzo ze skobałem to i płaty odlatywały..uwaliłem sie przy tym jak krowi weterynarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, raz tam paluchy wsadzilem to cale czarne pozniej przez tydzien nie moglem domyć :D

jak go czyściłes to nie paluchy brudne tam wpychaj bo niunia sie nie nagrzeje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...