Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Syf w filterze paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Jedno zdjęcie robione w pl przed wymianą to ostatnie robione po wymianie walka uszczelniaczy i powrocie do UK teraz wymieniłem nowy filtr i ma przejechanie 200km , tak myślę że pojeździe do końca baku i sprawdzę paliwo w filter przed płukanie baku ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak wylałeś to z filtra teraz podczas jego wymiany to jest  to prawdopodobnie pamiątka z Polski :decayed:

Po prostu osad odłożył się w filtrze paliwa i jak paliwo z niego wylewałeś to się poruszył i wylał razem z nim :hi:

W takim układzie w zbiorniku pewnie paliwo jest już dobre, bo jakoś wierzyć mi się nie chce że angole coś kombinują :P

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Tzn pierwsze sprawdzenie było po zalaniu tylko pół baku z Polski BP , jeszcze było niemieckie paliwo , może wcześniejsi właściciel coś lal .Więc zrobię tak dojeżdża do końca paliwa i sprawdzę filtr . Czy warto było by dolać coś do czyszczenia przed taka operacja wyssania resztki paliwa ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Sprawdź co aktualnie masz w zbiorniku .

W tym celu odepnij przewód przy filtrze paliwa , ten co doprowadza paliwo ze zbiornika ,  skieruj go do butelki lub słoika  i niech ktoś włączy i wyłączy kilka razy stacyjkę aż złapiesz tyle by było coś można powiedzieć o zawartości naczynia.

Z oceną się  wstrzymaj z pól godzinki by zniknęły pęcherzyki powierza :hi:

Opublikowano
  • Autor

Ok

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Wygląda ok , co dalej 8937d3a766fef9ece23b32a3e4018970.jpgd2290d27efdaf6b648fc32c205ee68a9.jpg48b61484be5d3687ec1717caf613d9f0.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

A nic dalej , jest dobrze :)

Opublikowano
  • Autor

A nie wraca czasem jakiś syf z tmwtryskow lub pęk ieta głowica

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
1 minutę temu, Ditomee napisał:

A nie wraca czasem jakiś syf z tmwtryskow lub pęk ieta głowica
 

???? :kox:

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o to z kad się ten syf tam znalazł czy mogło to byś spowodowane zużytym uszczelniaczmi na wtryskach lub coś innego

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ło matuś, przecież napisałem :

1 godzinę temu, piotrsob1 napisał:

Jak wylałeś to z filtra teraz podczas jego wymiany to jest  to prawdopodobnie pamiątka z Polski :decayed:

Po prostu osad odłożył się w filtrze paliwa i jak paliwo z niego wylewałeś to się poruszył i wylał razem z nim :hi:

W takim układzie w zbiorniku pewnie paliwo jest już dobre, bo jakoś wierzyć mi się nie chce że angole coś kombinują :P

Czytać ze zrozumieniem :D

Czy mam jeszcze dopisać że to z naszego wyprodukowanego w stodole paliwa ?:P

Opublikowano
  • Autor

A czy jest mozliwosc że to z powtórnego paliwa jak ten syf się zbierał mieszał z ropą, jak działa ten filtr bo powrotny

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

W aucie masz jeden filtr paliwa, chyba że ktoś we własnym zakresie domontował dodatkowy :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Ale czy wracające paliwo które przechodzi przez wtryski może jakos mieszać się z tym lub ropą

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Powracajęce paliwo w zależności od temperatury filtra albo kierowane jest do przestrzeni "brudnej" filtra paliwa ( przy niskich temperaturach ), gdzie miesza się z paliwem świeżym , podanym ze zbiornika , podnosząc jego temperaturę i zapobiegając zablokowaniu filtra parafiną.

A w wysokich temperaturach kierowane jest wprost do zbiornika ( przez chłodnicę paliwa ).:hi:

 

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

To jest jakaś szansa prócz zasyfionego paliwa że zbiornika że gdzieś miesza się z ropa lub gdzie jeszcze zanieczyszcza się paliwo

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

???

Paliwo krąży w układzie zamkniętym, który zazwyczaj otwieramy tylko podczas tankowań i napraw .

W czasie normalnej eksploatacji i szczelnym układzie paliwowym w miarę ubywania paliwa do zbiornika zasysane jest tylko powietrze atmosferyczne w celu wyrównania ciśnień ( z tego co sobie przypominam na odpowietrzeniu zbiornika jest jakiś filtr ). 

Tak że nie ma możliwości by podczas normalnej pracy sprawnego układu paliwowego paliwo się zanieczyszczało w zauważalnym stopniu ( pomijam oczywiście produkty normalnego, eksploatacyjnego zużycia elementów układu ) :decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Więc tak sprawdziłem po wymianie filtra paliwa już tankowanego tylko w UK i są czarne kropki cokolwiek to jest f37982e37ac61acde4ec8db967941781.jpg5996cd31da3d4c9a29fdb44bc7370ba4.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

to mogą być cząstki oleju : może się dostawać przez tandem , uszczelnienia pd , pęknieta głowica  .

wyjmij pompę z zbiornika ,jak to olej to będzie na sitku i całym korpusie pompy 

Opublikowano
  • Autor

Właśnie wymieniłem uszczelke tandem na nową ponieważ mechanicy posmatowali sylikonem może będzie lepiej , uszczelniacze wymieniłem , jak wykluczyć popękane glowice

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.