Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

odpalanie afn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam a4b5 z 97 r silnik afn , i jest problem z odpalaniem 

żadko łapie na pół obrotu a czasem kręci i tak jak by się rozpędzał (przez chwile jest takie łomotanie i zaraz łapie )

wykluczony kąt wtrysku (jest na 51-55 ) dawka paliwa zmieniona na 3,8 

rozrusznik jak nowy ,akumulator nowy , świece żarowe nowe 

turbina po czyszczeniu , moc jak najbardziej ok jak na 110 km 

dzieje sie tak na zimnym i na ciepłym silniku bez różnicy , macie jakieś pomysły ? 

Opublikowano

rozrząd nie przestawiony? sprawdź według znaków fabrycznych. zwróć uwagę czy nie masz obluzowanego dolnego koła pasowego,tego na wale. Miałem te same objawy i okazało się ,że śruba centralna była luźna i wyrobiło dolne koło rozrządu co skutkowało ciągłą zmianą ustawień rozrządu

Opublikowano
  • Autor

a w jaki sposób sprawdzić te koło czy nie jest luźne ? tak na oko nie widać po nim żeby się ruszało 

 

Opublikowano

Co masz na myśli pisząc:

Dnia 30.07.2017 o 01:07, Jacek31 napisał:

rozrusznik jak nowy

Edytowane przez maciucha512

Opublikowano

Tak jak kolega pisal wyzej sprawdz klin na wale czy nie jest sciety.

Jak klin jest sciety ta kat oscyluje w duzych granicach.

Nie np 51-54 a 51-230..

Do tego komprecha sie klania chodz jak piszesz ze na cieplym tak samo to raczej jest ok.

Turbo nie ma nic do odp wiec nie ruszaj go.

Moze pompa zdycha albo cofa paliwo do baku.

Postaw auto tylem na gorce i daj znac jak sie bedzie zachowywal przy odpalaniu.

 

Opublikowano
  • Autor

Odwrotne stawianie samochodu  pod górkę nic nie daje ,,,Mam dostęp do vaga , sprawdzałem wczoraj kąt wtrysku i był 44 -46 , wiec przestawiłem i teraz jest w granicach 54-58  

jest lekka poprawa ale jeszcze nie to co powinno być , 

Odpiełem na chwilę czujnik temp , łapie o wiele szybciej ale jest czasem tak jak by silnik łapał odwrotne obroty gdy za krótko przytrzymam rozrusznik 

Edytowane przez Jacek31

Opublikowano
Dnia 3.08.2017 o 17:59, Jacek31 napisał:

 czasem tak jak by silnik łapał odwrotne obroty gdy za krótko przytrzymam rozrusznik 

Wyjmij rozrusznik i zrób mu remont (wymiana szczotek,czyszczenie,smarowanie),częsty numer w tdi

Opublikowano
  • Autor

a więc tak , rozrusznik jest ok , po sprawdzeniu ponownie kąta wtrysku okazało się że jest 40-44 

więc zmiana na 51-54 (przestawiło się bo nie luzowałem tej śruby z tyłu pompy i naprężenia powodowały ciąglą zmianę ) 

tylko jest jeden problem z TDI  TIMING bo wykracza za niebieską linię a kąt jest poprawny i ta temperatura paliwa ?

IMG_20170816_165059_jzzpl.jpg

Opublikowano
  • Autor

kąt wtrysku 

IMG_20170820_141809-zmniejszajka_pl.jpg

Opublikowano
  • Autor

dawka paliwa

IMG_20170820_141729-zmniejszajka_pl.jpg

Opublikowano
  • Autor

temp paliwa , powietrza 

IMG_20170820_141605-zmniejszajka_pl.jpg

Opublikowano
  • Autor

co o tym sądzicie ?

 

Opublikowano
  • Autor

nikt nic ? ciężki problem......

Opublikowano
  • Autor

 podniosłem dzisiaj dawkę paliwa na na 3,2  3,4 lecz nic to nie dało , na tej dawce 3,2i 3,4 lekko telepało silnikiem na wolnych obrotach 

więc zmniejszyłem dawkę na 4,6 i jest poprawa , silnik nie ma wibracji chodzi równiej , ciszej  ,i częsciej lżej odpala no ale na mocy trochę stracił czym to jest spowodowane?

Opublikowano

To jest dawka obrotow jalowych. To dziala mniej wiecej tak ze im cyfra wieksza tym slabsze auto. Co do odpalania to mozesz probowac zwiekszyc dawke startowa. Normalnie smialo mozna ustawiac na 3.0 lub mniej ale lepiej nie mniej niz 2.0 bo czesto zaczyna silnikiem juz rzucac

Opublikowano
  • Autor

Tak wiem tylko dziwi mnie to że czym mam większą dawkę tym gorzej odpala , tzn szybciej łapie ale jest objaw taki jakby odbijało rozrząd i zaczyna silnik łomotać , dopieru jak wylącze zapłon i drugi raz odpalam przytrzymując dłużej rozrusznik to jest ok 

Opublikowano
  • Autor

Panowie wytłumaczy mi ktoś jak działa ten zaworek , w którą stronę ma puszczać a w którą nie , ogólna zasada działania 

mam takie 4 i każdy inaczej działa , nie wiem który jest ok 

download.jpg

Edytowane przez Jacek31

Opublikowano
  • Autor

Panowie jeszcze jedno pytanie ,,,,,, dlaczego co parę dni muszę ustawiac kąt wtrysku ? 

ustawiłem  na 51-52 a po paru dniach jest 42-44

dzisiaj znowu ustawiłem na 51 wszystko było ok , a po godzinie poszłem i pokazuje 60-63

nie ma dużych skoków, auto nie dymi ,ma moc 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie narazie kąt wtrysku ustawiłem na 44-47 i się nie zmienia , dawka na 3,4 -3,6 , 

jak jest zimny rano na zewnątrz 9 stopni to po włączeniu zapłonu słychać przekaźnik który włącza się na około 3 sek (ale kontrolka od świec tylko mignie )i auto odpala ok 

Gorzej jest jak dojadę do pracy (3km ) auto się nie dogrzeje , po 8godz pracy na zewnątrz temp 14 stopni i wtedy nie słychać przekaźnika i jest problem z rozruchem , jak raz odpali to później już jest ok 

o co tutaj może chodzić ? 

Czy może zmienić dawkę na mniejszą ,,,,np na 5,0? może zalewa 

Edytowane przez Jacek31

Opublikowano

To nie jest maluch i nie ma co zalewac. Jak cos to mozesz zwiekszyc dawke startowa. A najlepiej to podjedz do ktoregos z tunerow, dodasz kucy a i odpalanie ci ogarna :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.