Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problem ze wskaźnikiem temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Posiadam audi a4 b5, 1.8 benzynka, po lifcie....

Mam następujący problem ze wskaźnikiem temperatury. Po nocnym odpaleniu wskazówka temperatury jest zbliżona do 70 stopni, a po rozgrzaniu silnika wskazówka pokazuje prawie 100 stopi. Wywala mi taki błąd jeszcze: 1039 Czujnik temperatury dla wskaźnika temp. płynu chłodzącego - G2, Czujnik ECT - G2 .... Czy poszedł czujnik a może lepiej zrobić loga czujnika g2 (deska)  i g62 (silnik). Tylko jest problem w tym że  vag com nie mogę wejść w blok pomiarów (silnik) 7, pod nim nie wyskakują żadne parametry. Może mam szukać w innych grupach. Czekam na odpowiedź....

DSC_0220.JPG

Opublikowano

Ja bym zrobił test wyjść zegarów. Później pomieżył oporność czujników. Można znaleźć tabelkę z przypisaną rezystancją do danej temperatury otoczenia. 

Edytowane przez mat994

Opublikowano
  • Autor

test wyjść zegarów był robiony

Opublikowano

g2 możesz też podejrzeć w ukrytych funkcjach klimatronika. bodajże kanał 49

Opublikowano

a nie g62 jest w klimatroniku? Proponuje zapoznać się z:

oraz materiałami z chomika użytkownika xolsox (aka kamil-vag). Nie wiem czy dokładnie siedzą te grupy u Ciebie ale jeśli tam nic nie będzie to mogę poszukać jakiegoś manuala.

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, michcio28810 napisał:

g2 możesz też podejrzeć w ukrytych funkcjach klimatronika. bodajże kanał 49

nie czyta mi tego kanału, ciągle wywala mnie do kanału 25 tak jak by był on ostatni

Opublikowano
10 godzin temu, Mlody33 napisał:

nie czyta mi tego kanału, ciągle wywala mnie do kanału 25 tak jak by był on ostatni

ale sprawdzasz na klimatroniku czy w vcds czy vag com?

Opublikowano
  • Autor

Vag com

Opublikowano

to sprawdź w klimatroniku a nie na kompie.włącz ukryte funkcje i kanał 49.a to ze ci dochodzi do 25 bloku pomiarowego to niepełna wersja.zresztą temperatury są w początkowych blokach w silniku i na zegarach

Opublikowano
  • Autor

wiec sprawdziłem temperatury w blokach w silniku i w zegarach i są po 90 stopni na rozgrzanym silniku a na desce rozdzielczej w tedy wskaźnik pokazuje ok 100 stopni...

wygląda że czujnik trzeba wymienić ale który silnika czy deski?

Edytowane przez Mlody33

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, michcio28810 napisał:

to sprawdź w klimatroniku a nie na kompie.włącz ukryte funkcje i kanał 49.a to ze ci dochodzi do 25 bloku pomiarowego to niepełna wersja.zresztą temperatury są w początkowych blokach w silniku i na zegarach

powiesz na przyszłość jak się włącza ukryte funkcje, a nie wiesz z kad mozna dostać pelna wersje vaga com 

Opublikowano

można aktywować do pełnej wersji.na forum jest to chyba opisane.a ukryte funkcja klimatronika włączasz jednoczesnym przytrzymaniem przycisków: nawiew w górę i obieg zamknięty. potem temp + - kanał w górę w dół.właczenie danego kanału - naciśnięcie obieg zamknięty

Opublikowano
  • Autor

To jak myślisz który z czujników padł, ten co w silniku się znajduje czy w desce rozdzielczej

Opublikowano
2 godziny temu, Mlody33 napisał:

To jak myślisz który z czujników padł, ten co w silniku się znajduje czy w desce rozdzielczej

czujnik jest jeden tylko 2-kanałowy. 1 kanał podaje temp do sterownika silnika a drugi na zegary.

Opublikowano

A nie masz czasem licznika Jaeger?

Opublikowano
Dnia 10.08.2017 o 20:28, Mlody33 napisał:

wiec sprawdziłem temperatury w blokach w silniku i w zegarach i są po 90 stopni na rozgrzanym silniku a na desce rozdzielczej w tedy wskaźnik pokazuje ok 100 stopni...

czyli czujnik raczej dobry.zegary oszukują.pewnie licznik jaeger

Opublikowano
  • Autor

Nie powiem Ci bo nie znam się czy licznik jeager jest

Opublikowano

Zrób i wstaw zdjęcie licznika.

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, marcin_franz napisał:

Zrób i wstaw zdjęcie licznika.

chyba jeager

DSC_0014[1].JPG

Opublikowano

No niestety Jaeger

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.