Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie silnika


VePest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A4 B5 Avant quattro 1.9 tdi AFN 110km rok 1997 przed lift.

Planuje wymienić wszystkie poduszki silnika a także te, od skrzyni biegów. Tylko problem tkwi w tym, że nie wiem ile ich jest i w jakim miejscu się znajdują.

Pytam ponieważ na kilku stronach z częściami samochodowymi wybiera się model, rocznik, silnik samochodu i w ten sposób części są sortowane jednak jeżeli chodzi o poduszki to całkiem się pogubiłem. Proszę o pomoc.

Oraz mam problem ponieważ podczas ustawiania zbieżności człowiek powiedział, że nie może mi ustawić zbieżności z tyłu ponieważ mam jakieś śruby do wymiany ale taki z niego mechanik, że dokładnej nazwy nie podał abym mógł ową część zakupić

 I jeszcze jedno pytanko czy ktoś zna fajny warsztat samoobsługowy gdzie jest opcja aby doświadczony mechanik pomógł oraz nauczył w naprawach w woj opolskim. Ewentualnie śląskim lub dolnośląskim. Pozdrawiam.

Edytowane przez VePest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tam dwa rodzaje srob mimosrodowych, krotsze i dluzsze, moga wszystkie 4 byc do wymiany albo wg. Ogolnie mialem je zapieczone i nie bylo latwo wymienic. 

Poduszki sa 2 silnika i 2 skrzyni, kazda inna i do tego na przodzie odbojnik. Cena poduszek silnika to koszmar bo kolo 500zl za sztuke za ori avon nowe. Dostepne w aso ale zwykle nie od reki, zamienniki nie nadaja sie do niczego, nawet lemrorder. Lepiej szukac sprawnych uzywek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby poduszki trzymały wagę, w przeciwnym razie poduszka jest wylana i nie będzie dobrze tłumić drgań. Poszukaj w jakim przedziale wagowym powinna się mieścić sprawna poduszka, a może ktoś niżej będzie na tyle uprzejmy i podzieli się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przerabiałem temat poduszek i z tego co wyczytałem sprawna poduszka bez nakrętek powinna ważyć ~757g mój mechanik miał w idealnym stanie to ważyła 752g mi udało się po długich poszukiwaniach i wielu rozmowach telefonicznych kupić 742g i 737g obie wyglądały bardzo dobrze, nie poparciałe bez widocznych wycieków, przy potrząsaniu też nie dało się usłyszeć żeby było jakieś wolne miejsce w środku jedna była z 2004r a druga z 2001 jeśli dobrze pamiętam także waga nie musi się zgadzać dokładnie, grunt żeby było ponad te 700g i przy potrząsaniu nic nie było słychać, poduszki z czujnikami jeśli się nie mylę to gdzieś widziałem że chyba ok 850g ale to nie potwierdzone info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś łatwo sprawdzić czy przyczyną drgań są poduszki?

Np. lekko unieść silnik na lewarku tak, aby odciążyć poduszki. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2017 o 23:27, homie napisał:

Można jakoś łatwo sprawdzić czy przyczyną drgań są poduszki?

Np. lekko unieść silnik na lewarku tak, aby odciążyć poduszki. Ma to sens?

Dołączam się do pytania. Zrobiło się zimniej i drgania oslabły prawie całkiem. Wydaje mi się, że guma się utwardziła i dlatego drgania zmalały. Stąd też fajnie było by wiedzieć jak zdiagnozować poduchy. Silnikiem ruszałem, ale nic nie wskazuje na to, żeby jakoś specjalnie "skakał"/"ruszał sie" w trakcie mojej próby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2017 o 23:27, homie napisał:

 

Edytowane przez Dudasz666
2 razy ta sama treść... Błąd internetu? Można usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2017 o 20:30, Mozgu napisał:

Sa tam dwa rodzaje srob mimosrodowych, krotsze i dluzsze, moga wszystkie 4 byc do wymiany albo wg. Ogolnie mialem je zapieczone i nie bylo latwo wymienic. 

Poduszki sa 2 silnika i 2 skrzyni, kazda inna i do tego na przodzie odbojnik. Cena poduszek silnika to koszmar bo kolo 500zl za sztuke za ori avon nowe. Dostepne w aso ale zwykle nie od reki, zamienniki nie nadaja sie do niczego, nawet lemrorder. Lepiej szukac sprawnych uzywek

Jeżeli chodzi o części to polecam TOM77. Nasz forumowicz sprzedaje części z dużym rabatem, ponieważ pracuje w hurtowni. Może i ori taniej będzie miał. ? Aczkolwiek nie jestem pewien czy w ogóle ma ori... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...