Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprezyna 1BE z podkładką a spręzyna 1BA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Niedawno zastosowałem u siebie w avancie te plastikowe podkładki pod tylne sprężyny 1BE aby podnieść tył bo siedział za nisko.

Po tym zabiegu mam wrażenie że jedna strona poszła wyżej a dokładniej prawa strona. Do tego mam wrażenie że podczas jazdy auto jest przechylone na lewo. Podczas skrętu w prawo wychyla się bardziej na lewo niż wychuła w prawo podczas skrętu w lewo ...  Ogólnie chyba coś jest nie tak... Ale do rzeczy.

Czy tylna sprężyna 1BE + dodatkowo podkładka daje taką samą wysokość co spręzyna 1BA ? 

Pytam bo zastanawiam się czy nie wywalić z tyłu 1BE z tą podkładką i nie założyć używanych sprężyn 1BA lub nowych tylnych sprężyn zamienników do avanta.

Opublikowano

Podkładka ma 11-12mm z tego co pamiętam, jej zamontowanie w osi sprężyny podnosi auto o wyższą wartość, być może zbliżoną do różnicy między 1BA a 1BE (20mm). 

Miej jednak na uwadze, że prócz różnicy w wysokości BA/BE jest jeszcze różnica w twardości sprężyn.

 

Proszę wyprowadzić z błędu jeśli się mylę :)

Edytowane przez erchi

Opublikowano
  • Autor

A no tak, twardość. Ale myśle że chyba róznicy nie ma ...

 

 

Opublikowano

Tak czy inaczej, z opisu wynika że masz słabe/zużyte sprężyny

Opublikowano
  • Autor

Oki.. to nie będę kombinował i poszukam spręzyn 1be i tyle....

A czy mogę założyć na tyl spręzyny o 2 klasy wagowe wyzej? 

Dokładnie napisałem tutaj o co mi chodzi

Edytowane przez zaba84

Opublikowano

Możesz założyć tylko musisz liczyć się z tym, że tył mniej "siądzie".

Opublikowano

Wstaw od quattro

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

To będzie miał kozę a nie -20mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, aiwer napisał:

Możesz założyć tylko musisz liczyć się z tym, że tył mniej "siądzie".

Tzn obecnie i tak mam założone dodatkowo podkładki plastikowe.

Dodam że fabrycznie miałem we wnece na kolo włożony styropian i zestaw naprawczy ale wywaliłem to i mam włożone pełno wymiarowe kolo zapasowe na feldze stalowej 16.

 

Według wlepki mam 0YH czyli klasa wagowa 8 (520-544kg) 

Jak założe sprężyny --- 1x niebieski 3x rózowe to bedzie to niby klasa wagową 10 ( 571-597 kg)  Czyli ok 50kg więcej niz mam obecnie.  Może aż tak duzo do  góry auto nie pójdzie może będzie podobnie niz mam teraz z podkładkami.  ?

 

Na allegro widziałem też spręzyny od cabrio 1xniebieski 2x zielony czyli niby klasa wagowa 12 ( 626-654 kg ) ale no chyba już przegiecie będzie i pytanie czy sprężyny z carbio to to samo co z avanta?

Opublikowano

1x niebieski 2x zielony to avant w quattro. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.