Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kasowanie luzu dyfra b6/b7 quattro


rs dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie do osób, które to już robiły. Którą podkładką kasuje się luz dyfra na wałku wychodzącym w kierunku skrzyni ( standardowy luz lewo-prawo przy kręceniu wałem napędowym) 21 czy 5 ?dyfer luz.jpg

Edytowane przez rs dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kasowałem luz podkładkami 7 oraz 5 przy czym zwiększając podkładkę 7 zmniejszałem o tyle samo podkładkę 5, dodatkowo kasowałem luz na mechanizmie różnicowym podkładkami 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może jakiej grubości miałeś podkładki i o jaką wartość zmniejszyłeś?Chodzi mi o podkładkę 5 lub 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2017 o 14:05, elektryk88 napisał:

Osobiście kasowałem luz podkładkami 7 oraz 5 przy czym zwiększając podkładkę 7 zmniejszałem o tyle samo podkładkę 5, dodatkowo kasowałem luz na mechanizmie różnicowym podkładkami 13.

Czy do wymiany 5 i 7 trzeba wywalac wszystko z dyfra czy wystarczy flansze odkrecic i wysunac tak jak do wymiany uszczelniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany podkładek trzeba po kolei wszystko demontować od dekla bo inaczej łożyska nie wybijesz i nie dostaniesz się do podkładki nr 5. Nie pamiętam jakiej grubości miałem podkładki ale przy zmniejszaniu podkładki nr 5 zwiększałem nr 7. Zostało mi trochę podkładek część nowych a część dorabianych. Luzu całkowicie nie skasowałem bo bałem się przesadzić i zablokować dyfer a poprawa to nie było słychać tak metalicznego dźwięku przy szarpnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.12.2018 o 22:02, elektryk88 napisał:

Do wymiany podkładek trzeba po kolei wszystko demontować od dekla bo inaczej łożyska nie wybijesz i nie dostaniesz się do podkładki nr 5. Nie pamiętam jakiej grubości miałem podkładki ale przy zmniejszaniu podkładki nr 5 zwiększałem nr 7. Zostało mi trochę podkładek część nowych a część dorabianych. Luzu całkowicie nie skasowałem bo bałem się przesadzić i zablokować dyfer a poprawa to nie było słychać tak metalicznego dźwięku przy szarpnięciu.

A gdzie takie podkładki regulacyjne dorwałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu
https://sklep.motorpolwroclaw.pl/sklep/index.php
oraz dorabiałem tego czego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...