Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa centralny z pilota


matrixwac97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem akumulator na nowy i po wymianie przestał działać zamek centralny z pilota. Co moze byc przyczyną i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po rozładowaniu aku przestało działać opuszczanie szyb zarówno z przycisku jak i pilota. I akże nie wiem gdzie szukać. Wczoraj rozebrałem boczek, spisałem nr sterownika j386 który odpowiada za to ale nie ma takiego nigdzie... jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zsynchronizować ponownie pilot.

1. Jeżeli samochód jest zamknięty otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym

2. Nacisnąć przycisk odblokowania w pilocie ( otwarta klodka)

3. Umieścić kluczyk w stacyjce i włączyć zapłon

4. Wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk ze stacyjki

5. Nacisnąć przycisk odblokowania względnie przycisk zablokowania na pilocie. 

 

Wszystko powinno wrócić do normy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aiwer napisał:

Mi po rozładowaniu aku przestało działać opuszczanie szyb zarówno z przycisku jak i pilota. I akże nie wiem gdzie szukać. Wczoraj rozebrałem boczek, spisałem nr sterownika j386 który odpowiada za to ale nie ma takiego nigdzie... jestem w kropce.

nr sterowników drzwi przednich to:

strona lewa (kierowcy)nr 8E1 959 801 + literka np E, F, G lub bez literki
strona prawa (pasażer)nr 8E1 959 802 + literka np E, F, G lub bez literki

Ale jest to mało prawdopodobne by po rozładowaniu aku przestały nagle działaś silniczki (sterowniki) szyb.

Nie działa na pewno działanie szyb z pilota, ale z przycisków powinno działać. 

Aby działały szyby z pilota należy każdą szybę z osobna maksymalnie opuścić po czym podnieść max do góry, przy czym w skrajnych jej położeniach należy przytrzymać wciśnięty/podniesiony przycisk szyby do momentu "piknięcia" przekaźnika w silniczku.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie stało ale po rozładowaniu aku, naładowaniu i podłączneiu, nie działało otwieranie szyby przedniej oraz tylnej od strony pasażera ani z przycisku ani z pilota.
Prąd do drzwi dochodził, bo przyciski sterowania szyb były podświetlane, FIS pokazywał otwarte drzwi. Gdy chciałem otworzyć szyby nie było rekacji na przycisk ale jak chciałem zamknąć to było słychać klik/zbaezpieczenie aby dalej nie zamykać - oznacza to, że silniczki są sprawne.

Po zdjęciu tapicerki (odłączyłem białą kostkę oraz ta od głośniczka, wyjąłem cięgno od klamki) odczytałem nr sterownika 8E1 959 801. Po złożeniu tego przestało działać już chyba wszystko. Żadne szyby się nie otwierają, nie działa blokowanie/ryglowanie drzwi, lusterka - sterowanie/składanie oraz centralny zamek w drzwiach kierowcy. Reszta drzwi się zamyka i otwiera z pilota. Jest za jasno żeby sprawdzić czy jest podświetlenie ale pewnie też nie ma.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK.

Moduł komfortu teraz wskazuje błąd sterownika drzwi pasażera j387 ale co on ma wspołnego ze sterownikiem drzwi kierowcy?

Sprawdzięłm także kable w słupku kierowcy i widać, było już coś robione bo prawie wszystkie są w taśmie izolacyjnej. ruszałem nimi jednocześnie wciskają jakikolwiek przycisk z tapicerki ale brak reakcji...

Nakierujcie mnie co sprawdzić?

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci chyba tylko zdjęcie tapicerek i łatanie porządne kabli, najlepiej nie izolacją tylko lutownicą. Możliwe że jak ruszyłeś kable to gdzieś je zawarło. Sprawdzę jeszcze raz bezpieczniki.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie weekend, trzeba będzie się ubrudzić...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...