Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Częsta awaria rozrządu


Maliniakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z rozrządem z tyłu. W przeciągu roku wymieniałem już 2 razy i po pracy i odgłosach silnika wiem,że niestety po raz kolejny czeka mnie ta kosztowna naprawa. Byłem już u kilku "mechaników" i niestety żaden nie potrfi postawić diagnozy dlaczego tak się dzieję...

Wymieniane miałem Popychacze hydrauliczne itp i nic, dalej to samo. Proszę o jakąś radę lub kontakt do Prawdziwego Mechanika który się na tym zna i pomoże mi rozwiązać ten problem. Audi A4 B6 Avant ,,silnik 1.8T BEX 140KW

Z góry dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydobywa się bardzo dziwny dzwięk z silnika,.. Tak jakby coś rezonowało . Jakaś cienka blacha, żyletki itp. Łańcuch wali o obudowę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pomoże Ci naprawa rozrządu tylko wymiana napinacza.

Przejdź na dział 1.8 Turbo i tam masz wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem tam dzisiaj pół dnia i nic konkretnego nie znalazłem,oprócz info na temat pompy . Tylko ,że ciśnienie jest w porządku i mechanik powiedział że pompa sprawna...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maliniakk napisał:

Siedziałem tam dzisiaj pół dnia i nic konkretnego nie znalazłem,oprócz info na temat pompy . Tylko ,że ciśnienie jest w porządku i mechanik powiedział że pompa sprawna...

 

 

Jakie konkretnie wartości ciśnienia na zimnym i ciepłym silniku, bo to że poprawne wg mechanika to dużo nie mówi? Jaki napinacz zakładałeś, bo jak chinol to możesz mieć odpowiedź dlaczego. Sprawdź, a raczej wymień zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju. Wszystko to jest szeroko opisane w odpowiednim dziale i nic nowego się tu nie da odkryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak tp zwykle bywa zaufałem mechanikowi który powiedział ze ciśnienie jest ok i wymiana pompy tylko zwiększy koszty. Teraz mam założony jakiś zamiennik jeśli chodzi o napinacz,ale z tego co wiem to nie chiński. Natomiast po mojej pierwszej awarii miałem założony oryginał i wytrzymał jakieś 8 000 km, także przyczyna musi być gdzie indziej , nie w samym napinaczu. coś powoduje że sie to pierd...Zarówno jak po pierwszej jak i po drugiej naprawie po kilku kilometrach pojawiał mi się błąd rozrządu. Czytałem coś o tym smogu, że to może być  przyczyną błędu??? czy to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu rozrząd jest źle ustawiony..

Gdzieś w kanale od 90 do 93 sprawdza się rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu znów to samo. Twierdzili ,że ustawiony był na pewno dobrze. W istocie po prosu muszę zmienić mechanika, co jest bardzo trudne, bo byłem już u kilku i ciągle jest to samo,. Jakoś nie mam szczęścia co do naszych speców, a sam niestety się na tym nie znam... Może macie kogoś konkretnego do polecenia w okolicach Warszawy? kto by się tym zajął i zrobił wszystko raz a dobrze , bo powiem szczerze że już tyle mnie to kasy kosztowało że szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zapchany był smok to co najwyżej byś miał kontrolke od ciśnienia oleju. Sprawdź vagiem synchronizacje i możliwe, że coś się wyjaśni.

Próbowałeś reklamować ori napinacz czy tak po prostu ponad 2 koła poszło w p...du?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy reklamowałem i odzyskałem kasę za część , ale 1000 za robocizne poszło, teraz jak mi wyjmą też będę reklamował, ale znów   1000 pójdzie.  Widzę że kolega z Lublina to może znasz w okolicy jakiegoś konkretnego mechanika, bo często jestem w tych okolicach,może tutaj uda się znalesc przyczynę dlaczego to się tak często psuję. Bo w tym momencie jestem na etapie wymiany napinacza, ale nic poza tym. W ciąż nie będę znał przyczyny dlaczego tak często się to psuję. I znając moje szczęście pojeżdżę trochę i znów będzie to samo. Słyszałem jakąś opinie że gdzieś może uciekać ciśnienie i to może być przyczyną,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...