Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Częsta awaria rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam problem z rozrządem z tyłu. W przeciągu roku wymieniałem już 2 razy i po pracy i odgłosach silnika wiem,że niestety po raz kolejny czeka mnie ta kosztowna naprawa. Byłem już u kilku "mechaników" i niestety żaden nie potrfi postawić diagnozy dlaczego tak się dzieję...

Wymieniane miałem Popychacze hydrauliczne itp i nic, dalej to samo. Proszę o jakąś radę lub kontakt do Prawdziwego Mechanika który się na tym zna i pomoże mi rozwiązać ten problem. Audi A4 B6 Avant ,,silnik 1.8T BEX 140KW

Z góry dziękuję!!!

Opublikowano

ale tak w ogóle to co się dzieje? bo chyba zapomniałeś napisać

Opublikowano
  • Autor

Wydobywa się bardzo dziwny dzwięk z silnika,.. Tak jakby coś rezonowało . Jakaś cienka blacha, żyletki itp. Łańcuch wali o obudowę..

 

Opublikowano

To raczej nie pomoże Ci naprawa rozrządu tylko wymiana napinacza.

Przejdź na dział 1.8 Turbo i tam masz wszystko wyjaśnione.

Opublikowano
  • Autor

Siedziałem tam dzisiaj pół dnia i nic konkretnego nie znalazłem,oprócz info na temat pompy . Tylko ,że ciśnienie jest w porządku i mechanik powiedział że pompa sprawna...

 

 

Opublikowano
5 minut temu, Maliniakk napisał:

Siedziałem tam dzisiaj pół dnia i nic konkretnego nie znalazłem,oprócz info na temat pompy . Tylko ,że ciśnienie jest w porządku i mechanik powiedział że pompa sprawna...

 

 

Jakie konkretnie wartości ciśnienia na zimnym i ciepłym silniku, bo to że poprawne wg mechanika to dużo nie mówi? Jaki napinacz zakładałeś, bo jak chinol to możesz mieć odpowiedź dlaczego. Sprawdź, a raczej wymień zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju. Wszystko to jest szeroko opisane w odpowiednim dziale i nic nowego się tu nie da odkryć.

Opublikowano
  • Autor

W sumie to jak tp zwykle bywa zaufałem mechanikowi który powiedział ze ciśnienie jest ok i wymiana pompy tylko zwiększy koszty. Teraz mam założony jakiś zamiennik jeśli chodzi o napinacz,ale z tego co wiem to nie chiński. Natomiast po mojej pierwszej awarii miałem założony oryginał i wytrzymał jakieś 8 000 km, także przyczyna musi być gdzie indziej , nie w samym napinaczu. coś powoduje że sie to pierd...Zarówno jak po pierwszej jak i po drugiej naprawie po kilku kilometrach pojawiał mi się błąd rozrządu. Czytałem coś o tym smogu, że to może być  przyczyną błędu??? czy to możliwe??

Opublikowano

To może po prostu rozrząd jest źle ustawiony..

Gdzieś w kanale od 90 do 93 sprawdza się rozrząd.

Opublikowano
  • Autor

I tu znów to samo. Twierdzili ,że ustawiony był na pewno dobrze. W istocie po prosu muszę zmienić mechanika, co jest bardzo trudne, bo byłem już u kilku i ciągle jest to samo,. Jakoś nie mam szczęścia co do naszych speców, a sam niestety się na tym nie znam... Może macie kogoś konkretnego do polecenia w okolicach Warszawy? kto by się tym zajął i zrobił wszystko raz a dobrze , bo powiem szczerze że już tyle mnie to kasy kosztowało że szok...

Opublikowano

Jakby zapchany był smok to co najwyżej byś miał kontrolke od ciśnienia oleju. Sprawdź vagiem synchronizacje i możliwe, że coś się wyjaśni.

Próbowałeś reklamować ori napinacz czy tak po prostu ponad 2 koła poszło w p...du?

Opublikowano
  • Autor

Pierwszy reklamowałem i odzyskałem kasę za część , ale 1000 za robocizne poszło, teraz jak mi wyjmą też będę reklamował, ale znów   1000 pójdzie.  Widzę że kolega z Lublina to może znasz w okolicy jakiegoś konkretnego mechanika, bo często jestem w tych okolicach,może tutaj uda się znalesc przyczynę dlaczego to się tak często psuję. Bo w tym momencie jestem na etapie wymiany napinacza, ale nic poza tym. W ciąż nie będę znał przyczyny dlaczego tak często się to psuję. I znając moje szczęście pojeżdżę trochę i znów będzie to samo. Słyszałem jakąś opinie że gdzieś może uciekać ciśnienie i to może być przyczyną,, .

Opublikowano

poszło na PW

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.