Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHL - wymiana rozrządu w pojedynkę


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, w związku iż na rozrządzie mam przejechane 70kkm chciałbym go wymienić. Dzwoniłem do mechanika krzyknął za robotę 350 zł. Zważając na to, że jestem majsterkowicz wszystko przy aucie robie sam i nurtuje mnie pytanie czy dam rade sam wymienić rozrząd. Nigdy w żadnym aucie się tego nie dotykałem. Mam dobre zaplecze narzędzi i warunki do tej operacji myślę aby zrobić to samemu. Czy jest to skomplikowane w tych silnikach ? Koła od wałka raczej tu nie trzeba blokować, po prostu ustawić wszytko na znaki, zdjąć stary pasek odkręcić napinacz, pompę wody i koło pasowe i pasek zdjęty.  Potem założyć nową pompę, przykręcić napinacz założyć pasek i go naciągnąć i wsio ? Czy jest jakaś kolejność operacji co pierwsze montować itp  ? Liczę na Waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz na pewno radę -rozrząd jest bardzo prosty a w dodatku wszędzie jest dużo filmów i opisów:)Mo pierwszy rozrząd był właśnie w mojej B5 w AHL-Zajęło mi to 5 godzinek-zwalałem cay przód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mój rozrząd wygląda tak : https://goo.gl/photos/6Bfg2uNA4oXhJH2K7 , przebieg 71 tyś także myślicie, że czas najwyższy na wymiane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządu na oko sie nie ocenia i powinno się wymieniać co 60 tys. lub 5 lat w zależności co szybciej nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...