Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewód gumowy układ chłodzenia


Damian Miśtak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jakiś czas temu zaczęło mi cieknąć z pompy wtryskowej, obawiam się że leciało już od dłuższego czasu bo palił więcej niż powinien, ale że osłony silnika raczej nie zdejmowałem a parkowałem na trawie to nie zauważyłem ani mokrej pompy, ani plamy pod autem.. :wallbash: Ale że temat zakładam w dziale układu chłodzenia to domyślacie się pewnie że tego też będzie dotyczyło pytanie, a mianowicie, tydzień temu wracając z miasta tuż przed domem zapaliła mi się kontrolka od płynu chłodniczego, jak tylko dojechałem i zgasiłem silnik płyn po prostu wylał się doszczętnie.. Okazało się że jeden z przewodów gumowych znajdujący się pod pompą ma sporą dziurę, moje pytanie czy ta nieszczelna pompa mogła się przyczynić do pęknięcia tego węża ? Pytanie może głupie ale jak pewnie można się domyślić nie jestem specem w dziedzinie motoryzacji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze tak ..te węże nie lubią ON jeśli jest wyciek paliwa należy go bezzwłocznie usunąć a węże które miały kontakt z ON zaraz umyć by nie doszło do perforacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że to nie przypadek że ten wąż pękł akurat teraz jak cieknie ON.. I w tym miejscu muszę stwierdzić że otaczam się chyba kiepskimi mechanikami, skoro żaden z nich nie wpadł na to że przewód pękł od paliwa ;) We wtorek jadę do pompiarza, a wszystkie węże były sprawdzane podczas wymiany tego pękniętego, mam nadzieję że już żaden się nie uszkodzi do tego czasu, do pompiarza mam 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...