Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka sprężarka i gdzie kupić?


kornik440

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, rozsypała mi się sprężarka i szukam gdzie można nabyć nową i dobra w nieduzych pieniadzach i jakiej firmy najlepiej, badz tez regenerowana przez dobra firme. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kornik440 napisał:

Witajcie, rozsypała mi się sprężarka i szukam gdzie można nabyć nową i dobra w nieduzych pieniadzach i jakiej firmy najlepiej, badz tez regenerowana przez dobra firme. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Przede wszystkim do czego? Sprężarka? jaka? klimy? turbo? bo ludzie różne nazewnictwo stosują. Konkrety proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o kompresor/sprezarke klimatyzacji  ( pytanie jest zawarte w dziale klimatyzacja☺). A do a4b7 1.9 115km, 2005r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny do kompletu ;)  Dobra to wiadomo nówka. Używka to zawsze ryzyko. Ja kupowałem u autoczęścikowal w Jaworzu. Mają sporo kompresorów. Musisz paść pod auto i zczytać symbol sprężarki, by wiedzieć czego szukać. Jęśli siedzi u ciebie zexel- nie kupuj już tego. zamień na denso. Nie napisałeś jak twoja się rozsypała? Może można ją zregenerować? No chyba że się zatarła.... . Jak tak to dolicz jeszcze  do tego: osuszacz, dyszę rozprężną, skraplacz( chłodnica), plus płukanie układu całego.  Poczytaj tematy o tym, jest ich sporo. Nawet ja o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak:

1. Najpierw padł czujnik ciśnienia klimatyzacji - 320zł
2. Za ok. 2tyg zauważyłem, że klimatyzacja nie chłodzi - wg. mechanika sprężarka daje małe ciśnienie i jest do wymiany - 1200zł (nowa, Valeo).
3. Po odbiorze klimatyzacja często wyłączała się (załączał się tyb ECON), tak jakby nie mogła się zestroić z układem sterowania. Wraz ze zmianami temperatur na nastawie wiało max zimnym albo ciepłym. ECON włączał się przeważnie jak stałem w korkach i było bardzo ciepło (czyli kiedy najbardziej potrzebowałem chłodnego powietrza).
4. Udałem się do warsztatu, który specjalizuje się stricte w serwisie klimatyzacji. Diagnostyka: ta nowa sprężarka Valeo to jest jakiś zamiennik niskiej jakości i nie warto ich instalować. Wymienił mi na nową Denso, do tego osuszacz + płukanie i odgrzybianie układu (za odgrzybianie dopłaciłem 100zł na własne życzenie, bo coś mi podśmierdywało, koniec końców nie pomogło na długo, bo mam zatkane odpływy, co zauważyłem dopiero teraz jak były deszcze) - koszt naprawy 1800zł + 100zł za odgrzybianie

Suma sumarum: Polecam Denso, z tą nową sprężarką nie miałem już żadnych problemów. Nie szczędziłem na kosztach, mówiłem, że jeśli coś tam w serwisie uznają, że trzeba wymienić to niech śmiało wymieniają, bo czasem oszczędność 50zł może skutkować ponowną wymianą sprężarki klimatyzacji. W moim przypadku koleś stwierdził, że nic więcej nie trzeba, a na przeprowadzoną naprawę mam 1 rok gwarancji. Trochę poopowiadał przy okazji o całym układzie, że w naszych B7 są sprężarki na elektrozaworze, dzięki czemu można regulować jej obciążenie. W złykłych (starszych) sprężarki chodzą albo na 100% albo są wyłączone, u nas chodzą cały czas a reguluje się jedynie ich obciążenie, dlatego bardzo ważne jest, żeby nie chodziły na sucho bo mogą się szybko zatrzeć.

 

Edytowane przez mzbro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podepnę się pod temat. Mam silnik 1.8T BEX z 2004r i siedzi tam sprężarka 8E0260805 BJ 6SEU14C mam do kupienia sprężarkę z 2.O ALT z 2002r o nr. 8E0260805 G 6SEU12C. Pytanie czy będzie  pasować zamiennie?  Jeśli nie to sprężarka o jakich numerach oprócz moich może jeszcze pasować? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez maniak5225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...