Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy możliwe, że auto posiada lewe obroty ?


rotter

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwe aby auto miało lewe obroty - po zapaleniu silnikiem trzęsie głośno stuka i tłucze - tłoki pracują jak by miały zaraz wylecieć i nie reaguje na gaz - jednak żeby nie doszło do uszkodzenia silnika w takiej sytuacji od razu jest gaszony i po ponownym uruchomieniu pracuje normalnie - taki trik trafia się od czasu do czasu i można odnieść wrażenie że faktycznie kręci się w drugą stronę JEDNAK choć sugerowano mi że jest to nie możliwe to jednak elektryk zasugerował że może być przebicie na rozruszniku i może kręcić w drugą stronę - ja sam nie mam pojęcia czy jest to możliwe i dla tego czekam na jakąś logiczną odpowiedź

prosiłem o przeniesienie do dizla gdyż problem jest z silnikiem typu 1,9 tdi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby to byl silnik z esa to jest bardzo mozliwe!a 1.9tdi no mi sie przynajmiej wydaje ze chyba raczej nie!dziwna przypadłosc!moze koło pompy oleju trza sie zakrecic bo gdyby od czasu do czasu przez nia olej z kanalikow do miski zciekna to przez ta wlasnie chwile wszystkie szklanki chodziły by na sucho a wtedy taki dzwiek jak mowisz!a moze nie pompa tylko sie gdzies uklad smarowania zapowietrza!a moze poprostu na dwa baniaki pali!no wlasnie nie wiadomo jaki to dzwiek!no bo tam nie za bardzo ma sie co tluc! jak by sie cos odkrecilo to by sie caly czas tluklo!ja z tymi szklankami przerabialem temat w eskorcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niema opcji żeby kręcił się w drugą stronę, lewe obroty to można złapać, ale w komarku :polew:. Tak jak wyżej już napisali koledzy, prawdopodobnie pali nie na wszystkie cylindry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem wcześniej jest to wrażenie jak by się kręcił w drugą stronę ale ja to tylko raz słyszałem i to bardzo krótko i do tego tak mi szczęka opadła że nawet nie za bardzo pamiętam ten dźwięk - choć tu sugestia że nie pali na wszystkie tłoki chyba bedzie na miejscu i trzeba będzie wtryski posprawdzać a jak nie to tak jak kolega wcześniej pisał układ smarowania przeglądnąc - w każdym bądź razie dziękuje szanownym kolegom za podpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem też pewny, że nie ma możliwości aby silnik kręcił w drugą stronę. Jeśli się chcesz o tym przekonać to przy następnej takiej okazji wbij jedynkę i spróbuj ruszyć, jeśli auto pojedzie do tyłu to znaczy że ma lewe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij jedynkę i spróbuj ruszyć,

Szkoda rozrusznika :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece są ok komputer nie pokazuje żadnych błędów absolutne archiwum x raz dwa razy w miesiącu się coś takiego zdarzy i tyle dalej pali normalnie i śmiga bez problemów ale jak złapie to dziwne zachowanie to nawet nie reaguje na dodanie gazu no i w sumie w takim przypadku widzi mi się że faktycznie było by karkołomnie wrzucać bieg a jak napisałem zdarza się to dość rzadko i jak to właściciel pojazdu opisał najczęściej jak się spieszy i zaskoczenia go to bierze, kiedy nie ma czasu myśleć o tym i gasi go i odpala na nowo i wszystko buczy więc świece są git układ paliwowy git układ wtryskowy nie wykazuje żadnych wad więc :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...