-
[B5 AFN] Dziwne zachowanie silnika podczas wkręcania na obroty
Podłącz pod vaga bo może być zakłócona korekta kąta wtrysku, przez czujnik (kąta wtrysku) który znajduje się pod pompą .
-
[B5 AFN] Dziwne zachowanie silnika podczas wkręcania na obroty
Witam,prawdopodobnie zbiera się olej w kulerze , po wkręceniu na obroty wypala się i na jakiś czas spoko .Biały dym by to sugerował.
-
[B5 1Z] Drobny wyciek - czujnik oleju ?
czujnik ciśnienia oleju to w vw audi stara bajka kapało ,kapie i pewnie będzie kapało . trzeba je wymieniać i będzie spokój
-
[B5 1Z] Cykanie w silniku
zalany został prawdopodobnie olej o niewłaściwej specyfikacji.do tej klasy silników nie lałbym motodoktora,bo to może przyspieszyc jego agoniie.proponowałbym zalac 10w/40 np. castrol mobil elf.przyczyną stukania są szklanki samoregulacji już w nie najlepszej kondycji a niewłaściwy olej dał taki efekt, lub wymiana szklanek a zetorek będzie jak nowy.
-
[B5 AFN] Kontrolka grzania świec szybko gaśnie
Srawdz czy wszystkie świece grzeją
-
[ALL B5] Dźwięk podczas hamowania
Zdejmij koło i sprawdz. Trzeba rozebrac, wyczyścic, złożyc i jest ok
-
[B5 AHL] Wymiana pierścieni
Wymiana pierścieni niekoniecznie potrzebna.gdybyś miał 340 kkm to bym się z tobą zgodził, no chyba że licznik dobrze cofnięty. Wymień uszczelniacze trzonków zaworu bez zdejmowania głowicy ,koszt mniejszy . To powinno wystarczyć i rozwiązać problem.Koszt uszczelniaczy to25 zł, uszczelka pokrywy zaworów 20 zł,uszczelniacz wałka rozrządu 30zł i robocizna ok200-250zł
-
[ALL B5] Czy trzeba wymieniać poduszki amortyzatorów tylnych ?
Odboje muszą byc piankowe a nie gumowe a takie się zdarzają, nowe pianki ciasno siedzą na amorze i pamiętaj o nowych osłonach
-
[B5 AEB] Czy możliwe, że auto posiada lewe obroty ?
Nie ma możliwości by rozrusznik kręcił w drugą stronę . Rozrusznik to silnik prądu stałego po zatym bendyks w drugą stronę przepuszcza więc ta teza odpada
-
[B5 AHL] Proszę o poradę - uszczelka pod głowicę
Tak jak pisali przedmówcy niedogrzany motor większe wietrzenie niż w przypadku silnika w normalnej temp pracy . Nie pisałeś kiedy wymieniałeś olej i czy dobrej klasy bo to też ma znaczenie. Uszczelki w tych motorach są kilkuwarstwowe i trzeba dobrze przegrzac motor żeby padła.wymień termostat ewentualnie olej i wszystko wróci do normy .Pozdro.
-
[B6 AYM] Wystrzał rozrządu V6
Żeby stwierdzic że turbina leży to należałoby podpiąc vaga i odczytac ciśnienie doładowania a po drugie gdyby faktycznie wpadł jakiś kawałek metalu turbinę zablokuje a nie rozwali.Turbiny padają gdy się wyrobi luz nawałku i bierze olej . Kawałek metalu nie powoduje takich usterek, rozebrac ,wyczyścic , złożyc - odpalic
-
[B5 AHU] Wykręcanie świec żarowych
nie zawsze są kłopoty przy wymianie świec. odpal silnik na 10 min. na początku odkręcania jest opór a dalej to gładko .gdyby były kłopoty( WD40) odkręcac pryskac na gwint i wkręcac.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich
romulus697
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta