Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Denerwujący problem - nierówno pracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej.

Mam maly ale za to denerwujacy problem. Kiedy proboje ruszyc z 1, to czuje jak samochod na sekunde przygasnie i potem dopiero rusza, i nastepuje taki jakby skok..

tak samo jest kiedy jade bo wybojach na 2, trzymam noge na gazie ale jak leciutko puszcze ( albo nie utrzymam w tym samym polozeniu ) to zaczyna skakac.

to samo czuc przy zmianie biegow, ciezko jest plynnie przeskoczyc z 1 na 2, nawet z 2, na 3..

wymienilem juz : filtr powietrza, filtr oleju, olej, filtr paliwa, swiece, kable WN, a problem nie znika..

a na vagu blad czujnika halla tylko.

pomocy..

pozdrawiam, v1ck

Opublikowano

Robiłeś ostatnio rozrząd??

Skoro masz bład czujnika halla to czemu sie mu nie przyjrzałeś tylko wymieniasz na chybił trafił.

Opublikowano
  • Autor

nie wymienialem na chybil trafil, tylko profilaktycznie wymienialem to wszystko zaraz po sprowadzeniu autka z niemiec :>

pasek rozrzadu byl wymieniany przy 120tys, teraz ma 150

a co do halla, to troszke za duzy koszt narazie (175zl + robocizna) wiec musze poczekac, i wolalbym rowniez czy to od niego, czy na cos jeszcze sie przygotowac

Opublikowano
  • Autor

Witam

Sądzę że jak byś zaczął od czujnika halla to problemu by nie było.Powinieneś zrobić to jak najszybciej.

Pozdrawiam

wiec te objawy moga byc wlasnie od tego? gdzizes czytalem ze przy walnietym czujniku halla jest podwyzszone spalanie, mulowatosc autka i za duze spaliny na przegladzie, ale o czyms takim to nie slyszalem.

Opublikowano

witam mam silnik 1.6 dużo pali i jest muł co to moze być

Opublikowano

witam mam silnik 1.6 dużo pali i jest muł co to moze być

haha, genialne pytanie

odp: wszystko i nic

Opublikowano

najpierw VAG

Opublikowano

witam mam silnik 1.6 dużo pali i jest muł co to moze być

popsute :polew:

Opublikowano
  • Autor

a wracajac do mnie ;], czy ten czujnik halla moze byc przyczyna moich problemow?

Opublikowano

a wracajac do mnie ;], czy ten czujnik halla moze byc przyczyna moich problemow?

:mysli: oczywiście

Opublikowano

v1ck - Jak wyskakuje sensor halla to skasuj ten błąd i zobacz czy pojawi się jeszcze raz. Ale ja bym się nie zastanawiał, bo samochód nie jest nowy i zawsze coś moze nie domagać. Jakoś musisz te pieniądze uzbierać, trudno. Jeżeli samochód nie był serwisowany to powodów może być wiele i nie ma innej drogi jak eliminowanie wszystkich tych części które są niesprawne lub sprawność jest słaba.

Z drugiej strony to trochę dziwię się, że tak wiele osób ma takie problemy, to naprawdę są bardzo trwałe samochody. Wychodzi na to, że nie wszystko to co nowe jest lepsze od starego.

Przeczytaj ten wątek : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_skoki_obrotow_na_biegu_jalowym-t61754.0.html

tutaj jest wszystko co najczęściej pojawia się po dłuższym użytkowaniu tego modelu. :hi:

Zdrówka

Opublikowano
  • Autor

kasowalem blad, jednak po odpaleniu autka caly czas wraca. postaram sie jechac do mechanika jak szybko sie da i dam znac czy cos dalo :)

Opublikowano

ja też kasowałem bład halla i po odpaleniu wyskakiwał.mechanior chciał aparat wymieniac zapłonowy i mu podziekowałem,bo pomysłow miał hohoo.pojechałem do aso okazało sie ze rozrzad był przestawiony o jeden zabek.zrobili mi to w 40min,bo jeszcze aparat zaplonowy tez przestawiali.skasowali 300zeta.

Opublikowano
  • Autor

ja też kasowałem bład halla i po odpaleniu wyskakiwał.mechanior chciał aparat wymieniac zapłonowy i mu podziekowałem,bo pomysłow miał hohoo.pojechałem do aso okazało sie ze rozrzad był przestawiony o jeden zabek.zrobili mi to w 40min,bo jeszcze aparat zaplonowy tez przestawiali.skasowali 300zeta.

jak ja bylem w aso to mi wlasnie powiedzieli zeby caly aparat wymienic..

wydaje mi sie ze u mnie rowniez moze byc rozrzad zle ustawiony ( byl wymieniany ) no i ewentualnie ustawienie aparatu. Bedzie cieplej to sprawdze miernikiem ten czujnik.

pamieta ktos linka gdzie bylo opisane jak sie sprawdza?

Opublikowano

Ale od przestawienia rozrządu nie wyskakuje żaden błąd, bo nie ma procedur mierzących taką usterke. Znaczy ja się nie spotkałem. :cool1: Jak wyskakuje sensor Halla to trzeba go wymienić - to chyba najprostrze. :hi:

Opublikowano
  • Autor

Ale od przestawienia rozrządu nie wyskakuje żaden błąd, bo nie ma procedur mierzących taką usterke. Znaczy ja się nie spotkałem. :cool1: Jak wyskakuje sensor Halla to trzeba go wymienić - to chyba najprostrze. :hi:

wymiana czujnika halla w aparacie zaplonu, nie nalezy do prostych zadan ;] wierz mi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.