Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Denerwujący problem - nierówno pracuje


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam maly ale za to denerwujacy problem. Kiedy proboje ruszyc z 1, to czuje jak samochod na sekunde przygasnie i potem dopiero rusza, i nastepuje taki jakby skok..

tak samo jest kiedy jade bo wybojach na 2, trzymam noge na gazie ale jak leciutko puszcze ( albo nie utrzymam w tym samym polozeniu ) to zaczyna skakac.

to samo czuc przy zmianie biegow, ciezko jest plynnie przeskoczyc z 1 na 2, nawet z 2, na 3..

wymienilem juz : filtr powietrza, filtr oleju, olej, filtr paliwa, swiece, kable WN, a problem nie znika..

a na vagu blad czujnika halla tylko.

pomocy..

pozdrawiam, v1ck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymienialem na chybil trafil, tylko profilaktycznie wymienialem to wszystko zaraz po sprowadzeniu autka z niemiec :>

pasek rozrzadu byl wymieniany przy 120tys, teraz ma 150

a co do halla, to troszke za duzy koszt narazie (175zl + robocizna) wiec musze poczekac, i wolalbym rowniez czy to od niego, czy na cos jeszcze sie przygotowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sądzę że jak byś zaczął od czujnika halla to problemu by nie było.Powinieneś zrobić to jak najszybciej.

Pozdrawiam

wiec te objawy moga byc wlasnie od tego? gdzizes czytalem ze przy walnietym czujniku halla jest podwyzszone spalanie, mulowatosc autka i za duze spaliny na przegladzie, ale o czyms takim to nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do mnie ;], czy ten czujnik halla moze byc przyczyna moich problemow?

:mysli: oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v1ck - Jak wyskakuje sensor halla to skasuj ten błąd i zobacz czy pojawi się jeszcze raz. Ale ja bym się nie zastanawiał, bo samochód nie jest nowy i zawsze coś moze nie domagać. Jakoś musisz te pieniądze uzbierać, trudno. Jeżeli samochód nie był serwisowany to powodów może być wiele i nie ma innej drogi jak eliminowanie wszystkich tych części które są niesprawne lub sprawność jest słaba.

Z drugiej strony to trochę dziwię się, że tak wiele osób ma takie problemy, to naprawdę są bardzo trwałe samochody. Wychodzi na to, że nie wszystko to co nowe jest lepsze od starego.

Przeczytaj ten wątek : http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_skoki_obrotow_na_biegu_jalowym-t61754.0.html

tutaj jest wszystko co najczęściej pojawia się po dłuższym użytkowaniu tego modelu. :hi:

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kasowałem bład halla i po odpaleniu wyskakiwał.mechanior chciał aparat wymieniac zapłonowy i mu podziekowałem,bo pomysłow miał hohoo.pojechałem do aso okazało sie ze rozrzad był przestawiony o jeden zabek.zrobili mi to w 40min,bo jeszcze aparat zaplonowy tez przestawiali.skasowali 300zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kasowałem bład halla i po odpaleniu wyskakiwał.mechanior chciał aparat wymieniac zapłonowy i mu podziekowałem,bo pomysłow miał hohoo.pojechałem do aso okazało sie ze rozrzad był przestawiony o jeden zabek.zrobili mi to w 40min,bo jeszcze aparat zaplonowy tez przestawiali.skasowali 300zeta.

jak ja bylem w aso to mi wlasnie powiedzieli zeby caly aparat wymienic..

wydaje mi sie ze u mnie rowniez moze byc rozrzad zle ustawiony ( byl wymieniany ) no i ewentualnie ustawienie aparatu. Bedzie cieplej to sprawdze miernikiem ten czujnik.

pamieta ktos linka gdzie bylo opisane jak sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od przestawienia rozrządu nie wyskakuje żaden błąd, bo nie ma procedur mierzących taką usterke. Znaczy ja się nie spotkałem. :cool1: Jak wyskakuje sensor Halla to trzeba go wymienić - to chyba najprostrze. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od przestawienia rozrządu nie wyskakuje żaden błąd, bo nie ma procedur mierzących taką usterke. Znaczy ja się nie spotkałem. :cool1: Jak wyskakuje sensor Halla to trzeba go wymienić - to chyba najprostrze. :hi:

wymiana czujnika halla w aparacie zaplonu, nie nalezy do prostych zadan ;] wierz mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...