Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kobyłki a bezpieczeństwo


WYSKUN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o kobyłkach i czy są bezpieczne?

I czy  uważacie że podniesienie auta lewarkiem i włożenie kobyłki jest dobrym pomysłem? Gdyż podnośnika hydraulicznego nie mam

np takie http://allegro.pl/podstawki-samochodowe-2x-kobylki-6ton-promocja-i5609552831.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=NDIzNjZhY2QtMmZkZi00NDlhLTg1NDAtMWNhY2M3MDM0NTQ2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=53141cb7-7f6f-41cb-9209-1cec89941ff4#thumb/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same mam, ja je podkleilem guma na superglue i są bezpieczne, ja czuję się pewnym pod autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór padł na YATO, ze względu na dodatkowe zabezpieczenie w postaci wsuwanego "bolca". Przykład - http://allegro.pl/podstawki-kobylki-pod-samochod-6t-yato-yt-17312-i6946571973.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata żeby to się zsunęło czy zabezpieczenie puściło , podkleilem 4 nóżki i kopyto, bez tego by też było ok ale z gumą nic się nie przesunie bo metal po metalu dość że się ślizga to jeszcze troszkę niszczy próg auta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kobylka to podstawa podczas podnoszenia auta żaden lewarek nie daje pewności że auto nie spadnie a kobylka jest bardzo stabilna. Ja mam kobylki covala i sobie chwalę. Podstawa to kliny pod koła i kobylki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kobyłkach auto stabilne jest. Jeśli masz używać do osobówki to spokojnie wystarczą te na 2 tony, autko całe waży ok 1,6 T a na dwie kobyłki masz 4 tony więc zapasu ho ho.

Kobyłka o nośności 6 T to gruba przesada, nawet podnośniki kolumnowe w warsztatach są zwykle do 5,5 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...