Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Pytanie o instalację elektryczną kabiny


kukis84

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiazki wewnatrz kabiny w b5 bez wzgledu na silnik sa takie same??

Czy moze różniły sie kostkami łaczacymi sie z wiazka Kompa silnika??

Czy wiazka przed liftem jest taka sama jak w lifcie??

Wielkie dzieki za każda odpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o przeróbkę z anglika to radzę zostawic tą instalacje którą masz-było milion wersji silnikowych i wyposażenia, będzie bardzo ciężko dopasować taką samą. Wiem co piszę bo ostatnio przerabiałem A6 C5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o przeróbkę z anglika to radzę zostawic tą instalacje którą masz-było milion wersji silnikowych i wyposażenia, będzie bardzo ciężko dopasować taką samą. Wiem co piszę bo ostatnio przerabiałem A6 C5

nie ma rzeczy nie możliwych ale czasem sie to nie opłaca :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby wszystko grało to bym nie szukał inst z europejczyka :wallbash:

Przełozyłem już calibre Turbo, Bmw e-36 i e39

Ale po przełozeniu mojej a4 nie wszystko działa jak powinno:

nawiewy dmuchaja nie tak jak maja:zamiast zimnego dmucha ciepłe, zamiast na szybe dmucha na stopy itd.

central z pilota nie działa9 nie działał juz wczesniej jak zmieniłem radio z orginalnego na Alpina(zadnych kabli nie lutowałem,załozyłem tylko przejsciówke)

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj instalacje europejską na rurę nie ma tak dużo roboty najwyżej dorzucisz kilka kabli brakujących. Jeśli chodzi o nawiewy to angielski panel climatronic różni się od europejskiego stąd twoje problemy tak samo jak podmienisz instalacje na Europę musisz zmienić również panel klimy ogólnie prosty zabieg napisz może co Ci nie działa to pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem A6 C5 to miałem to samo z klimą ,ale miałem też instalację od europejczyka-wystarczyło zamienic/przelutować kostki i wszystko było oki! Z tego co pamiętam (jesli nie masz kostek od europejczyka) to trzeba zaienic po dwa kable z każdej kostki od silniczków-niestety zapomniałem num. tych kabelków. A co do centrala to nie było żadnego problemu! Wszystko hula jak należy na vag-u zero błedów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto było juz u elektryka, uwazam ze jest dobry, ale moje auto zchodzi u niego na drugi plan.

Woli podłaczyc auto pod kompa, naprawic cos kompem i skasowac niż kopac w Angliku po przekładce--wcale mu sie nie dziwie :tongue4:

gdy ustawiam temperature na Lo(zimno) dmucha mi goraco, gdy na Hi (ciepło)dmucha mi zimno

Gdy chce by dmuchało mi na szybe dmucha mi kratkami, dgy chce na kratki dmucha mi na szybe , na nogi prawie nie dmucha

nawetgdy dmuchawa dmucha na maksa powietrze sobie dmucha bo dmucha :kox:

któras klapa sie nie domyka, ktoras nie otwiera do końca,cos nie pasuje ze sterowaniem klapami

na Vagu mam zero błedów!!

nie chce wywalic 250(lift) zł za panel klimy i okaże sie ze nie pomoże, pozatym nie jest łatwo znależc panel z europejczyka

kiedyś jak szukałem wszystkie z allegro były z europejczyka

najlepiej gdybym mógł skądś pozyczyc taki panel na próbe :evil:

nie ma kogoś z woj ślaskiego?? okolice Rybnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troszke w moich zakurzonych schematach i mam!

Oto rozwiązanie twojego problemu:

Wszystkie kostki od silniczków sterujących są w nich ponumerowane piny-Zamieniasz miejscami piny 1-4 i 3-6 pin 2 zostawiasz tak jak jest!!! pin 5 pusty.

Oczywiście daj znać czy operacja się powiodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troszke w moich zakurzonych schematach i mam!

Oto rozwiązanie twojego problemu:

Wszystkie kostki od silniczków sterujących są w nich ponumerowane piny-Zamieniasz miejscami piny 1-4 i 3-6 pin 2 zostawiasz tak jak jest!!! pin 5 pusty.

Oczywiście daj znać czy operacja się powiodła

czemu te Piny, za co one odpowiadaja????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji angielskiej masz wszystko "na odwrót" czyli silniczki od nawiewu też! Po zamontowaniu europejskiej dmuchawy,a zostawieniu instalacji angielkiej będzie ten właśnie problem,że nawiewy działają w drugą stronę i takie są efekty jak opisałeś wyżej!

A co do pinów to właśnie przełożenie tych kabelków daje efekt "działania europejskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok !!!!

w czwartek dam odpowiedz czy zadziałało :hi:

w czwartek mam czas wiec to sprawdze :evil:[br]Dopisany: 04 Luty 2009, 17:37_________________________________________________z przykrościa stwierdzam że zmiana pinów nie pomogła, po zmianie pinów według podpowiedzi silniczki z kalp wogóle nie działały.

Myśle ze elektronik do którego odstawiam auto da sobie rade, wydaje mi sie że wystarczy multimetr i schematy i bedzie ok :decayed:

Przy okazji jak odpiołem radio zaczoł mi działac central zamek z pilota :shocked:(miłe zaskoczenie)

i usunąłem jeszcze jedna usterke-wywalało mi bład przepalonej żarówki postojowej, a zcztałem błedy i było ok, pomimo tego wywalało bład :kox:-ale sobie poradziłem :naughty:

w kazdym razie dzieki za wszelka pomoc :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w małym szoku :shocked: w A6 C5 po takiej zamianie wszystko śmigało jak należy!

Rozumiem,że instalację zostawiłeś angielską? I jest odwrócona? (deski rozdzielczej)

Może być jeszcze jedna przyczyna : mianowicie C5 ma dwustrefowy climatronic i z tąd ta różnica! Jak uporasz się z problemem to podrzuć na forum jakie są różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...