Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio 2din rozladowuje akumulator


arbi1975

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Zaczne od poczatku.Kypilem na ali radio 2din multifunkcyjne.Pozbiej mialem wiele perypeti z nim ale mniejsza z tym.Po wymianie konsoli ,kosza itd,zamontowalem je.Mechanik podlacYl pozniej tak ,zeby graly tylne glosniki.Wreszcie bylem happy,ze gra wszystko.Jezdzilem tak tydzien czasu i bylo ok.Pozniej wyjexhalem za granice i auto przejela moja kobieta.Po jakim czasie dzwoni i mowi,ze auto nie pali.Pare razy ktos pomogl jej uruchomic auto kablami,pare razy byl aku ladowany prostownikiem.Wiec,wymienilem ,kupulem nowy aku.Bylem przekonany ze.to wina alternatora.Mechanik stwierdzil,ze stary aku,altek jest ok.To wina radia,bo pobiera za duzo pradu.Co dziwne odpala radio bez kluczyka.Mechanik za swoja wspaniala usluge skasowal 70zyla,a co zrobil?Wyjal k**wa bezpiecNik od radia,radio jest wylaczone calkowicie hwhe.Pytam wiec,co mam zrobic zeby ro radio gralo i nie rozladowywalo mi nowego aku?pozdrawiam

17202951351766776068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony emulator canbus? 

Dodaj schemat jak podłączyłeś radio.  

W ustawieniach radia nie masz opcji po ilu ma się całkowicie wyłączyć? 

U mnie ustawiłem na 10 min.  Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki gaśnie ale przez 10 min jeszcze chodzi.  I wtedy ma szybki start mogę włączyć je bez kluczyka -  jest w stanie uśpienia.  

Natomiast po 10 min jest już całkowicie wyłączone,  nie ma możliwości włączenia bez kluczyka,  a start z kluczykiem trwa dłużej.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam canbus jest.Nie ja podłączalem radio.Dałem do speców,podłączyli radio,tuner radia cyfrowego,kamerkę cofania,GPS.Czemu tydzień po podłączeniu wszystkiego ,auto paliło bez problemu.A po tyg.nagle ali siada.Mechanik ,co moja była z tym u niego,powiedział ,że to chinczyk i dużo mocy pobiera.Wychodzi na to,że alternator za słaby chyba hehe

Edytowane przez arbi1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Robero321 napisał:

...  źle jest podłączone i nie wygasza się czy tam jak ori RNS nie usypia się

Też tak sądzę,  dlatego zapytałem o schemat jak to jest podłączone.  

Canbus odpowiada za sterowanie radiem,  tzn włączanie/wyłączanie radia przy użyciu stacyjki, automatyczne włączenie kamery cofania po wrzuceniu wstecznego,  przyciemnienie wyświetlacza po włączeniu świateł itp.

Ale

Radio ma także możliwość manualnego podłączenia,  tzn bezpośrednio w kable i wtedy np.  Można włączać radio bez kluczyka itp.  

Dlatego też bardzo prawdopodobne jest,  że majstry źle podłączyli.  

 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy cofam,wlacza się kamerkę.Ci co podlaczali,zawodowo zajmujà się car audio.Tak czy siak,winne jest radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki tam nie zajrzysz nie możesz mieć pewności.  

Poza tym tak jak pisałem istnieje możliwość podpięcia kabli do radia na piechotę (dla aut bez can) i idzie tak samo podłączyć to pod kabel od wstecznego i wtedy też będzie wszystko się działo automatycznie jednak wystąpienie takich problemów jakie są u Ciebie jest bardziej prawdopodobne.  

Ja bym przede wszystkim sprawdził połączenia z tyłu radia.  

W stacjach dedykowanych zazwyczaj jest tak,  że kostki pasują pług & play,  a radio mimo to ma wprowadzone kable dla przyłączenia manualnego.  Jeżeli majstry zrobili mix w połączeniu albo połączyli wszystko co się dało takie mogą być objawy. 

W życiu widziałem już wielu różnych specjalistów.  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arbi1975 napisał:

Gdy cofam,wlacza się kamerkę.Ci co podlaczali,zawodowo zajmujà się car audio.Tak czy siak,winne jest radio

Nie twierdze że radio nie jest winne

ale to co napisałeś że zawodowo się zajmują to nie znaczy że wpieli się w CAN prawidłowo bo to że radio ma CAN to jedno a drugie to wpiąć się w niego prawidłowo i prawidłowo podpiąć radio do instalacji a to że kamera Ci się załącza to nic nie znaczy bo ona najprawdopodobniej nie chodzi po CAN ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powinienem teraz zrobić? Jechać do innego mechanika? Czy samemu coś kombinować?:facepalm:

Edytowane przez arbi1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zajrzenia tam samemu,  wstaw zdjęcie schematu do podłączenia na pewno był w zestawie z radiem.  

Zrób zdjęcia tego jak jest podłączone,  które kable są z jakimi połączone.  

Postaramy się ocenić czy wszystko jest dobrze podłączone.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...