Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Czy taka turbina może być ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Konie ma się z paliwa ale także dzięki turbinie, nie jestem specem ale chyba myśląc tak na chłopski rozum, większa turbina = większe dmuchanie = lepsze spalanie ropy = więcej mocy (bardzo okrojone ale chyba dobrze?)

No ale sama turbina nic nie zdziała bez tunera. :hi:

(poprawki mile widziane, zawsze się można czegoś nauczyć)

Opublikowano

Qwestor więc zacznę tak - ile mocy chcesz osiągnąć?

Układ paliwowy od zdrowego AFN pozwala na w miarę bezpieczne uzyskanie ok 145 KM. Dalej przeważnie zaczyna sie dymienie i wysokie EGT. By to poprawić można dac więcej powietrza (wieksze turbo) ale nadal nas trzyma układ paliwowy.

Proponuje więc tanie i dobre rozwiązanie - wtryski 216 ustawione na 220/300. Nie chodzi nawet o ilość wtrysniętego paliwa, ale jak szybko ono przeleci przez dziury i czy będzie miało czas dopalić się w cylindrze. Szybki wtrysk = szybkie spalenie = wysokie średnie ciśnienie w cylindrze = wysoka moc = niskie EGT. Dlatego 216 to dobre rozwiązanie. Pompa AFN jak zdrowa + 216 to spokojnie wystarczą paliwowo na ok 160 KM.

Aby to spalić trzeba trochę dmuchnąć więcej powietrza - proponuje do ok. 150 - 160 turbiny AWX, dalej hybrydy albo BRD. Jak przekroczysz ok 150 KM to bezwzględnie FMIC.

Trochę "darmowej" mocy, mniej dymu, lepsze spalanie daje:

- wybicie kata,

- likwidacja EGR,

- kolektor od dolotowy AWX.

Moja rada to:

- 216,

- turbo AWX,

- wywalona ekologia,

- kolektor AWX

- mod

Mocy oczekiwałbym po tym ok 150 KM a z FMIC 160 KM.

Dokładnie taki setup robię w piątek w ojca starym Passacie B4 AFN, a później strojenie u Rogala. Zobaczymy co wyjdzie :)

To jest gotowe turbo z przejściówką Made by Kowicz:

df89b10fb852d490m.jpg

a31155d0f12a6a5em.jpg

df7ab136570d62cdm.jpg

dc58f2bb7af565c4m.jpg

7548a521e376081am.jpg

Opublikowano
  • Autor

Mam turbo 130 + chip by dynosoft i wyszło coś takiego

72b9d3b7c7e44826m.jpg

Mam zamiar wstawić 216 + fmic, ale dopiero jak będę miał kasę.

Pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.