Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia Concert na nieoryginalne


sook.ol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam dylemat w związku z wymianą radia. Uprzedzam, jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy nigdy wcześniej tym się nie zajmowałem. Wiem, że potrzebuje adapter głośnikowy do systemu aktywnego i separator antenowy, ale nie wiem czy tą żółtą kostkę pokazaną na dwóch zdjęciach wepnę w jedno z tych gniazd czy potrzebuje jeszcze jakąś przejściówkę?

1.jpg

2.jpg

3 (2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żółta kostka to złącze antenowe fakra od diversity. 

Możesz zastosować patent jaki ja zrobiłem u siebie czyli kupić separator z dwoma wejściami fakra i jedną przejściówkę (antenowe na fakra) 

Ja kupiłem taki separator:

http://allegro.pl/separator-wzmacniacz-2x-fakra-diversity-audi-vw-i6543644798.html

I taką przejściówkę:

http://allegro.pl/adapter-antenowy-audi-vw-din-wtyk-fakra-gniazdo-i6172018436.html

Te gniazda na nowym radiu to wyjścia na wzmacniacz. 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-montazowy-audi-a4-ramka-glosniki-tyl-klucze-i5360242694.html

Tak naprawdę myślałem, że skończy się na takim zestawie bo i tak stacje radiowe łapie mi tylko jak ma kaprys. Zależy mi głównie na tym, żeby grało z USB i AUX. Myślisz, że jak nie kupię tego separatora który mi podesłałeś to nie stanie się nic złego poza tym, że nie będzie mi już szukać żadnej stacji radiowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy jedno pod żółte,  drugie przez przejściówkę do zwykłego antenowego,  niebieski do remote antena (auto antena)  w radiu na nim pojawi się zasilanie po włączeniu radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powinno działać może jednak odbierać słabiej. 

Jak radio słabo łapie poczytaj wątki o poprawie odbierania radia.  

Możesz mieć uszkodzony wzmacniacz antenowy,  w profilu widzę że masz sedana więc wzmacniacz antenowy masz pod listwą nad tylną szyba -  wyciąga się ją łatwo, ale trochę siły trzeba włożyć.  

Ostatnio w siostry b6 przestało odbierać pomogło założenie klipsów na wzmacniacz w miejsce mikropęknięć i odpięcie kabla masowego idącego od wzmacniacza do dachu.  

Ponadto warto przeczyścić styki pomiędzy wzmacniaczem a szybą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuję Ci bardzo za pomoc teraz wiem już o co chodzi :D sprawdzę też ten wzmacniacz antenowy

Edytowane przez sook.ol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam radio, przejściówki i wszystko co potrzebne tylko brak zasilania ze stacyjki. Mam tylko prąd stały na niebiesko czerwonym kablu A nie chce tak robić. Dodam że na oryginalnym radiu było wszystko ok, ale tam pewnie szło komputerowo. Jak to obejść ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo robisz mostek po stronie radia gdzie powinno wchodzić 12v stałe i 12v po zapłonie i podpinasz w stałe 12v z instalacji wtedy radio będzie musiało być włączane i wyłączane przyciskiem radia lub z tego wątku robisz 12v po stacyjce:

https://a4-klub.pl/topic/74297-12v-do-radia-po-stacyjce/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie, chce zamienic radio concert2 + na nieoryginalne. Nowe radio ma wyjscie na 4 glosniki po 45 wat. jak to spiac w a4b6 z aktywnym tylem by nic nie uszkodzic, a jednoczesnie by to dzialalo? 

Edytowane przez troudyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 10:41, troudyl napisał:

witam mam pytanie, chce zamienic radio concert2 + na nieoryginalne. Nowe radio ma wyjscie na 4 glosniki po 45 wat. jak to spiac w a4b6 z aktywnym tylem by nic nie uszkodzic, a jednoczesnie by to dzialalo? 

Odświeżam temat.

W A4 B6 mamy instalację Fakra czy ISO. Chodzi o podłączenie odpowiedniego adaptera canbus do sterowania z kierownicy niefabrycznym radiem np. Pioneer.

Jaki adapter zatem zakupić aby wszystko działało. (fakra cy iso)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...