Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po podpieciu licznika Audi A4 B6


alienv8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z licznikiem a konkretnie ze wskazówką temperatury silnika i predkościomierza  . Wpadłem na pomysł wymiany tarcz zegarów z fabrycznych na S4 . Wszystko przebiegło wzorowo do momentu podpięcia licznika . Przekręciłem zapłon i wskazówki od temperatury silnik i predkościomierza opadły na sam dół tarczy , czyli obecnie wskazania są błędne.  Dodam że odlączylem aku na czas wymiany . Co z tym fantem zrobić ? 

Edytowane przez alienv8
Błędny tytuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co upewnij się,  że wszystkie kostki są prawidłowo podpięte.  

Podłącz pod komputer sprawdź błędy w instrumentach i zrób test licznika.

Jeżeli wskazówki nie ruszą podczas testu to najprawdopodobniej doszło do ich mechanicznego uszkodzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki wpięte prawidłowo i zabezpieczone . Odczyt błędów nie pokazuje nic związanego z licznikiem.  Podczas testu licznika wskazówka temperatury obraca się do 100 stopni po czym wraca i spowrodem wędruje ale nie na 90 stopni tylko zostaje na pozycji 70 stopni. Wskazówka obrotów silnika pełna sekwencja i zostaje na 3 tys obrotów .Wskazówka predkościomierza obraca się do pozycji 240 km/h po czym wraca poniżej 0 i wedruje na pozycję 70 km/h . Wskaźnik poziomu paliwa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałeś wskazówki do wymiany? 

Spróbuj je ustawić jak w tym wątku:

https://a4-klub.pl/topic/208708-ustawienie-wskazówek-zegarów-po-wymianie-wyświetlacza-fis/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wskazówki ściągnąłem do wymiany. Zrobiłem taki motyw że podczas testu licznika w momecie kiedy wskazówki powinny być w pionie ustawiłem ręcznie te które nie były.  Wszystko przy podpiętym liczniku pod instalację i VAGU. Lecz po złożeniu wszystkiego niby wszystko ok , zamykam samochód  na 10 minut wracam , otwieram drzwi,  przekręcam zapłon a wskazówki od temperatury i predkościomierza uciekają na sam dół tarczy . Dwa razy to powtórzyłem i za każdym razem wskazówki lecą w dół tarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...