Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wskazówek zegarów po wymianie wyświetlacza FIS


sebolnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem po wymianie wyświetlacza FIS-a w moim Audi i mam problem z ustawieniem wskazówek tak aby prawidłowo pokazywały zakres po włączeniu stacyjki od 0 do ... przy zakładaniu wskazówek nie idzie trafi dokładnie. Jak je ustawic. Czytałem że można zrobic to VAGiem jakiś test wskazówki przesuną sie na połowe zegarów i wtedy można je wypiac i wspiąc poprawnie. Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz Vag - instruments 17 - outputest i start. Wskazówki powędrują do końca skali i wrócą do pionu. W tym momencie wkładasz wskazówkę do pionu i kończysz test vag-a.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to do pionu ustawiają się temperatury i poziom paliwa, natomiast prędkościomierz na 100km\h a obrotomierz na 3000

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to do pionu ustawiają się temperatury i poziom paliwa, natomiast prędkościomierz na 100km\h a obrotomierz na 3000

dokładnie tak :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dosyc ważne czy na połowie zakresu czy inaczej w każdym razie jutro bede ukladał wskazówki jak należy

pozdrawiam

Wszystkie małe zegary środek (Ładowanie akumulatora, temperatura oleju, paliwo, temperatura cieczy chłodzącej) a predkościomierz 100 obrotościomierz 3000? Dobrze rozumiem?

---------- Post dopisany 24-09-2012 at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2012 at 22:55 ----------

Jestem po ustawieniu i teście w VAG-u wskazówek i problem jest ze wskazówką ładowania akumulatora i temperatury oleju silnikowego (taka wersja z dodatkowymi zegarami po lewej i prawej stronie) te wskazówki nie poruszają się jak pozostałe w teście. Test wykonywałem programem polski VAG 4,9 może to jego wina dodam że wskazania akumulatora i temperatura oleju w czasie jazdy działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jak wykonam test zegarów wskazówki od temperatury oleju oraz ładowanie nie poruszają się więc chyba tak ma być :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmiku wynika że temperatura oleju i napięcie akumulatora nie podlegają pod ten test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zegary masz w samochodzie czy na stole?

Napięcie możesz porównać z VAGiem, w blokach pomiarowych masz podaną wartość napięcia, natomiast temperatura oleju będzie porównywalna z temperaturą silnika pod warunkiem spokojnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam outputest u siebie w B5 2000r i wszystkie skazówki stoją pionowo obrotomierz i prędkościomierz tez licznik 1/2 fisa VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam outputest u siebie i wszystkie skazówki stoją pionowo obrotomierz i prędkościomierz tez licznik 1/2 fisa VDO.

piszecie o dwóch różnych nadwoziach.....jeden ma B5 a drugi B6.....

popraw TAG w pytaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w dieslu akurat 3000 obr jest w połowie, ma by tak jak napisał kolega pox. Temp. oleju i wskaźnik napięcia przechodzą test dopiero w liczniku po lifcie z białym podświetlaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki ustawione (1.9 TDI AFN 110KM 98/99r.) dokładnie do pionu - środek zegarów. Wskaźnik naładowania akumulatora też na środek i wtedy pomiary będą prawidłowe. Temperatura oleju ustawiona tak aby po włączeniu stacyjki pokazywała trochę poniżej 0 tak jest w licznikach oryginalnych - najlepiej po ustawieniu temperatury płynu chłodzącego tak samo ustawić wskazówkę temperatury oleju.

Przy okazji wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz termostat (nawalił) i przy próbie szczelności układu test z ciśnieniem okazało się, że chłodnica puściła na złączach aluminium - plastik. Więc wymiana chłodnicy... Stara wyglądała faktycznie beznadziejnie od spodu. Praktycznie aluminium zamieniło się w papier po dotknięciu sypało się jak piasek. Dobrze, że wyszło to teraz a nie w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...