Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Jak naładować akumulator ?


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto jak w podpisie i mam pytanie jak podladowac aku tzn czy wyjmowac czy na podpietych klemach w aucie ladowac??!!

Kolega mowil ze moze sie cos stac z kompem i mi potem auto nieodpali

Auto przed zakupem sprawdzalem w serwisie i napiecie bylo 11,47 (stalo przez jakis czas)

Pojezdzilem 2 dni i bylo juz 12,36 ale to mnie nie satysfakcjonuje idzie luty moga byc mrozy i mi nie zapali

takze jak ladowac?!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej drugim aku zrobić podtrzymanie prądu a ten wyjąć do ładowania.Ja osobiście ładuję bez wyjmowania i jak na razie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jest niebezpiecznstwo przepiecia z sieci energetycznej.
  • nalezy przynajmniej odpiac kleme "+"
  • uwazac aby nie zrobic zwarcia i nie doprowadzic do pozaru. bezczniej wymontowac aku.
  • odpiecie akumulatora nie wiaze sie z zadnymi konsekwencjami. po podalczeniu bedzie swiecic kontrolka ESP, ktora zgasnie po przejechaniu kilkuset metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolega mnie nastraszyl ze moze cos sie stac z kompem i potrzebna bedzie laweta stad moje pytanie tutaj

Nie mialem jeszcze kontaktu z taka technologia :D

Jak silnik chodzi to jest 14,5 14,3 czyli ladnie laduje

Czy jak pojezdze troche to sie sam naladuje?

Rano dzisiaj patrzylem 11,8 i ladnie od razu zapalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz to ładuje , na krótkiej trasie podładuje ale jak zrobisz dłuzszą trase to go naładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie robie po ok 100-120 km wiec moze dojdzie do siebie

Jak robisz 2x50-60 km to sie naładuje a jak robisz 50-60x2km to Ci padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest urządzenie o nazwie Computer Memory Saver CMS1 kosztuje grosze,a idealnie podtrzymuje pamięć komputera. Wpina się do gniazda zapalniczki , a wychodzące z niego przewody do drugiego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jesli cos pokrecilem ale nie rozumiem sensu ladowania sprawnego akumulatora w aucie ze sprawna instalacja i jezdzacym codzienne trasy...

przeciez po takiej trasie masz aku naladowany i nic wiecej z nim nie zrobisz, moze podniesiesz mu napiecie na pare godzin, a potem i tak wszystko wroci do normy...

ladowanie w aucie jest moim zdaniem w 100% wystarczajace i nic sie nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreki

jak normalnie kręci i ma odpowiednie ładowanie to nie kombinuj. Tylko wsiadaj i jedź a sam go doładuje ile trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko normalnie dziala, pali na styk, ale w lutym zapowiadaja mrozy :> i nie chcialbym nieodpalic kiedys rano

Ale jak masz normalne ładowanie, akumulator nie szwankuje to nie wiem czym sie martwisz... Na żaś możesz wymienic, ale to dodatkowe niepotrzebne koszty

A jak Ci nie odpali to wtedy będziesz miał pewność, że aku jest do wymiany

U mnie było w styczniu przez tydzień po -20, auto nie odpalane przez ponad 4 doby, wsiadłem, zakręciłem jakieś 8-10 razy i zapalił. Ale akumulator burzył, jakby odmówił posłuszenstwa to wtedy bym myslał o wymianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...