Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie, jak prawidłowo wykonać odpowietrzenie układu.


David1PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, :hi:pacjent to  audi a4b5 z 98r 1.8 ADR.  Przejdę od razu do tematy  muszę wymienić płyn w układzie chłodzenia,  same spuszczenie i dolanie nic trudnego lecz przeglądając googla wszędzie piszą inaczej i pokazują inaczej, o odpowietrzeniu tego układu, wiem ,że to akurat jest ważne dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z posiadaczy audi robił już taki zabieg i chciał się nim podzielić, bo kompletnie nie wiem jak dokładnie odpowietrzyć układ.Oraz czym i jak najlepiej jeszcze przepłukać go, czy wystarczy wlać trochę litrów wody destylowanej i rozgrzać silnik do 90 stopni?   z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda bedzie ok.

W podszybiu masz przewody do nagrzewnicy na jednym jest otworek.chyba lewym.

Zsun go lekko az pokaze sie dziura i nia odpowietrzysz uklad.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wesz82 napisał:

Zsun go lekko az pokaze sie dziura i nia odpowietrzysz uklad.

Nie zapomnij jeszcze unieść trochę zbiorniczka do góry. Odkręć go z mocowań i tak jak jest, unieś go jakieś 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co Ci wyszło z tego odpowietrzenia. Opisów w necie masa i każdy swoje. Ja rok temu odpowietrzałem bo miałem słabe ogrzewanie (problem był jednak inny) i po zsunięciu węża i gazowaniu układ mi się zapowietrzał. W zbiorniczku poziom rósł, aż zaczęło wywalać. Więc sobie z tą dziurką na wężu odpuściłem i odpowietrzył mi się przez zbiorniczek. Z obserwacji po swoim mogę powiedzieć, że wąż zsuwamy tylko do zalewania układu (to samo jest w sam naprawiam). Na dniach będę wymieniał termostat i też mnie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...