Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w podłączeniu ori kamery cofania


PanCichy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejho,

zakupiłem sobie oryginalną blendę wraz z kamerą cofania oraz modułem do B7 Avant. Były tam poucinane wiązki, spróbowałem to poskładać po swojemu, ale coś mi nie poszło. Na RNS-E nic się nie dzieje, jak wbijam wsteczny. Kodowanie prawie na pewno wykonane poprawnie (NAVI -> kanał 04  0->1; nawet tryb lambo próbowałem). Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak to podłączyć? Poniżej schemat z fioletowymi literkami, dla możliwości łatwiejszego wytłumaczenia (np. A połącz z D itp.)

schemat.png

Co do kondensatora, to C i D prawdopodobnie jest spięte ze sobą na + a Z to jest masa, którą podłączyłem do masy w klapie (taka śmieszna podkładka stykowa pod śrubkę). Gdzieś po necie czytałem, że trzeba to jakoś spiąć ze światełkiem cofania, ale nie bardzo wiem w jakiej konfiguracji. Generalnie moduł nie posiada żadnych przewodów CAN (tak jak KUFTEC na przykład), więc chyba jakoś trzeba przekazać do modułu info, że został wbity wsteczny, a moduł ten z pina H idzie do pina RFSL (X) w quadlocku RNS-E wysyłając sygnał do przełączenia obrazu na kamerę. Dobrze kombinuję?

Dzięki z góry i pozdrawiam!

Edytowane przez PanCichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie działa link do schematu,

po drugie napisz jaki moduł próbujesz podłączyć? w a4 B7 nie było nigdy fabrycznie montowanej kamery cofania i żaden fabryczny moduł kamery cofania nie dogada się z RNS-E (przynajmniej nikt chyba tego jeszcze nie podłączył)
Aby podłączyć fabryczną kamerę (np z a6 c6 lub Q7) trzeba użyć dodatkowego moduł kamery. na forum kolega woszu takie sprzedaje.
Napisz też jakiego masz RNS-E? leda czy zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat poprawiony, już powinien być widoczny.

RNS-E z przyciskiem CD/TV, nie pamiętam literka jest na końcu oznaczenia, w każdym razie nie LED.

moduł jest no-name, żaden oryginalny audi, na naklejce jest napisane jedynie "moduł kamery cofania RNS-E" :) ale podobno został wyciągnięty z działającego systemu, więc zakładam, ze powininen bez problemu współpracować.

Oglądałem te moduły kuftec'a i one jedynie różnią się tym, że mają 4 piny wychodzące (chyba) do nawigacji, czyli 12V, RFSL i CAN H i L.

Mój ma wejście video (chinch), +12V i masa oznaczone naklejką na kabelku jako "zasilanie kamery" i po drugiej stronie boxa kabelek do kostki 32pin gotowy (nie dotykałem go, po prostu wpiąłem w rns-e) oraz dwa przewody oznaczone naklejkami na kabelku "+12V" i "RFSL". Wszystko już powinno być widoczne na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz już coś więcej wiadomo, skoro to moduł pod RNS-E to powinien działać.
Pierwszy test jaki możesz wykonać to podaj plus stały na pin RFSL w RNS-E jak ekran zrobi się czarny jak tak to dobrze.
Druga sprawa to trzeba gdzieś podpiąć sygnał z wstecznego, ja bym obstawiał że to może być przewód G, jeżeli podepniesz przewód G do plusa F do masy to sprawdź czy na przewodach H i E pojawia się plus jak tak to znaczy że tak to ma być podłączone.
Wtedy:
Fi B do masy,
E łączysz z A,
H do pinu RFSL w RNS-E
a G do przewodu do świateł cofania (masz go najbliżej w MCE)
Nie mam pojęcia po co jest ten kondensator.

Zanim podłączysz to do auta zrób ten test podłącz F do masy a na G podaj plus, jak po podaniu plusa na G pojawi się plus na E i H to znaczy ze powinno zadziałać tak jak pisałem. Po odpięciu plusa od G powinien on również zniknąć z E i H.

To co napisałem to moje przypuszczenia żeby być tego pewnym trzeba to dobrze z miernikiem posprawdzać więc zanim zaczniesz testować na aucie posprawdzaj to wcześniej.

Ogólnie sprawa wygląda tak że moduł po wpięciu wstecznego powinien podać plus na pin RFSL do RNS-E i plus na zasilanie kamery, RNSE jak dostanie plus na RFSL przełącza się na kamerę cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję z opis. Możliwe że dzisiaj będę z tym walczył, więc jak uda mi sie to spiąć to na szybko wrzuce jakiś schemacik dla potomnych.

Tylko jednego nie jestem do końca pewien gdzie jest MCE i wiązka do niego...

Edytowane przez PanCichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE- jest pod osłoną pod kierownicą po lewej stronie. nad lewą nogą kierowcy, żeby się do niego dostać musisz zdemontować osłonę pod kierownicą (3 śrubki na klucz 8mm) dwie od dołu jedna pod deklem bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...