Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięty wąż...pomóżcie


wojciechu_93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Silnik 1.8T AJL 132kW

Temperatura oleju na zegarach cały czas 60,czasami podniesie się do ok.70 jak również temperatura silnika 60stopni w trasie na postoju do 90 dochodzi (nowy termostat już zamówiony i będzie wymieniony) .Szukając termostatu zwróciłem uwagę na ten przewód,a raczej to co z niego zostało bo rozsypał mi się w dłoniach i na chwile obecną go nie ma
Od czego jest to przewód ? Czy jest to od chłodnicy oleju ? Jakie konsekwencje ma jazda bez tego przewodu ?
Wiem dziwne pytanie o jazde bez niego ale pytam ponieważ termin wymiany mam za tydzień ,każdy mechanik wcześniej zawalony robota a ja nie mam narzędzi i warunków by to zrobić samemu a samochod jest mi niezbędny na dojazdy do pracy każdego dnia z której nie mogę zrezygnować lub wziąść urlopu....

Koledzy pomóżcie i bądźcie jak by co wyrozumiali to mój pierwszy post

Dodam ze auto kupiłem miesiąc temu i dopiero zaczynam je "reaktywować" do przyzwoitego stanu

DSC_0548.JPG

DSC_0549.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Silnik 1.8T AJL 132kW
Temperatura oleju na zegarach cały czas 60,czasami podniesie się do ok.70 jak również temperatura silnika 60stopni w trasie na postoju do 90 dochodzi (nowy termostat już zamówiony i będzie wymieniony) .Szukając termostatu zwróciłem uwagę na ten przewód,a raczej to co z niego zostało bo rozsypał mi się w dłoniach i na chwile obecną go nie ma
Od czego jest to przewód ? Czy jest to od chłodnicy oleju ? Jakie konsekwencje ma jazda bez tego przewodu ?
Wiem dziwne pytanie o jazde bez niego ale pytam ponieważ termin wymiany mam za tydzień ,każdy mechanik wcześniej zawalony robota a ja nie mam narzędzi i warunków by to zrobić samemu a samochod jest mi niezbędny na dojazdy do pracy każdego dnia z której nie mogę zrezygnować lub wziąść urlopu....
Koledzy pomóżcie i bądźcie jak by co wyrozumiali to mój pierwszy post
Dodam ze auto kupiłem miesiąc temu i dopiero zaczynam je "reaktywować" do przyzwoitego stanu
DSC_0548.thumb.JPG.b3df928b9fd2ede0310dc50f566d95cc.JPG
DSC_0549.thumb.JPG.b9b27e4d19ffeaa711757e3f70fcdd3c.JPG
To jest odma ,została tylko część kolanka w zamienniku kosztuje to 25 zł .

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej 6001 napisał:

To jest ten element w całość. Screenshot_20171004-144618~2.png

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Wow szybka pomoc ! 
Dzięki wielkie kolego ,zaraz zamawiam ,jazda bez tego chyba nie wpłynie na zywotnosc silnika  ( mowie o kilku dniach) bede sprawdzał stan oleju i powinno byc ok ,czy nie w ta strone kombinuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie , na tej plastikowej części musi być jeszcze gumowy oring i zabezpieczenie takie plastikowe.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej 6001 napisał:

Nic się nie stanie , na tej plastikowej części musi być jeszcze gumowy oring i zabezpieczenie takie plastikowe.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie takie coś było,oring gumowy i zawleczka taka zabezpieczająca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałes to moze ? Nie wiem czy dojscie jest na tyle proste zebym sam to ogarnal bo widzialem słabo tam z wsadzeniem reki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście jest ekstra c**jowe, ale do zrobienia.

Podnieś sobie zbiornik z płynem i z latarką i lekko na czuja powoli to wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...