Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko pali BFB


szymo284

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja A4 cięzko pali. Długo kręci nigdy nie było sytuacje żeby nie zapaliła ale zawsze trzeba nią krecić tak z 5-10sek. Nowe świece, odma czysta. Brak błędów związanych z tym (jedyne co się pokazuje to uboga mieszanka na sondzie - Przez LPG uszkodzone LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie paliwa,

Kolejna możliwa przyczyna to wtryskiwacze puszczają lpg, spróbuj zakręcić zawór na butli, wypalić lpg do końca i potestować czy wtedy jest poprawa,

Kolejna sprawa w Twoim przypadku to przy ubogiej mieszance mogło wypalić zawory, co za tym idzie słaba kompresja, to już jest grubsza sprawa... jeśli masz błąd ubogiej mieszanki i dalej jeździsz na lpg to nie jest to za mądre...

Edytowane przez mix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskakiwał kiedy miałem zrąbaną instalacje LPG ale od 2tyg jest wszystko ok i błąd też się już nie pokazuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie jeszcze że jak samochód po zgaszeniu (tak do 5-10min) pali bardzo fajnie ale jak postoi dłużej to jest 30min i więcej to są już problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam tez problem z odpalaniem ale tylko na zimnym temp dolotu i temp płynu sprawdzone różnica z otoczeniem max 2 °C zero usterek w sterowniku. Poprzedni miesiąc auto odpalalo super od strzała a teraz znów to samo gdzie szukać usterki czujnik na wale ? przepływomierz? Jutro jeszcze zakręcie lpg i potestuje parę dni ale chyba tu nie jest problem listwa i parownik wymienione pół roku temu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy auto długo kręciło a nie odpalało (czasami po odpaleniu zaświecała się kontrolka EPC) okazał się uszkodzony czujnik wałka korbowego - znajdujący się pod filtrem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy auto długo kręciło a nie odpalało (czasami po odpaleniu zaświecała się kontrolka EPC) okazał się uszkodzony czujnik wałka korbowego - znajdujący się pod filtrem oleju.
No właśnie a tu nie ma żadnego błędu a nie chce zmienić czujnika w ciemno bo nie jest tani

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...