Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telewizor 47-52 cale, koledzy co polecicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję kupić nowy telewizor 47-52 cale w przyzwoitej cenie.  Powinien być full hd ( nie 4k ) ekran płaski. Zależy mi na dobrym obrazie i dźwięku. No i żeby był trwały :) Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę to sony
jak chcesz jakość/ cena weź LG
Sam kupowałem to nad Sony i LG się zastanawiałem, wybór padł na 49 cali Lg, co do modeli to co roku się zmieniają i też zależy w jakim sklepie bo ten sam model ma inne oznaczenia w różnych sieciówkach.
Dobrze iść do sieciówek i pogadać ze sprzedawcami (więcej niż 1)  plus fora tematyczne.
Ale jeśli nie potrzebujesz 4k bierz full HD Sony będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się rozeznać... ole jeszcze jakiś czas temu.. czołowi producenci.. Sony, Panasonic, Samsung,... brali matryce OLED od LG

Ja jak kupowałem telewizor w 2013r, to wybrałem plazmę Panasonica 50", działa do dziś, matryca Made in Japan, ich własna produkcja.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Samsunga UE50J6240

https://m.ceneo.pl/46915779

 

Co mogę powiedzieć ?

Matryca VA co za tym idzie dobra czerń ale gorsze kąty widzę od IPS.  Osobiście wolę VA.

Prawdziwe 100hz, więc do gier jak najbardziej.

Obraz po "mini kalibracji" znalezionej na necie pozytywnie zaskakuje. 

Dźwięk poprawny, nie można się przyczepić.

Jedynie multimedia mogłyby być nieco szybsze, ale nie mam porównania. Chodzi mi o Internet, aplikacje, itd. 

No i brakuje podświetlenia w pilocie :D

Rok temu zakupiłem za jakieś 2400. Teraz widzę stoi za ok 3 tyś. Dziwne. 

Tv polecam, mimo, że plastik, itd. Narzekają na Samsunga.. Osobiście nie mam nic do niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2017 o 17:13, kiciKic napisał:

Osobiście posiadam Samsunga UE50J6240

Z premedytacją kupiłem niedawno ten sam model ale 60 cali. Kąty "nieco słabsze przy VA" .... serio widać to dopiero przy takim ukosie, że tylko idiota tak TV oglądać próbuje. To jakby "kierownica nieco za mała, gdy kieruję z fotela pasażera".

Skorzystałem z sieciowych ustawień kalibracji profi i akurat pokryły się z moimi odczuciami.

Ponieważ w rodzinie sporo Samsungów 3d z pilotami "smart" z których inni nie korzystają odblokowałem w menu serwisowym możliwość użycia takiego pilota i... opcje 3d, działa to bez zastrzeżenia(w sieci są opisy, banalna sprawa, można też model ten "przemianować" na inny co powoduje odblokowanie dodatkowego suwaka upłynniaczy). Mam 2 TV 3D i łącznie cztery pary okularów. Dzieciaki lubią 3D, ja też. Czasem gramy nawet z synem w coś w 3D.

TV dla mnie super -prawdziwy, a nie jakieś niby 4k(na picowanych matrycach właśnie od LG co jednak czasem widać) + teoretyczny HDR(na TV z jasnością poniżej 300, a widać COKOLWIEK chyba od ok. 350-400). Z odległości z jakiej go oglądam 4k bym nie poczuł. Zalecenia szpeców do mnie nie trafiają -w/g nich żebym coś widział w salonie musiałbym mieć ...85 cali.

Ciężko to kupić obecnie, 50ki szukam n 100Hz dla kumpla, zaskoczył go mój i koniecznie chce taki sam, tylko u niego 60ka by zablokowała całe okno w wąskim pokoju.

Gdzie widziałeś, czy widzisz za 3k i czy w menu serwisowym masz potwierdzone 100Hz?
 

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, pulpecik napisał:

Z premedytacją kupiłem niedawno ten sam model ale 60 cali. Kąty "nieco słabsze przy VA" .... serio widać to dopiero przy takim ukosie, że tylko idiota tak TV oglądać próbuje. To jakby "kierownica nieco za mała, gdy kieruję z fotela pasażera".

Skorzystałem z sieciowych ustawień kalibracji profi i akurat pokryły się z moimi odczuciami.

Ponieważ w rodzinie sporo Samsungów 3d z pilotami "smart" z których inni nie korzystają odblokowałem w menu serwisowym możliwość użycia takiego pilota i... opcje 3d, działa to bez zastrzeżenia(w sieci są opisy, banalna sprawa, można też model ten "przemianować" na inny co powoduje odblokowanie dodatkowego suwaka upłynniaczy). Mam 2 TV 3D i łącznie cztery pary okularów. Dzieciaki lubią 3D, ja też. Czasem gramy nawet z synem w coś w 3D.

TV dla mnie super -prawdziwy, a nie jakieś niby 4k(na picowanych matrycach właśnie od LG co jednak czasem widać) + teoretyczny HDR(na TV z jasnością poniżej 300, a widać COKOLWIEK chyba od ok. 350-400). Z odległości z jakiej go oglądam 4k bym nie poczuł. Zalecenia szpeców do mnie nie trafiają -w/g nich żebym coś widział w salonie musiałbym mieć ...85 cali.

Ciężko to kupić obecnie, 50ki szukam n 100Hz dla kumpla, zaskoczył go mój i koniecznie chce taki sam, tylko u niego 60ka by zablokowała całe okno w wąskim pokoju.

Gdzie widziałeś, czy widzisz za 3k i czy w menu serwisowym masz potwierdzone 100Hz?
 

Wybacz za wprowadzenie w błąd.

Podczas pisania posta autentycznie na Ceneo widniał model 50 cali w trzech sklepach w cenie ok. 3tys zł. 

Teraz patrzę i to był chyba jakiś błąd. 

Matryca 100% 100hz. Każde J6240 w 50 calach ma taka matrycę. Potwierdzone na hdtvforum jak i w menu serwisowym.

Z racji ciężkiego dostępu do tego modelu, moje polecenie raczej to tylko takie pisanie samo w sobie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kiciKic napisał:

Wybacz za wprowadzenie w błąd.

Nic się nie stało, też się nabierałem nie raz -"dostępny", a przy próbie zamówienia co innego wskakiwało. Uroki sieci.

W każdym razie dziękuję za linka na PW, mój kumpel może się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się, bo sam szukam czegoś do sypialni... 32"-42"

Telewizor oczywiście zastępczy, gdy plazma w salonie jest zajęta :)

Źródło obrazu... nc+ lub dvb-t (jeszcze nie wiem)

Rozważam też podpięcie do niego konsoli PS3 lub PS4 (jeszcze nie wiem jaką wersje kupię)

W necie... natknąłem się na tanie telewizory Manta.. co myślicie ? Dodam też.. że na telewizor chciałbym wydać do 1000zł.

https://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/manta-led4004.bhtml?from=ceneo&p=879.00&cr=0&t=20171106-2321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli macie jakieś pytania odnośnie produktów i cen Sony, proszę pisać do mnie, Pracuje w Sony Centre, możliwe wysyłki za pobraniem, a także płatności przelewem, zakupy na raty, karta, gotówka. Proszę pisać co kogo interesuje, przygotuję specjalną cenę dla klubowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...