Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Chip do nowszych modeli B6 B7 B8


Vermin

Rekomendowane odpowiedzi

troche nie wyobrazam sobie zawirusowac auto i nie miec na to papierka z pomiarami mocy i momentu obrotowego, oraz charakterystyka wykresu...

aaa, no już tyle razy pisałem.... jest badanie na hamowni, ale niektórym to nie jest potrzebne, więc nie jest obowiązkowe... i jest papierek że ma tyle a tyle koni, z hamownią czy bez, nawet daję nalepkę na klapę taką fajną o.ct, ale naprawdę poważni ludzie mają to w d... :) jemu jest potrzebna faktura żeby odpisać, gwarancja, żeby przyszły użytkownik się nie martwił, i marka, która jest znana troszkę szerzej niż na terenie województwa, no i moc jak w opisie, bo jak nie to czarno na białym napisane, że zwrot kasy się należy....

a co do papierka z mocą... mnie by to zniecheciło raczej chyba że jak mają niektóre "świeżo sprowadzony, moc podniesiona w szwajcarii, z wpisem do dowodu..." czy coś takiego, i wiemy że napalamy się na to że to jakaś super szwajcarska firma zrobiła, to lata jak ta lala... a to akurat mogło być o.ct :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze kto odwaznie przejmuje na siebie ewentualne komplikacje z naprawa gwarancyjna.

nawet fajnie ze sa to programy sprawdzone gdzies tam, na ilus tam egzemplarzach i fajnie ze mozna zrezygnowac itp itd.

ALE...

baaardzo nie fajnie ze kolega wywyższa swoja motede i mowi o rownych wykresach i optymalizcji itp a tak naprawde wgrywa gotowca. z pogarda mowi o ludziach ktorzy maja w glowie to co on dostaje z centrali jak o jakis rzeznikach co zmieniaja na prawo i lewo parametry.

ja sie za mocno w ten temat nie zaglebiam, ale nie wyobrazam sobie lepszej OPTYMALIZACJI niz auto postawione na rolkach i kolejne proby KONKRETNEGO silnika az do uzyskania zamierzonego efektu.

do tego gardzi chipami z allegro a ich idea rozni sie niewiele od tego co sa oferuje, bo nie jest to INDYWIDUALNY chptunning ( a tylko taki moim zdaniem ma sens - bo wykorzystuje te wszystkie rezerwy o ktorych kolega napisal, ale rezerwy te sa inne dla kazdego silnika... ).

zycze powodzenia, ale chcialbym widziec jak odmawiacie komus kto przyjechal lekko zjezdzona b5 i kladzie 2100 pln na biurko w zamian za wgranie softu :gwizdanie: :gwizdanie:

jednym slowem, kolego polecaj, odpowiadaj. ale mniej wciskaj bajerow z folderu bo tu ludzie naprawde ogarniaja temat i zacytowanie formulki o optymalizacji nie bardzo robi wrazenie na wiekszosci. bo identczyna formulke moze ktos wstawic do chipboxa na allegro i tez bedzie wlasciwie zgodna z prawda...

i przestan tak podkreslac ze inni nastawiaja sie tylko na moc, bo jak pojedziesz do ogolnie tu znanych i lubianych to nikt nie zabroni Ci okreslic jak mocno ma byc wyzylowany silnik....

a jego mozliwosci sa oceniane INDYWIDUALNIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja to wszystko rozumiem

ale o swoje auto dbam, wiem co mu dolega i wiem co chce z nim jeszcze zrobic

z tego co wiem, najbardziej cieszy "kompleskowa obsluga" - czyli poprawnie napisany program + dobre rezultaty jego dzialania + hamownia i sprawdzenie jak auto reaguje po zmianie programu

i nie sadze (z calym szacunkiem), zeby wszyscy powazni ludzie mieli w d*pie, czy ich seryjne graty sa bezpieczne, czy mocno wysilone (vide papierek z wykresem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing szeroko pojęty ale tych czasach mało ludzi daje się nabrać na takie teksty :) uważam, że lepiej zaufać zadowolonym klientom (mam na myśli klubowiczów) i jechać do sprawdzonego magika, ja na tej podstawie udałem się na OPTYMALIZACJĘ do Rogala i jestem mega zadowolony :) zrobiłem już 15000 od zmiany programu i nadal mam banana na twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zrozumcie...my nie jesteśmy potencjalnymi klientami...potencjalnym klientem są wyłącznie właściciele B8. Bo do tej pory właściciel B8 albo ryzykował i wgrywał soft na "wariata" licząc na to, że ASO się nie dopatrzy albo taki właściciel czeka aż upłynie mu okres gwarancji (co oznacza, że na czas gwarancji nie może wgrać softu).

To naprawdę tylko o to tutaj chodzi, że oni o.ct daje gwarancję, którą prawdopodobnie straciłoby się w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wręcz uwierzyć w to co kolega Vermin napisał. Jesteś kompletnie nie przekonujący kolego, nie ogarniasz tematu, masz blade pojęcie o tym co piszesz. Walisz regułkami :thumbdown:. Strona techniczna tematu lezy i kwiczy, a chęć złapania łatwego klienta z nowym autem jest żenująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty marketing nic wiecej,warszawska firma wymyslila sobie ze zostanie tjunerem na podstawie gotowców ze szwajcari.

Hamowni w lublinie prawdziwej nie ma zadnej!

Mówicie gwarancja ? ja daje dożywotnia gwarancje na program! i 3 lata na silnik!

Testy daje 7 dni na testy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak pieknie nowe passaty q7 :polew: :polew: :polew: z gotowcem za 100eur :) ciezkie jest zycie tjunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie jest to INDYWIDUALNY chptunning ( a tylko taki moim zdaniem ma sens - bo wykorzystuje te wszystkie rezerwy o ktorych kolega napisal, ale rezerwy te sa inne dla kazdego silnika... )

ok, ok, nie zaprzeczam właśnie tak jest jak napisałeś, tylko że my NIE CHCEMY wykorzystać wszystkich rezerw, nie przewidzisz czy czasem nie przyda się mieć marginesu bezpieczeństwa, chodzi o polepszenie parametrów i polepszenie komfortu (psychicznego też). nie chce się kłócić, my jesteśmy tylko wyrobnikami, firma jest szwajcarsko/austriacka, i to oni robią badania, dostają TUVy, i inne cuda. Samochody z tymi programami, dalej spełniają normy, a robione w Polsce, nie wiem. A ludziom z nowszymi samochodami na tym zależy (niektórym). A ja sam się przymierzam do zmodowania swojego w takiej firmie.

Mówicie gwarancja ? ja daje dożywotnia gwarancje na program! i 3 lata na silnik!

do ctv: dobrze, że piszesz, bo wcale mi nie jest do śmiechu, że swojego auta sobie nie zrobię.

ale raczej nie obchodzi mnie gwarancja na silnik, raczej każdy ją daje, dostanę gwarancję na skrzynię, i na ile?

bo jeszcze ktoś sobie pomyśli, że zwiększenie mocy ma tylko wpływ na silnik... na półosie nie, na skrzynię też nie....

czy mam skończyć tak: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_nie_chce_jechac_po_chiptuningu-t62843.0.html

zauważcie, że ma człowiek gwarancję pewnie, a musi się na forum dopytywać co to, bo tuner go najwidoczniej spławił...

z mojej nic nie wiedzącej firmy powiedzieli, że silnik spoko można kręcić, ale skrzynia się posypie, więc tego mi nie zrobią, więc ctv - dajesz gwarancję na skrzynię i robimy czipa. co ci szkodzi, i tak się nie znają. :)

i naprawdę nie piszę tego sarkastycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja moze byc na silnik skrzynie poloski oraz tylna klape która mozna zgubic od przyrostu mocy.

nie widze problemow zeby zrobic w takim aucie program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja moze byc na silnik skrzynie poloski oraz tylna klape która mozna zgubic od przyrostu mocy.

no zawiało profesjonalizmem... :polew:

rozumiem że na wszystko dostanę gwarancję, bo i tak to olewacie?

klubowicze patrzą....

czy tak się klientów traktuje standardowo? bo jak tak to sorki... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie jest to INDYWIDUALNY chptunning ( a tylko taki moim zdaniem ma sens - bo wykorzystuje te wszystkie rezerwy o ktorych kolega napisal, ale rezerwy te sa inne dla kazdego silnika... )

ok, ok, nie zaprzeczam właśnie tak jest jak napisałeś, tylko że my NIE CHCEMY wykorzystać wszystkich rezerw, nie przewidzisz czy czasem nie przyda się mieć marginesu bezpieczeństwa, chodzi o polepszenie parametrów i polepszenie komfortu (psychicznego też).

nie wiem, moze trzeba Ci to narysowac skoro slowo pisane do Ciebie nie dociera...

to czy ja CHCE miec powiedzmy 300 koni z mojego silnika to moj problem. moze i realne ale na bank Rogal czy Rob555 powie ze moze to zrobic ale ryzyko jest jakie jest... itp itd. nikt powazny nie powie ze to bezpieczne.

ale ja niebawem chce sie wybrac do wlasnie ktoregos z nich z zamiarem dodania paru koni do silnika, a ze szkoda mi skrzyni i reszty bo sporo jezdze to bede celowal w parametry dokladnie takie jak macie na stronie a moze nawet nizej. bo chodzi mi dokladnie o to co tak folderowo opisujesz, bla bla bla... poprawa komfortu itp itd.

naprawde myslisz ze kazdy kto idzie do tunera wyciska ostatnio soki z silnika? myslisz ze tunerzy chipuja kazdego parcha ktory do nich przyjedzie, niezaleznie od stanu technicznego?

naprawde wierzycie ze to co proponujecie jest takie odkrywcze?

powiedz w czym mniej bezpieczny bedzie program od ktoregos z nich jezeli ustalimy dokladnie takie same parametry jak Wasze i przebieg krzywych finalnie tez bedzie podobny ???

i nie wiem czy dobrze rozumuje ale hamownia PO wgraniu programu to nie to samo co strojenie auta na rolkach... i nie mow znowu ze dzieki temu uzyskujemy jakis margines bo to bzdura.

nawet nie wiecie jaka auto ma serie jak wgrywacie program. to skad mozna wiedziec jakie ma rezerwy. mozna miec dane usrednione. i takie przysylaja wam ze szwajcarii... a ja nie chce usrednionego programu. chce taki jakie podpasuje mojemu silnikowi, co nie znaczy ze najmocniejszy jaki sie da....

ja widze ze w sumie to chcecie wysoka cena przyciagnac tych co maja duzo kasy na nowe auta i klepiac im formulki z katalogu przekonac ze kupuja cos lepszego... chociaz ja nie widze roznicy... no poza cena i gorszym dopasowaniem do konkretnego auta.

juz widze tych kolesi co zrobia u was i zapytani czy maja auto po czipie, oburza sie ze nie ... bo po OPTYMALIZACJI :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, moze trzeba Ci to narysowac skoro slowo pisane do Ciebie nie dociera...

do mnie dociera, ale z Tobą już słabiej... chyba napisałem, że mojego nie mogę sam zrobić, i będę robił sobie

taki "dopasowany" ale muszę dostać gwarancję na skrzynię....

nie zamierzam później jak niektórzy, zamiast pojechać do tego co zrypał, pisać na forum: co jest po cziptuningu jechał jak wściekły, a po miesiącu do 150 się nie rozpędza...

i forumowicze radzą co ma sobie naprawić.... a gdzie jakaś gwarancja? jak tuner uważa że nie jego wina, niech pokaże w czym jest problem chyba nie? a może by chociaż wgrał serię z powrotem, żeby zobaczyć jak jest i już nie męczyć silnika... ale po co?

powiedz w czym mniej bezpieczny bedzie program od ktoregos z nich jezeli ustalimy dokladnie takie same parametry jak Wasze i przebieg krzywych finalnie tez bedzie podobny ???

mmm, no tak, ale dlaczego miałbyś dopasowywać się do krzywych jakichś durnych szwajcarów? przecież są złe i do niczego się nie nadają..... czy po prostu niechcący przyznałeś mi rację że w pewnym zakresie, to jest rozwiązanie które można wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywscie ze mozna wziac pod uwage, nie odrzucam zadnych rozwiazan zakladajac z gory ze sa zle.

przeciez nie twierdze ze roznice pomiedzy silnikami fabrycznie siegaja 20%. to sa niuanse. i te Wasze programy na pewno nic zlego nie zrobia... nie mowie tez nic o dopasowywaniu sie ale zakladam ze Wasze programy tez jakos w miare ladnie sie prezentuja na wykresie. bo ze te od Witka sie sprawdzaja to wiemy wszyscy doskonale.

strasznie chcesz jakis spor wynalezc. a ja go nie szukam.. nie cierpie tylko jak mi sie wciska cos z folderu i wmawia ze jest najlepsiejsze na swiecie... sory takie cos mi sie wlacza tez jak np widze gazetki reklamowe z hipermarketow. tam tez wszystko jest zoptymalizowane i mega super hiper specjalnie dla Ciebie... tyle ze zrobione w chinach w 2mln egzemplarzy :polew:

a jest jakie jest. bylaby to jakas opcja gdyby nie to ze taniej i lepiej moge to zrobic gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodziło, otwierając temat, wogóle nie miałem na celu dyskusji nad jedną i drugą metodą, te rzeczy są dla innych klientów, jeden założy felgi 18' i będzie zachwycony i wszyscy go będą chwalili, inny się tylko w głowę postuka... wolny wybór.

dyskusja rozwijała się dobrze, dopóki ktoś nie zaczął... smutne jest to, że chyba (jeżeli się mylę to przepraszam) nie był to nikt z branży, tylko człowiek, którego cała wiedza pochodzi z zasłyszanych informacji...

dlatego zakończmy bezsensowny spór, jeżeli to niemożliwe, to zakończmy temat :) pozdrawiam wszystkich i sorki za zamieszanie[br]Dopisany: 27 Styczeń 2009, 20:05_________________________________________________a, i wydaje mi się jeszcze, że stawianie chipa z allegro z o.ct jest bez sensu, bo ten gotowy i ten....

to jakby w jednej linii postawić goodride i goodyear, albo buty z targówka i adidasy, to i to opony czy buty, ale przecież nie takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, bez najazdu na Vermina (zeby bylo jasne, nie znam, nie robilem programu), jesli czlowiek mowi, ze oferuje to i tamto, to nie widze powodu, aby to podwazac i sie spinac.

Co oferuje...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...