Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] Niepokojąca praca silnika - wideo


bastiv40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mogę zaobserwować niepokojącą pracę silnika. Sytuacja ma miejsce na dobrze rozgrzanym silniku, po nieco mocniejszej jeździe. Poza stałym dźwiękiem można usłyszeć pukanie (słychać je dobrze na początku nagrania), które czasem, lecz nie zawsze, jest przerywane na chwile.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam napinacz bo glos dochodzi z tyłu silnika, teraz pytanie czy na aucie odpalonym z rana po nocy odrazu cos mocno rzezi w tym samym miejscu ? Jesli wystepuje ten sam dzwiek wiecej niz 2-3s i trwa bardzo dlugo to tak jak mowilem napinacz ale to trzeba dobrze sprawdzic. Takie słuchy to wrozenie z fusow:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia oleju na gorącym silniku i wyczyścił smok olejowy. Kupiłeś pewnie samochód co jeździł na LL i kupa nagaru się zebrała. No chyba, że to uczyniłeś to zwracam honor :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przem8 napisał:

A ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia oleju na gorącym silniku i wyczyścił smok olejowy. Kupiłeś pewnie samochód co jeździł na LL i kupa nagaru się zebrała. No chyba, że to uczyniłeś to zwracam honor :D  

Poprzedni właściciel lał Millersa 5w30 (a przynajmniej tak twierdził) i zmieniał co 15kkm. Po zakupie, w drodze do domu, wyskoczyła kontrolka ciśnienia. Na szybko poszła płukanka i zmiana oleju na Motul x-clean 5w30. Nie pomogło i został wyczyszczony smok, ale bez mojej wiedzy wlali olej Comma 5w40, ale że przede mną był wyjazd (Chorwacja) to z braku czasu zostawiłem. Na początku było wszystko dobrze, jednak teraz jest jak na załączonym nagraniu. Niestety nie wyłapałem kiedy zaczęło się robić głośniej, ale już jakiś czas tak jest. W zeszłym tygodniu zmiana turbo i zalany LM SHT 5w40. Ciśnienia oleju nie znam na gorącym, mieli zmierzyć, ale chyba zapomnieli... (na zimnym z kolei było wysokie, jak dobrze pamiętam >=5 barów).

31 minut temu, Mizur138 napisał:

Obstawiam napinacz bo glos dochodzi z tyłu silnika, teraz pytanie czy na aucie odpalonym z rana po nocy odrazu cos mocno rzezi w tym samym miejscu ? Jesli wystepuje ten sam dzwiek wiecej niz 2-3s i trwa bardzo dlugo to tak jak mowilem napinacz ale to trzeba dobrze sprawdzic. Takie słuchy to wrozenie z fusow:D 

Wydaje mi się, że jest podobnie. Nie ma tego stukania, ale tam z tyłu jest względnie głośno. Na ssaniu trochę trudniej to wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie dotyczące tego stukania, to proszę się nie krępować. :)

Edit: przysłuchałem się nieco dokładniej i ten dźwięk zdaje się wydobywać z alternatora/jego okolic.

Edytowane przez bastiv40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...