Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b5 ciężko pali na zimnym


modyx18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem Moje audi A4 b5 1.6 b + g ciężko pali na zimnym silniku, po 5-7 min męczenia odpali. Później jeśli silnik się rozgrzeje odpala normalnie :) 
dodam jeszcze że obroty czasami falują. Wymieniłem czujnik temperatury wody ale nic to nie dało..;( Jest w stanie ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xamer napisał:

cewka... podgrzej suszarką na zimnym jak zaskoczy wymień

dobrze sprawdzę i dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciśnij jeszcze na climatronicu obieg zamknięty + nawiew na szybę i sprawdź czy na kanale 49 mazz taką samą temperaturę co na wskaźniku i czy tak samo rośnie. Pod kompa nie podłączałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć butle, wyjedź gaz z instalacji, pojeździj trochę na benzynie i sprawdź jak będzie na zimnym, co do cewki weź psikadło  po płynie do mycia szyb , zapal autko i spsikaj przewody i cewkę wodą(najlepiej w nocy ) i zobacz czy nie będzie przeskakiwała iskra. Ja miałem uszkodzoną cewkę-dostawała przebicia w wilgotne dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ahl 1.6 cewka jest w takim miejscu, że konia z rzędem jak dasz rade to popsikać i zobaczyć co jest nie tak.... miałem kiedyś przebicia na kablach psikałem wodą i było g... widać... ale próbuj może ja mało doświadczony jestem :) no chyba, że to adp tam chyba jakoś lepiej z tym wszystkim... a co do jazdy na benzynie to jak kolega wyżej pisze + nalej jeszcze jakiegoś specyfiku do czyszczenia wtrysków nic Ci to nie da, ale chociaż Ci wtryski wyczyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę popsikać:)wyjmowałem cewkę 3 razy-oj narobiłem się. W nocy widać iskierki-na cewce było nawet słychać. Jakbyś wymieniał to odradzam nową magneti marelli-pierwsza nie zadziałała wogóle(uznali gwarancję) a 2 padła po 6 miesiącach koszt 240zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam.. umiejscowienie tej cewki, jakość zamienników, kabli WN i cena tego wszystkiego to jakieś nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...