Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Szarpanie auta


victimsouls

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, victimsouls napisał:

Rozumiem. Do mechanika jadę dopiero w poniedziałek ;/ nie rozumiem dlaczego akurat szarpie jak silnik złapie 90°.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Wytłumaczenie jest proste , jest w fizyce coś takiego jak rozszerzanie ciał stałych pod wpływem temperatury :decayed:

Wyrobione konektory pompek też się rozszerzają i tracą kontakt z pinem ( pinami ) cewki pompowtrysku.

Uprzedzę pytanie, a dlaczego właśnie na pierwszym cylindrze ?

Ano dlatego że plastikowa listwa w głowicy która trzyma przewody sterujące pompkami akurat na pierwszym cylindrze nie jest podparta na swym końcu i amplituda jej drgań podczas pracy silnika jest dużo większa niż na pozostałych cylindrach , 

Dla tego zazwyczaj na pierwszym problem się pojawia najwcześniej :D:hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie jest proste , jest w fizyce coś takiego jak rozszerzanie ciał stałych pod wpływem temperatury :decayed:
Wyrobione konektory pompek też się rozszerzają i tracą kontakt z pinem ( pinami ) cewki pompowtrysku.
Uprzedzę pytanie, a dlaczego właśnie na pierwszym cylindrze ?
Ano dlatego że plastikowa listwa w głowicy która trzyma przewody sterujące pompkami akurat na pierwszym cylindrze nie jest podparta na swym końcu i amplituda jej drgań podczas pracy silnika jest dużo większa niż na pozostałych cylindrach , 
Dla tego zazwyczaj na pierwszym problem się pojawia najwcześniej [emoji3]:hi:
Dziękuję za wyjaśnienie :) trochę się uspokoiłem :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika. Poczyscil i podoginal wejścia. Problem ustąpił. ^^ dziękuję za pomoc :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 16:54, victimsouls napisał:

Panowie...problem chyba jest z innej beczki. Wróciłem dziś po auto i w trasie zaczęło znów strasznie szarpać aż wywaliło CHECK ENGINE ale szarpanie ustało :( Podjechalem sprawdzić kod błędu i pokazało "Wtrysk 1 obwód elektryczny" o co tu chodzi ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli co, auto było u mechera, podoginał konektory na pierwszej pompce i dalej to samo ?:naughty:

Podaj konkretny numer błędu jaki się zapisuje w ECU po takim szarpaniu.:hi:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, auto było u mechera, podoginał konektory na pierwszej pompce i dalej to samo ?:naughty:
Podaj konkretny numer błędu jaki się zapisuje w ECU po takim szarpaniu.:hi:
 
Nie, nie :) poczyscil , podoginał i wszystko już jest dobrze :) robiłem jazdę testową i nic nie szarpie :)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, victimsouls napisał:

Nie, nie :) poczyscil , podoginał i wszystko już jest dobrze :) robiłem jazdę testową i nic nie szarpie :)
 

No bo już myślałem że jak w przyszłym tygodniu będę w okolicach Ełku to będę musiał podjechać do Ciebie sprawdzić co ten Twój mecher spaprał że się nie poprawiło :P:D

 

PS

Sorry ale dopiero teraz zauważyłem mój błąd, w odpowiedzi #44 zacytowałem nie ostaniego Twojego posta tylko ostatniego z poprzedniej strony :facepalm::hi:

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo już myślałem że jak w przyszłym tygodniu będę w okolicach Ełku to będę musiał podjechać do Ciebie sprawdzić co ten Twój mecher spaprał że się nie poprawiło [emoji14][emoji3]
 
PS
Sorry ale dopiero teraz zauważyłem mój błąd, w odpowiedzi #44 zacytowałem nie ostaniego Twojego posta tylko ostatniego z poprzedniej strony :facepalm::hi:
Ooo :D wsio jest git :D aczkolwiek wiem już gdzie po rady się zgłaszać :)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...