Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana licznika na kolorowy.


Czuter94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że jest duzo rozpoczętych i niewyraźnych wątków zadaje pytanie. Czy jest możliwość wymiany licznika na kolorowy w a4 b7 i czy juz ktoś to (z powodzeniem) wykonał? Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BKE będzie miał prawdopodobnie immo 3 i będzie ciężko znaleźć licznik z odpowiednim immo. Musi być z B7 1.9TDI z początku produkcji (czyli BKE) lub z B7 z silnikiem 2,5TDI. Numer licznika to  8e0920931M.
Inne diesle w B7 mają już immo 4 (1.9TDI od 2006 roku też) i nie da się dopasować licznika bez wyłączenia immo w ECU silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8E0920932... także raczej nie podejdzie
Nie podejdzie bez wyłączenia imo w ecu silnika ale jak wyłączysz imo w ecu to powinien podejść z każdego Diesla b7. Dobry fachowiec od łuczników Ci to ogarnie. Jak chcesz mieć jak z fabryki bez kombinowania w ecu to musisz mieć ten licznik który Ci podałem. Nie jest łatwo go zdobyć ale się trafiają. Niedawno jeszcze był na allegro ale teraz go nie widzę już

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ale trzeba jeszcze dokodowac kluczyki. chyba ze masz transpondery do kolorowego licznika. Bo jak tego nie zrobisz to odpali silnik ale bedzie napis safe i włączą sie awaryjne. Przerabialem ten temat. No i bez odpowiedniego sprzętu nie podchodź.

Pytaj dalej :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czuter94 napisał:

Czyli zdjęcie immo z ecu powinno rozwiązać sprawe i mam kolorowy fis?

Zdjęcie imo z ecu jest tylko po to żeby w aucie zadziałał licznik który normalnie nie pasuje do twojego B7.
Reszta dopasowania to standard, tak jak pisze koloboro, musisz jeszcze dopasować pastylki imo do nowego licznika, przypisać vin swojego auta i ustawić przebieg. Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt i trochę wiedzy.
Jak kupisz licznik taki który pasuje do twojego auta to nie musisz wyłączać imo w ecu ale reszta procedury musi zostać wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałem zakładać innego tematu. A czy jest tez mozliwosc zmiany licznika na kolorowy w b7 z silnikiem BRE ? Aha numer obecnego licznika to 8E0 920 901D

Edytowane przez Stanlley
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...