Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

> A4 B6 Avant 1.8 T [BFB] _ MAURITIUS BLAU _ LZ5C <

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim, na forum jestem już od kilku lat, a dokładnie od czasu zakupu swojej pierwszej B6 z 1.9 pod maską :). Sporo spraw zmusiło mnie do sprzedaży autka lecz w głowie nadal był plan aby powrócić :D.

W maju tego roku tak też się stało, jestem ponownie posiadaczem Niebieskiego Avanta lecz tym razem jest to benzynka 1.8 T BFB :banan:.  

Planów jest sporo i na wszystko przyjdzie czas, a wiem że jak zacznę modzić to może pójść to we wiadomym kierunku :kox:

 

Z wyposażenia mniej więcej:

  • BiXenon
  • CLH
  • ori Alarm
  • kierownica multi
  • tempomat
  • ori bluetoth
  • 2 x el. szyby ?
  • fotele sporty
  • PDC przód i tył
  • felunek 17" Ronal
  • i to na tyle, resztę przyjemności trzeba sobie wymodzić :D

Zaraz po zakupie Maj-Czerwiec zostało zrobione:

  • Olej Motul X-cess 8100 (dzięki dziku :thumbup1:)
  • komplet filtrów Mann, knecht
  • Ori rozrząd (podziękowania dla Hammera)
  • wymiana napinacza (zamiennik ? ale póki co jest ok) + ori łańcuch + komplet uszczelek 
  • Wpadły nowe tarcze + klocki (textar) + nowy płyn hamulcowy Ate
  • W zawieszeniu zmienione łączniki stabilizatora + przedni dolny wahacz
  • wpadły również nowe świece NGK Laser Platinum

Najbliższe plany z wyglądu:

NA ZEWNĄTRZ:

  • zderzak/dokładka S-line przód - DONE 06.07.2018
  • zderzak tył od S4 / S-line
  • Ulter 90mm - DONE 06.07.2018
  • listwy S-Line - DONE 06.07.2018
  • lotka na klape - DONE 06.07.2018
  • ściema szyb -  DONE 03.08.2018
  • dystans 
  • koła 18" na lato
  • DRL w H7 - MODUŁ KUPIONY - czeka na montaż
  • Zmiana soczewek na B8 FL - DONE 11.2017
  • ledy w postojówkach - DONE 11.2017
  • spryskiwacze mgiełkowe - DONE 03.08

ŚRODEK:

  • kubły S-line z B7
  • esp, parktronic, kubek w chrom - DONE 12.2017
  • RNS-E lub Android ^_^
  • 4x el szyby 
  • i pewnie wiele innych ale to wszystko wyjdzie w praniu i mam nadzieję, że znajdzie się sporo osób, które dobrze doradzą :)

MECHANIKA:

      2017      

  • wymiana rozrządu - 06.2017
    OEM zestaw rozrządu nowego typu do 1.8t - 06B 198 119 C 
    - pasek rozrządu 06B 109 119F
    - rolka napinająca 06A 109 243A
    - wspornik rolki 06A 109 181
    - pompa wody OEM
  • wymiana napinacza i łańcucha - 06.2017
    - napinacz SKV
    - łańcuch OEM
    - uszczelka pod napinacz - ELRING
    - wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów VICTOR REINZ
    - wymiana czujnika HALLA wałka rozrządu 
    - czyszczenie smoka i miski olejowej
  • wymiana płynów eksploatacyjnych oraz filtrów - 06.2017
    - Olej Motul X-cess 8100 - 5W40
    - filtr oleju Knecht
    - filtr powietrza Mann
    - filtr paliwa - Mann
    - filtr kabinowy węglowy - Mann
    - płukanka - Liqui Moly Pro Line
    - wymiana płynu chłodniczego - OEM G13
  • wymiana łączników stabilizatora - przód - 07.2017
    łączniki stabilizatora LEMFÖRDER
  • wymiana świec - 07.2017
    - NGK Laser Platinum PFR6Q
  • wymiana amortyzatorów i osłon - tył - 07.2017
    - amortyzatory KAMOKA (niespodziewana wymiana, dlatego ta firma ale jeździ drugi rok i nic się nie dzieje)
    - osłony - nie pamiętam jakiej firmy
  • wymiana tarcz i klocków - przód - 07.2017
    - tarcze hamulcowe Textar 
    - klocki hamulcowe - Textar 
    - wymiana płynu hamulcowego - ATE
  • GEOMETRIA 3D - 07.2017
  • wymiana Oleju w Skrzyni Biegów - 09.2017
    - Olej Ravenol 75W90 pełen syntetyk 

      2018      

  • wymiana zacisku hamulcowego, wężyka i łożyska w kole - Lewy Przód - 01.2018
    - łożysko lewy przód FAG
    - zacisk hamulcowy BOSCH (0 986 473 070)
  • serwis olejowy - 06.2018
    - Olej Millers 5W40
    - filtr oleju Knecht
    - filtr powietrza Mann
  • kompletny serwis klimatyzacji - 16.07.2018
    regenerowana sprężarka DENSO
    - nowa chłodnica (Skraplacz)
    - nowy osuszacz 
    - nowa dysza dławiąca
    - filtr kabinowy węglowy - Mann
    - odgrzybienie, nabicie i chłodzi jak należy
  • wymiana żarników - 03.08.2018
    - Osram D1S 4300K
  • wymiana zawieszenia przód - 23.10.2018
    - 10 x wahacz - RTS
    - amortyzatory SACHS + osłony
    - ustawienie zbieżności

      2019      

  • AUTKO STOI W GARAŻU I CZEKA NA DALSZE MODY I JAZDĘ, A DLACZEGO STOI ? OTÓŻ WYJECHALIŚMY DO HOLANDII. AUDI BĘDZIE PRZEZ NAJBLIŻSZY CZAS UŻYTKOWANE JEDYNIE JAK BĘDZIEMY W POLSCE NA URLOPACH :( 

 

Wstawiam kilka fotek i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i autko zacznie nabierać na wyglądzie a w późniejszym etapie na Moooocy :D 

     Auto na chwilę obecną prezentuje się tak:      
(więcej zdjęć dodam jak będę na dłuższym urlopie w PL)

IMG_3751.jpeg

IMG_2777.jpegIMG_3600.jpg

Przedstawiam również moją "ex" od której wszystko się zaczęło

2PqoLhE.jpg

 

 

A TERAZ POWRÓT DO TEMATU, OSTATNIE POPRAWKI I DO ZDJĘĆ :DwJNu7Lt.jpg14IrEXY.jpgd319aSj.jpgAR2P8Nh.jpgKzfuh9l.jpgmNeJQ9b.jpgvs66Gfa.jpg TEŻ SIE CHCIAŁY

PRZEJECHAĆ, NIE MOŻNA BYŁO ODMÓWIĆ :lol:HNOCXuk.jpg ZARAZ PO ZAKUPIE

 

SERWIS MUSIAŁ BYĆ KONKRETNY NA START :a4fan:0gbTaIl.jpgrCG56i8.jpg

Z PIERWSZYCH MODÓW WPADŁY SPRYSKI MGIEŁKOWE I CZĘŚĆ CHROMU DO WEWNATRZ :)pVbyyx6.jpg

OSŁONA AKU I INNYCH WAŻNYCH ELEMENTÓW uCMAdXG.jpg

TRZEBA BYŁO RÓWNIEŻ ZREGENEROWAĆ KILKA PLASTIKÓW BO OKA NIE CIESZYŁO :dancing:Ui6Zenv.jpgrZmK2Zy.jpg

ZAŁADOWANI PO SUFIT WYJECHALIŚMY NAD MORZE, 1000 KM W DWIE STRONY PĘKŁO IDEALNIE, ZA TO KOCHAM AUDI :thumbup:fXRwUfF.jpg

 

 

Edytowane przez krzysiekze3

Opublikowano

Jak jeszcze nie kupiłeś kubka to mam dla Ciebie taki zestaw

 

Opublikowano
  • Autor
Jak jeszcze nie kupiłeś kubka to mam dla Ciebie taki zestaw
 


Esp od Ciebie mam wiec myśle, ze i do kubka się dogadamy [emoji6] odezwę się na spokojnie na priv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Idzie zima wiec trzeba przygotować porządnie autko [emoji6] urlop wzięty, długi weekend przede mną w garażu [emoji16]e61937a3ffbbcc740abbbe830b15d8df.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Bardzo dobre i rozsądne podejście do tematu :thumbup1:
Serwis widzę na wysokiej jakości częściach, więc dbać, lać dobre paliwo i latać :)
Ładna furmanka, gratulacje!

Opublikowano
  • Autor
Bardzo dobre i rozsądne podejście do tematu :thumbup1:
Serwis widzę na wysokiej jakości częściach, więc dbać, lać dobre paliwo i latać [emoji4]
Ładna furmanka, gratulacje!

A dzięki, furka robiona pod siebie to należy dbać [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Jak dbasz, tak masz. A jak dbasz dobrze, to masz dobrze... chyba że Cię coś zaskoczy :decayed:
Bezawaryjności Kolego! :wink:

Opublikowano

Ładna furka :) jest na czym oko zawiesić :)

jaką maszynką robisz polerke ?

Edytowane przez Miras95

Opublikowano
  • Autor
Ładna furka [emoji4] jest na czym oko zawiesić [emoji4]
jaką maszynką robisz polerke ?

Od znajomego pożyczę, on ma kilka to coś się wybierze [emoji6] bo ja mam taka z lidla firmy parkside. Spróbuje tez tym coś podziałać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Prace nad kolorkiem trwają w najlepsze [emoji2]16a024feb97b00359124c3d458858971.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Pięknie! Pomału sam się zaczynam na poważnie detalingiem interesować oglądając takie zdjęcia jak Twoje,  pozdrawiam 

Opublikowano
15 godzin temu, krzysiekze3 napisał:

Prace nad kolorkiem trwają w najlepsze emoji2.png

Czekam na efekt końcowy! Kibicuje! 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Sztuka w bardzo fajnym kolorze. Masz pole do popisu w polerce ;) BFB to bardzo dobry wybor. Masz plany co do mocy? :mysli:

Czekam na realizacje planow odnosnie wygladu na zewnatrz ;) Powodzenia! :good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
Sztuka w bardzo fajnym kolorze. Masz pole do popisu w polerce [emoji6] BFB to bardzo dobry wybor. Masz plany co do mocy? :mysli:

Czekam na realizacje planow odnosnie wygladu na zewnatrz [emoji6] Powodzenia! :good:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do mocy plany są, ale póki co wygląd bo na sierpień 2018 furka będzie pełniła bardzo ważna role, a mianowicie ma mnie zawieźć do ślubu [emoji3]

Niedługo wyjeżdża z garażu po polerce i z woskiem oraz z odświeżonym bixami z soczewkami od B8 lift [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Soczewki już na miejscu [emoji6] niedługo montaż i wielki test e74a609415c8cb6a8a008516827d7e26.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Lampy już poskładane? Jak wrażenia z pracy? Mam nadzieję że foto przed i po będzie ogarnięte :D:a4fan:

Opublikowano
  • Autor
Lampy już poskładane? Jak wrażenia z pracy? Mam nadzieję że foto przed i po będzie ogarnięte [emoji3]:a4fan:

Sam nie robiłem :( Gwerty ogarnął rozklejenie, wyczyszczenie, montaż soczewek i uszczelnienie.

Na szybko pakowałem lampy i nie pomyślałem o fotce przed.. tak wiec będzie tylko po założeniu i moja osobista relacja [emoji1]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jakieś postojowki muszę ogarnąć.. wstawił mi oprawki W5W wiec może coś doradzacie ? [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
Jeszcze jakieś postojowki muszę ogarnąć.. wstawił mi oprawki W5W wiec może coś doradzacie ? [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


To zalezy czy chcesz zwykle zolte, czy jakies ledowe ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor


To zalezy czy chcesz zwykle zolte, czy jakies ledowe [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chciałbym aby barwa pod bixy pasowała [emoji6] wiec chyba nic innego jak led nie da rady


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.