Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana łożyska - przód

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Teraz, Dev napisał:

nigdy nie demontuje zwrotnicy

ja też

Opublikowano
7 godzin temu, wyzyk83 napisał:

ja też

możecie Panowie napisać jak wymieniacie łożysko bez odkręcania zwrotnicy po fachowemu i jakich narzędzi używacie, jaki jest potrzebny torx do odkręcenia śrub łożyska i jaki bit do odkręcenia półosi. Jakich ściągaczy używacie bo mam dwa rodzaje w domu i chciałbym wiedzieć czy dam radę to zrobić sam.

Opublikowano

Dzisiaj wymienione łożysko na SKF, jednak zrobili to fachowcy mający prasę hydrauliczną, więc obyło się bez komplikacji. Nie lubię druciarstwa typu imadło, młot i przecinak bo to się mija z celem. Szkoda kasy, czasu i nerwów na takie eksperymenty. W końcu nastała w samochodzie upragniona cisza. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie jakim momentem dokręcić śrubę półosi po wymianie łożyska w audi a4 b8?

Opublikowano

M14: 115 Nm + 180° - przod

M16: 190 Nm + 180° - przod

115 Nm + 180° - Tył

Śruby koła 120 (Nm)

Opublikowano
21 godzin temu, Dev napisał:

M14: 115 Nm + 180° - przod

M16: 190 Nm + 180° - przod

115 Nm + 180° - Tył

Śruby koła 120 (Nm)

Ja dokręciłem M16 200Nm + 70st i nie wiem czy to nie za mało?  ale było ciężko dokręcić  więcej , Pan to tak zawsze dokręca?

Pytanie czy w razie czego mogę to jeszcze dokręcić dłuższą rurą jak już jeżdżę autem?

Opublikowano

Wystarczy to co dokreciles

Opublikowano

Dzięki za szybka odpowiedź. Czyli nie poprawiać.  Wiem ze często to dokręcają  na wyczucie przedłużanym kluczem.

Opublikowano

Panowie jakim smarem powinno się smarować wieloklin półosi z piastą?

Opublikowano
2 godziny temu, lukfol83 napisał:

Panowie jakim smarem powinno się smarować wieloklin półosi z piastą?

ten sam co do przegubów

Opublikowano
W dniu 4.05.2018 o 23:05, Dev napisał:

ten sam co do przegubów

ja posmarowałem lekko smarem grafitowym Techicqll 2207, na opakowaniu nie było podane ale jak później sprawdziłem jest tylko do 60st, taki akurat miałem pod ręką. Pytanie czy się nie zapiecze jak przyjdzie temperatura na na piastę.

Opublikowano
45 minut temu, lukfol83 napisał:

ja posmarowałem lekko smarem grafitowym Techicqll 2207, na opakowaniu nie było podane ale jak później sprawdziłem jest tylko do 60st, taki akurat miałem pod ręką. Pytanie czy się nie zapiecze jak przyjdzie temperatura na na piastę.

da rade

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam , odswieze troche, czy mozna kupic piaste razem z lozyskiem ?

Opublikowano

Mozna

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.