Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd 16826 EVAP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od dłuższego czasu wyskakuje błąd 16826 o nieszczelności układu EVAP. Chciałbym w końcu coś z tym zrobić. Mógł by ktoś pomóc, powiedzieć co z tym zrobić. Czy da się całkiem wyłączyć ten system zbierania oparów i wywalić z samochodu filtry od tego, zawsze to samochód lżejszy :P Czy może może zatkać ten czujnik od sprawdzania szczelności. Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić jak temu zaradzić. Pozdrawiam.

 

Opublikowano

To nie jest przypadkiem czujnik odpowietrzania zbiornika paliwa? Może wystarczy to zmienić zamiast usuwać?

Opublikowano
  • Autor

A gdzie on się znajduje?

Opublikowano
Teraz, Vexart napisał:

A gdzie on się znajduje?

Nie wiem jak w Turbo ale u mnie jest on nad pokrywą filtra powietrza.

Opublikowano
11 minut temu, Vexart napisał:

A gdzie on się znajduje?

Masz zaznaczone na focie . Jeśli jest sprawny to powinien cykać. 

a61f1648d4af.png

Opublikowano
  • Autor

Powinien ciągle cykać czy czasami? bo u mnie co jakiś czas. Ale to przez ten zawór jest błąd? Bo to jest błąd nieszczelności . Przy dolocie wszystko sprawdzałem czy jest szczelne i dalej wyskakuje.

Opublikowano

Powinien cyklu co jakiś czas.

Opublikowano
  • Autor

To cyka to raczej nie z nim problem tylko gdzieś jest nieszczelność w tym układzie. Tylko nie mam pojęcia jak to zlokalizować.

Opublikowano

To szukaj nieszczelności w układzie paliwa, może kolektor wydechowy ?

Opublikowano
  • Autor

A wydech musi być idealnie szczelny?

Opublikowano

No raczej choć myślę że to raczej nie jego wina . Dla spokoju sprawdź w jakim stanie masz plecionkę.  Sprawdź też czy ten zaworem spełnia swoje zadanie. Po jakiejś trasie , parę kilometrów nie gaś silnika tylko podejdź do korka wlewu paliwa i odkreć go . Jeśli zassie powietrze to zaworem nie odpowietrza zbiornika i jest do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o złącze elastyczne? to było rok temu wymieniane i jest szczelne raczej, pół roku temu regenerowałem turbinę to wymieniłem uszczelki te co mogłem nie ruszałem jedynie tej między blokiem a kolektorem. To będę musiał na benzynie trochę pojeździć bo zagazowany jest :P

Opublikowano
17 godzin temu, Vexart napisał:

nie ruszałem jedynie tej między blokiem a kolektorem

No widzisz, i tu możesz mieć nieszczelność.

Opublikowano
  • Autor

Żeby wymienić tą uszczelkę trzeba chyba wyjąć turbinę sporo roboty.

 

Opublikowano

Evap wybaczysz u tunera.
Ja wężyk poprowadziłem na tył auta więc nie czuć benzyny i opary mają swobodne ujście.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Przejechałem trochę na benzynie nie gasiłem silnika i po odkręceniu korka nic nie syczało nie zrobiło się podciśnienie czyli zaworek działa dobrze.

Co dalej sprawdzić?

Opublikowano
  • Autor

Ktoś byłby w stanie mi z tym błędem pomóc?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.