Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyświetlacz temperatury na zewnątrz przy liczniku


dynamic-grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem w wyświetlaczem temp na zewnątrz który znajduje sie przy liczniku po środku na dole nie działa co sie mogło zepsuć prosze o pomoc

a działał w ogóle?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle tam jest :) czy tylko sama zaślepka, było już o tym na forum :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu jego żywot już sie zakończył :gwizdanie: zdemontuj zegary oraz wyswietlacz temp i sprawdz miernikiem lub prubówka czy dochodzi napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Dziś zdechł mi wyświetlacz temperatury zewnętrznej w liczniku. sprawdziłem wtyczkę od czujnika wygląda OK, czujnik podmieniłem i też bez zmian, wtyczka przy liczniku wygląda tak

17e95bd852817ed9m.jpg

napięcie jest na pinie nr 4 i wynosi 5,5 V, takie samo napięcie jest miedzy pinami 4 i 1, 4 i 6, 4 i 10, nie wiem czy powinno być 5,5 V czy 12V.

Nie wiem jak sprawdzić czy czasem wyświetlacz nie siedzi ??

Jak sprawdzić czujnik temperatury ??

Po podłaczeniu do VAG wywala taki błąd:

00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

po skasowaniu już sie nie pojawił, podejrzewam że wyskoczył, jak odłączyłem czujnik temperatury zewnętrznej na włączonym zapłonie.

Nie wiem czy to ma związek z wyświetlaczem ale pojawił się też taki błąd:

00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

po skasowaniu również się jak na razie nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czujnik temperatury ??

*zlokalizuj czujnik

*wyjmij wtyczke z czujnika,rozłaczając go

*jesli czujnik jest 2 pinowy(z tego co pamietam to jest :mysli: ) to tylko sprawdzasz rezystancję tych pinów,podłacz miernik i zobacz jaki jest opór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki już podmieniłem 2 szt i to samo, więc prawdopodobnie wyświetlacz siedzi, kupiłem już zegary z tym wyświetlaczem zobaczymy co będzie po założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może spróbuj podmienic te wyswietlacze temperatury u kogos innego kto tez ma taki wyswietlacz w zegarach.Byc moze ze w wyswietlaczu cos padło a czujniki są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może spróbuj podmienic te wyswietlacze temperatury u kogos innego kto tez ma taki wyswietlacz w zegarach.Byc moze ze w wyswietlaczu cos padło a czujniki są dobre

kupiłem już zegary z tym wyświetlaczem zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie okazało ze masz 2wa sprawne wyswietlacze to może chetnie bym odkupił od Ciebie :rolleyes::decayed:

jak dotrze ten drugi i się okaże że to nie to to się odezwe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mam w moim wozie wskazań temperatury na liczniku od początku, pewnie zaślepka lub też spalone coś.Ciekawe jak u innych

Po prostu niektóre wersję tak mają :) ja również nie mam u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem rozwiązał się po tym jak włożyłem kupione zegary do autka i zonk wyświetlacz temperatury nie świeci, i wstyd się przyznać ale w tym momencie przyszło mi do głowy żeby zajrzeć do bezpieczników, nie spodziewałem się że ten wyświetlacz ma bezpiecznik, a jednak miał to nr 9 z tych mniejszych, wymieniłem i po problemie, teraz mam do sprzedania zegary :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...