Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana kluczyka


thefast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim kluczykiem poniewaz bateria wytrzymuje mi miesiac czasu pozniej pada...
I pytanie brzmi czy jak kupie nowy kluczyk i przełoze tylko grot czy wszystko bedzie ok po zakodawniu?
czy trzeba cos jeszcze robic?
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie musisz wymienić transponder na nowy czysty potocznie szklak ,chyba T25 Megamos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 20:44, thefast napisał:

A nieda rady przełozyc go ze starego kluczyka?

da sie bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wihajster napisał:

da sie bez problemu :)

Kolego robiles to u siebie powiedzial bysmi jak to zrobic krok po kroku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz obudowe i transponder jest o ile pamietam w dolnej obudowie pod plastikową zaślepką.Trzeba ja wydłubać i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przekładam ze starego kluczyka transponder  wybijam stary grot zakładam do nowego sprawnego kluczyka i po zakodowaniu wszystko powinno gadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie trzeba go wydłubać jak kolega wyżej pisze, a to nie jest łatwe i istnieje bardzo duża szansa że go uszkodzisz i wtedy jak masz tylko jeden klucz to zostajesz na lodzie bez auta, bo nie odpalisz z uszkodzonym transponderem.

Jeżeli masz jeden tylko klucz, to lepiej dorobić drugi i zakodować w aucie żeby mieć dwa. Lub przełożyć tylko elektronikę z nowego klucza do starego wtedy transponder będzie siedział w starej obudowie i po sprawie.

później kodujesz stary/nowy kluczyk w module komfortu żeby działał centralny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

właśnie trzeba go wydłubać jak kolega wyżej pisze, a to nie jest łatwe i istnieje bardzo duża szansa że go uszkodzisz

może w kluczu z B6 bo w B7 nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i masz racje rozkładałem klucz z B6 oraz vw polo i oba miały transponder zalany klejem. Jeśli w B7 jest łatwiej to tylko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok bo u mnie jest kwestia taka ze po miesiac pada bateria i juz mnie zaczyna to pomału denerwowac bo musze bateria wymieniac kodowac a zasieg pilota taki opłakany ze maskra praktycznie przy aucie łapie zasieg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy klucz, zmien grot, zakoduj i po sprawie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro spróbuje  skołowac nowy kluczyk i sprawdziny czy zadziała podmiana samego Grotu i zakodowanie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...