Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4/B8 2.7 Tdi /White / Kolorowy Fis Wymiana


Marina_Yacht

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów, poprzednio byłem namiętnym czytelnikiem i użytkownikiem forum Bmw nadszedł czas na zmianę drużyny i tak jestem tutaj z pierwszym w swoim życiu Audi kupionym dla siebie, poprzenio miałem kilkanaście aut z regóły z grupy Vag czyli raczej gustuje w niemieckiej motoryzacji.

Moje audi to model b8, rok produkcji 2009 z silnikiem 2.7(190 KM) tdi i manulaną skrzynią biegów, z racji ograniczonego budżetu przy zakupie nie udało się kupić egzemplarza szeczególnie wyposażonego no ale coś za coś....

 

samochód kupiłem na kołach 18 ' z przebiegiem 205 tyś km, udało się trafić samochód nie malowany co w naszym kraju jest nie lada wyzwaniem :)

samochód posiada pełen s-line wewnątrz, tj. fotele, czarny sufit, kierownica itp.

oraz zawieszenie s-line obnizone fabrycznie o ok 3 cm i najtwardsze które występowało w tym modelu....

w aucie planuje kilka zmian kosmetycznych ale po kolei : 

tak wyglądało auto po zakupie :

IMG_1208.JPG

IMG_1210.JPG

IMG_1212.JPG

IMG_1964.JPG

 

 

po zakupie w pierwszej kolejności :

- koła 19 ' model zdaje się speedline od audi a5, opony wszystkie 235/35 

- podkładki pod tablice białe lakierowane 

- żarówki ledowe świateł dziennych p13w które odsyłałem 3 razy bo mrygały 

- podświetlenie tablicy tył ledowe 

- cały pakiet oświetleniowy wewnątrz auta i bagażnika 

- oczywiście serwis olejowy Liqui moly + filtry mann

- malowanie zacisków hamulcowych na kolor siwy młotkowy (farba hammerite) uprzedzając pytania nic się nie dzieje , malowałem już w 3 autach 

- wymiana kratek zderzaka na chromowaną obwódkę woków halogena 

- wymiana żarówek halogenowych na led

 

 

 

IMG_1995.JPG

IMG_1996.JPG

IMG_2176.JPG

IMG_3892.JPG

 

 

przypadkiem trafiły w moje ręce koła od W212 , 20 cali więc postanowiłem założyć na kilka dni, profil nieco wyższy , auto stało wyżej, jesli chodzi o odczucia to praktycznie bez zmian względem 19' , po czasie stwierdzam że wzór kompletnie do tego auta nie pasował więc długo nie gościły u mnie i w rezultacie trafiły do passata CC

 

 

IMG_3011.JPG

IMG_3148.JPG

 

 

kolejne zmiany to :

- wymiana przedniego grilla na styl RS + kratki

- malowanie zderzaka przód (był nieco zmęczony odpryskami) dodatkowo pomalowałem dolny kawałek zderzaka w czarny połysk 

- tylny zderzak wpadł od wersji po liftingu

- tylny dyfuzor od wersji s-line poliftowy pomalowany w czarny połysk (częściowo)

- końcówki tłumików od audi q7 / więcej zdjęć tyłu zrobię jak przestanie padać :)

a wygląda to tak :

 

 

IMG_E4162.JPG

IMG_4467.JPG

IMG_E4218.JPG

IMG_E4256.JPG

 

*Auto przedstawione, ale user się nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz

Edytowane przez Marina_Yacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat na tych felgach z Mercedesa bardzo dobrze wygląda - zdecydowanie lepiej niż na tych 19". Jaki dokładnie rozmiar miały opony ?

Gdyby nie czarne szyby to bardzo dobrze wyglądałoby to A4 w białym kolorze z tymi felgami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam 245/35-40 może gdzieś znajdę , co ciekawe przy tym rozmiarze licznik względem nawigacji gps do 140 km/h nie miał przekłamania gdzie na oryginalnych rozmiarach pokazuje kilka km/mniej jak gps. Na tych kołach stał wyżej jak powinien ale oczywiście kwestia gustu do mnie nie przemawiało...sprzedałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie tylnego dyfuzora mnie omineło w zasadzie bo kupiłem już w idealnym stanie, sama kratka/plaster miodu jest nie malowana, pierwsze że lakiernik podpowiadał że będzie problem z dokładnym pomalowaniem i potem może farba schodzić a sprawa nr.2 po założeniu w zasadzie nie widać czy jest on w połysku czy nie, potraktowałem go środkiem do nabłyszcznia plastików i wg. mojej opini jest ok. 

 

IMG_6330.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marina_Yacht napisał:

wymiana przedniego grilla na styl RS + kratki

Witam gdzie kupiłeś te kratki i jaka cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratki i grill z reguły są na allegxx... bez problemu znadziesz, są 3 rodzaje, kratki malowałem sam bo nie było tego wzoru w połysku 

 

Zima nadchodzi po mału czas na pakiet zimowy, w tym roku z racji przyzwyczajenia do dużych kół pozostałem przy rozmiarze 19' również na zimę :)

ET 32, 8.5 cala  i całkiem fajnie to pasuje bo nie trzeba dystansów (jest prawie idealnie ) , niejednokrotnie miałem z nimi różne doświadczenia więc cieszy mnie sytuacja w której nie muszę ich stosować, opony zimowe Nokian Wr, rozmiar 235/35 19 , Jak oceniacie ? 

 

 

IMG_6074.jpg

IMG_E6055.JPG

IMG_E6059.JPG

IMG_E6065.JPG

uu.JPG

Edytowane przez Marina_Yacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no nieźle pompei 19 na zimę, wszystko pieknie tylko te "oczy" ma trochę smutne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalne te lampy to racja, patrzeć na nie nie mogę , jeszcze na dziennych jak Cię mogę . .... tylko że xenonowe z tymi punktowymi ledami są już nie bardzo nowoczesne  wizualnie a poliftowe niestety bez reszty przodu nie pasują i tak jestem w kropce .... pewnie koniec końców wstawię te xenony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem troszeczkę kiczu do ładowania telefonu, biały kabel strasznie mi nie pasował więc udało się znaleść czarny pseudo firmowy :) 

 

IMG_6345.JPG

IMG_6346.JPG

IMG_6347.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎19 o 20:20, Marina_Yacht napisał:

opony zimowe Nokian Wr, rozmiar 235/35 19 , Jak oceniacie ? 

Bardzo dobre felgi na zimę :)

Trafiłeś opony w takim rozmiarze czy nie chciałeś w fabrycznych 255/35 czy ewentualnie 225/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255 są za szerokie wg. mnie w szczgólności na zimę, a 225 przy 8.5 cala ostrzegał mnie znajomy oponiaż  że może być różnie, kupiłem kiedyś takie wąskie pirelli i rant ochronny wystawał mniej jak sama felga ....  rozmiar 235/35 jest niemal optymalny względem wzorca pokazuje -0.94% czyli przy 100km/h oszukuje o 1 kilometr więc żadna różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt no i sam jestm zwolennikiem B8 aby kiedyś w przyszłości kupić. A parę egzemplarzy jest w regionie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pewnie dla większości z Was to żadna zmiana bo macie kolorowe zegary tzn. fis w zegarach ale ja miałem niestety bieda wersję czerwoną-monochromatyczną  i postanowiłem to zmienić , posiłkowałem się tematem :

 

zegary upolowałem na portalu aukcyjnym allegxxx koszt 250 zł , do tego zdjęcie ochrony komponentu akurat się trafiło że u mnie w mieście ktoś potrafił to zrobić w cenie 300 zł, efekt poniżej , WESOŁYCH ŚWIĄT !

1111111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie się prezentuje ,biały z czarnym jednak jest najmodniejszy,fajnie że manulna skrzynia można poszaleć z mocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poszaleć z mocą jak to na rolce 19' z miejsca ruszyć nie chce..... jak jest lekko ślizgo to jest całkiem dno, brakuje bardzo napedu na 4, ile taka zdrowa jednostka osiąga po programie ? 

Edytowane przez Marina_Yacht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 230 i prawie 500 nm ;)  można i skrzynie z 3.0 dyfer , wał i masz Q ,wszystko zależy od fantazji użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie tylko pytanie czy przy ośce warto pchać się w taki moment ... chyba ze da się wykres pociągnąć żeby w wyższych partiach było bardziej odczuwalne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...