Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] co wymienic by zlikwidowac drgania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

moje auto to audi a4 z silnikiem 1z z 95r.

Mam pytanie co zrobic, ktore poduszki(tak sie domyslam) wymienic by auto sie nie trzęsło ciągnąc silnik od dołu

tzn powiedzmy trzci bieg i oborty 1200, 1300 i trzesiawka dopiero jak osiganie powiedzmy te 1500 trzesienie ustaje.

Opublikowano

Spróbuj zacząć od wymiany poduszek silnika prawej i lewej :)

Opublikowano
  • Autor

Sprobuj od wymiany poduszek silnika prawej i lewej :)

a takie z allegro za 60-70zł bedą dobre

i powiedz mi jeszcze co to jest odbijak bo znalazłem tez na allegro.

Opublikowano

Sprobuj od wymiany poduszek silnika prawej i lewej :)

a takie z allegro za 60-70zł bedą dobre

i powiedz mi jeszcze co to jest odbijak bo znalazłem tez na allegro.

dobre to beda za 200zł za szt :cool1: a nie jakis badziew :cool1:

Opublikowano

sprawdz stan plecionki

Opublikowano

Sprobuj od wymiany poduszek silnika prawej i lewej :)

a takie z allegro za 60-70zł bedą dobre

i powiedz mi jeszcze co to jest odbijak bo znalazłem tez na allegro.

Chodzi pewnie o poduszkę przednią, czyli tzw. odbój gumowy

Opublikowano
  • Autor

sprawdz stan plecionki

własnie słysze takie brzeczenie z plecionki przy 1200 obr/min na postoju (kompan trzymał obroty na 1200 a ja sie wsłuchałem)

myslisz ze to bedzie powodem całego tego drgania?

a czym sie roznia te za 200od tych za 70zł?

Opublikowano

sprawdz stan plecionki

własnie słysze takie brzeczenie z plecionki przy 1200 obr/min na postoju (kompan trzymał obroty na 1200 a ja sie wsłuchałem)

myslisz ze to bedzie powodem całego tego drgania?

a czym sie roznia te za 200od tych za 70zł?

wierz mi jest róznica.Znam to z autopsji.Po wymianie na tanie poduchy drgania byly wieksze jak na starych...zakładaj lemfordera i bedziesz zadowolony.Na forum sa osoby co sprzedaja czesci po dużych rabatach...poszukaj

Opublikowano

poduszki ,plecionka lub kolo zamachowe ale raczej zamachowe pozdr

Opublikowano

poduszki ,plecionka lub kolo dwumas ale raczej dwumas pozdr

w 1Z nie ma dwumasa :decayed::wink4:

Opublikowano
  • Autor

poduszki ,plecionka lub kolo zamachowe ale raczej zamachowe pozdr

a te koło zamachowe to moge kupic samo tzn tylko to wymienic i czy moge uzywke wstawic?

oczywiscie napierw wymienie plecionke jak to nie pomoze to kupie koło (raczej używke)

a na koncu poduchy.

Opublikowano

sluchaj popatrz jaki jest stan plecionki ,kola zamachowego nie kupuj uzywanego bo mozesz jeszcze gorsze kupic ile masz na kulane

Opublikowano

poduszki silnika padły :confused4:

Opublikowano
  • Autor

260 tys. jest na liczniku.

Po kondycji silnika tyle bedzie miało (testy vagiem, sprawdzanie kompresji, badanie turbo i ile bierze oleju)

na nowe koło zamachowe niesttey mmnie w tej chwili nie stac..

propo plecionki to juz pisaalem, że na luzie kolega mi gazował ja odsłuchiwalem silnik to własnie z plecionki wydobywał sie dzwiek

brzeczenie (jakby cos tam latało) przy 1200obr/min i przy tym lekkie drgania (minimalne).

Opublikowano

sluchaj popatrz jaki jest stan plecionki ,kola zamachowego nie kupuj uzywanego bo mozesz jeszcze gorsze kupic ile masz na kulane

to nie jest żadna plecionka ani tym bardziej koło zamachowe.1-Plecionka robi drgania na biegu jałowym po nagrzaniu...2-on nie ma dwumasa....

poduszki silnika padły :confused4:

zgadzam się :good:

Opublikowano

Koszt oryginalnych poduszek w ASO (silnik + skrzynia) to ok 1000zł. Podczepiając się do tematu, mam pytanie jak jakościowo ma się do nich Lemforder bo cena sporo niższa :)

Opublikowano

sluchaj popatrz jaki jest stan plecionki ,kola zamachowego nie kupuj uzywanego bo mozesz jeszcze gorsze kupic ile masz na kulane

to nie jest żadna plecionka ani tym bardziej koło zamachowe.1-Plecionka robi drgania na biegu jałowym po nagrzaniu...2-on nie ma dwumasa....

a jednak, przy uszkodzonej plecionce dragania moga sie przenoscic na nadwozie przy roznych predkociach obrotowych - sprawdzone doswiadczalnie w traktorze kolegi.

1z wychodzily z dwumasem i bez. weryfikacja jego obecnosci bez demontazu skrzyni biegow jest mozliwa po VIN w ASO

Opublikowano

1z wychodzily z dwumasem i bez.

on ma 95 wiec na bank nie ma dwumasa :cool1::wink4:

Opublikowano

1z wychodzily z dwumasem i bez.

on ma 95 wiec na bank nie ma dwumasa :cool1::wink4:

fakt,

zeby byla jasnosc. uwazam ze kolejnosc eliminacji problemu, powinna byc wg kolejnosci udzielonych porad, a wiec:

1. poduszki - tak jak Wihajster pisal porządne!

2. plecionka

Opublikowano
  • Autor

macie namiaryna goscia co sprzeadej po okazyjnych cenach poduchy Lemfordera?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.