Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 brak dźwięku z tyłu


madeinitaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest już na forum pełno takich tematów ale niestety żaden nie rozwiązał mojego problemu.
Miałem w mojej A4 B7 z 2005 r radio RNS-E i ładnie grały wszystkie głośniki włącznie z tym na tylnej półce. Zmieniłem na multimedialnego chińczyka i działa mi tylko sam przód.
Znalazłem na allegro adaptery do "wzbudzania" tylnych głośników ale wszystkie są na standardowe 2 kostki ISO a u mnie instalacja w samochodzie jak i radiu posiada jedną dużą kostkę ISO. Domyślam się że muszę uruchomić jakoś wzmacniacz do którego jest podłączony tył ale nie bardzo rozumiem jak to zrobić bo nie mam żadnych wolnych kabli

Jest jeszcze jedna ciekawostka którą zauważyłem że jak nie gra muzyka to w tylnych wysoko tonowych słyszę cichy szum więc tak jakby działają ale nic więcej...

Edytowane przez madeinitaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem takie coś http://allegro.pl/tylne-glosniki-subwoofer-modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-i5652244771.html , tylko bez tych kostek i lekka przeróbka instalacji głośnikowej za radiem i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego typu adaptery widzialem ale one sa wlasnie na standardowe iso a u mnie tego nie ma po zadnej stronie a omijajac kostki i laczyc same kable to masakra...poza tym nie mam szana upchac tam z tylu za radiem jeszcze takiej puszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inaczej tego nie podepniesz. A moduł zmieścisz, ciężko ale da radę wiem to z autopsji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra...tam z tylu jest cala wiazka chinchy do wzmacniacza, ta duza kostks iso do tego puszka z canbusem jakos tego nie widze ;)

A jakis schenat co z czym polaczyc ? Bo zeby nawet uzyc ten adapter to tam jest sporo tych kabli a ja jak pisalem nie mam zadnych wolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz radio. Ja z radia czincze podpięte mam do tego modułu. Przy kostce przeciąłem trzy przewody idące do tylnego wzmacniacza dwa plusy i jeden minus. W adapterze złączyłem minusy razem i połączyłem je z przewodami do wzmacniacza plus prawy plus lewy i wspólna masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6890301253

 

Takie radio z opisu niewiele wynika...

Z tylu wychodzi cala wiazka roznokolorowych chinchy ktore sa opisane w dwoch jezykach i zaden z nich nie jest polski ;)

Nie bardzo wiem jak zlokalizowac w kostce przewody ze wzmacniacza...

W innym temacie kolega pisal ze uruchomil tylne glosniki za pomoca samych chinchy ale nie wiem jak to zrobil i nie moge sie z nim skontaktowac... nie ukrywam ze to by byla lepsza opcja bo wiem ze juz teraz radio weszlo mi na prawde na wcisk jak widze ta dodatkowa kostke to jestem przerazony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...