Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

wiem, ze problem był już niejednokrotnie poruszany (przeszukałem forum, przeczytałem wiele wątków) i że przyczyn może być kilka.

W piątek po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na autostradzie moja A4 straciła moc. Na 4 i 5 biegu bardzo wolno dochodziła do 3000 obr/min po wciśnięciu pedału gazu w podłogę. Zauważyłem też, że wkrótce wskaźnik temperatury spadł do zera (z nawiewem w środku nie było problemu i podawał normalnie ciepłe powietrze). Przez cały czas jechałem z obrotami w okolicy 2000 na min. Po zjechaniu na parking sprawdziłem, że silnik był zimny.

Po ponownym uruchomieniu A4 na 1, 2 i 3 biegu spokojnie dochodził powyżej 4000 obr/min (wskaźnik temperatury wskazywał nawet okolice 70-80 st), ale po zmianie na 4 bieg i przekroczeniu 3000 obr/min znów wystąpił brak mocy (i ponownie spadek temperatury). Dzisiaj sprawdziłem, że przez noc nie zrobiła się pod A4 żadna plama, a po uruchomieniu auta występują te same objawy (najpierw na 1, 2 i 3 ok, ale po przekroczeniu 3000 obr/min na 4 zaczyna się brak mocy). Mam wrażenie, że układ wydechowy daje jakieś głośniejsze dźwięki niż normalnie. \

Dodam jeszcze, że z tą awarią zrobiłem około 50 km, a jutro czeka mnie jakieś 100 km powrotu do Wrocławia - czy mogę tym jakoś zaszkodzić silnikowi (jadąc spokojnie z obrotami w okolicy 2000 na min)? Wiem, że zanim zapytam tutaj o przyczynę i pojadę do mechanika powinienem podpiąć VAGa i zrobić logi. Dlatego mam prośbę o kontakt od kogoś z Wrocławia, kto ma VAGa i chciałby mi pomóc w zdiagnozowaniu usterki.

Dodam jeszcze, że przed świętami na FISie pojawiła mi się inspekcja "SERVICE IN 5200", a jakiś tydzień temu już tylko "SERVICE!" (do wymiany oleju mam jeszcze trochę ponad 4000 km). Z tego co wyczytałem na forum nie powinno mieć to wpływu na to co się teraz dzieje?

Opublikowano

jedz delikatnie, nic nie powinno sie stac.

bez logow statycznych i dynamicznych i wykazu ew. bledow, nie ma co gdybac :cool1:

Opublikowano

typowy notlauf , poczytaj troche o trybie awaryjnym

Opublikowano
  • Autor

Poniżej opis z dzisiejszego powrotu do Wrocławia. W skrócie można powiedzieć, że moc wróciła, ale jednak nie wszystko jest w porządku. Ale po kolei.

Jechałem delikatnie starając się spokojnie rozgrzać silnik. Co ciekawe, wskaźnik temperatury płynu chłodzącego najpierw powoli dochodził w okolice 80*C, żeby potem spaść do 70, potem znów się podnosił, aż doszedł do 90. Ale wystarczyło stanąć na światłach, żeby momentalnie zaczął spadać. Gdy był powyżej 80*C na 4 biegu przekroczyłem 3000 obr/min i zanotowałem notlauf :angry: Zjechałem, wyłączyłem silnik. Gdy po ponownym uruchomieniu wskaźnik temperatury płynu chłodzącego przez dłuższy czas pokazywał 90, na 4 biegu spokojnie doszedłem powyżej 4000 obr/min i o dziwo notlauf nie wystąpił, potem 5 bieg i też bez problemów ponad 4000 obr/min i znów brak notaufa. Ale niestety w jednej chwili wskaźnik temperatury zjechał do 60*C i tak pozostał już do samego Wrocławia. W tym czasie na autostradzie na 4 i 5 biegu dochodziłem ponad 4000 obr/min i nie było żadnych problemów z mocą. Potem przejechałem sie trochę po Wrocławiu i też nie miałem problemów z mocą, a tylko ze wskazaniami temperatury.

W tym tygodniu będę miał możliwość podpięcia VAGa, więc wkleję również logi.

Opublikowano

Może być kilka przyczyn takiego zachowania temperatury:

uszkodzone visco wentylatora i cały czas chłodzi, termostat się przycina lub czujnik temperatury daje złe wskazania na deske.

Opublikowano

moim zdaniem termostat sie przycina, cały czas otwiera obieg

Opublikowano
  • Autor

Dziś rano w drodze do pracy i po południu w drodze z pracy sprawdzałem również temperaturę chłodzenia silnika na klimatroniku (kod 51). Temperatura otoczenia 0 - 1,5*C, niezależnie od tego, czy jechałem bez włączonego ogrzewania, czy też ustawiłem je na HI i maksymalna siła nawiewu, wartość wyświetlana na klimatroniku dosyć żwawo dochodziła do 90*C (zawsze wzrastała, nie zauważyłem spadków czy wahań) i po osiągnięciu 90*C nie ulegała zmianie. Niestety w tym samym czasie wartość pokazywana na desce rozdzielczej miała się nijak do klimatronika. Dochodziła do 80*C, spadała poniżej 70*C (np. po zatrzymaniu się na światłach), potem osiągała 90*C, by za chwilę spaść do 60*C. Gdy na 4 biegu wchodziłem na obroty powyżej 3000 na min. silnik nie przechodził w tryb awaryjny. Czy to możliwe, że wskazania temperatury na desce rozdzielczej i klimatroniku pochodzą z dwóch różnych czujników?

Dziś również udało mi się podpiąć VAGa i zrobić logi (wedlług opisu z http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html - mam nadzieję, że poprawnie, na 4 biegu). Proszę o ich analizę:

Próba statyczna - normalnie:

Grupa 000

http://img519.imageshack.us/img519/4711/log01000xxxxxxhk2.jpg

Grupa 001

http://img98.imageshack.us/img98/8366/log01001xxxxxxrm8.jpg

Grupa 003

http://img530.imageshack.us/img530/3051/log01003xxxxxxpd1.jpg

Grupa 007

http://img530.imageshack.us/img530/3873/log01007xxxxxxqw4.jpg

Grupa 013

http://img262.imageshack.us/img262/4236/log01013xxxxxxud2.jpg

Próba statyczna - Basic Setiings:

Grupa 000

http://img162.imageshack.us/img162/1931/log01000xxxxxxbz4.jpg

Grupa 003

http://img171.imageshack.us/img171/5319/log01003xxxxxxvs9.jpg

Grupa 011

http://img502.imageshack.us/img502/6098/log01011xxxxxxvq9.jpg

Próba dynamiczna - normalnie (przeprowadzane na 4 biegu):

Grupa 000

http://img525.imageshack.us/img525/3107/log01000xxxxxxxy3.jpg

Grupa 001

http://img135.imageshack.us/img135/6903/log01001xxxxxxqc0.jpg

Grupa 003

http://img113.imageshack.us/img113/2410/log01003xxxxxxnj6.jpg

Grupa 008

http://img135.imageshack.us/img135/6757/log01008xxxxxxuf6.jpg

Grupa 010

http://img113.imageshack.us/img113/4933/log01010xxxxxxgw5.jpg

Grupa 011

http://img142.imageshack.us/img142/750/log01011xxxxxxtj5.jpg

Odczyt blędów:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 019 AN

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1301

Coding: 00002

Shop #: WSC 06435

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 614 111

Component: ABS/ASR 5.3 FRONT D00

Coding: 00012

Shop #: WSC 06435

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 M

Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 920 900 M

Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D51

Coding: 00040

Shop #: WSC 00000

XXXXXXXXXXXXXXXXX AUZ5Z0Y7224124

1 Fault Found:

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D16

Coding: 14913

Shop #: WSC 06435

2 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

00955 - Key 1

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 035 186 E

Component: Radio 0001

Coding: 00201

Shop #: WSC 06435

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.